AŞAĞILIK olan ben miyim? Yoksa biz mi?

Bu konuyu okuyanlar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sırf bir takım siyasi mercilerin izlemiş olduğu saçma politikalar yüzünden kendi geleneğimize, kendi göreneğimize, kendi toprağımıza ve insanımıza sırt çeviriyoruz?

Binlerce yıllık kültürümüzü elimizin tersi ile itip, yıllar önce kendi dışkısında boğulan milletleri örnek alıyoruz?

Yapıcı bir şekilde eleştirmek yerine olayları saçma şekillerde ele alıp ilginç acayip algılar oluşturuyoruz?
Ha bir de bir takım mevzularda bir akıllı kendimiz zannediyoruz!

Kendi inancımızı sanki bir başka milletin inancıymış gibi ötekileştirmeye/daha dün ortaya atılmış gibi eleştirmeye çalışıyoruz ama sözde inançlara saygı duyuyoruz.

Sözde eğitim almış bilinçli bireyleriz fakat düşünmekten çok korkuyoruz!

Belki varlığımızdan haberi bile olmayan kişileri yere göğe sığdıramıyoruz fakat bizim olan kötüyü düzeltmek yerine delicesine aşağılıyoruz?

Bizler;
Eğitimli bireyleriz.
Yaratıcı fikirlere sahip olan nesilleriz.
Teknoloji çağının nimetlerinden son zerresine kadar faydalanan kişileriz.
Biz TÜRK'üz.
Biz İMAN etmiş olanlardanız. [Herhangi bir inanca mensub olmayanları ötekileştirdiğimi zannedenler lütfen usulca konuyu terk etsin!]
Sözde bizler doğru yoldayız.
Sözde yaptığı her işi doğru görenlerdeniz.
Aslında biz;
Bilenden ya da bilmeyenden daha AŞAĞILIK olan bildiğini zannedenlerdeniz!
Çok acınası bir haldeyiz ÇOK.
.
.
.
Umarım bunu okuyan herkes iyisiyle kötüsüyle bir şeyler anlar da kafalarında bir takım ışık hüzmeleri oluşur.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
yıllar önce kendi dışkısında boğulan milletleri örnek alıyoruz?
Bu kısım hariç geri kalan her bölüme katılıyorum çünkü tam olarak neyi kast ettiniz bilmiyorum, kötü niyet aramamakla birlikte. Bugünse evet, geçmişse hayır.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Yok kardeş Sen ve bizler çok iyi adamız.
Sadece yöneticiler kötü
Tamam ama başı boş laf olsun diye yapılan eleştiriler çok daha saçma sonuçlar doğurmuyor mu sence?

Bu kısım hariç geri kalan her bölüme katılıyorum çünkü tam olarak neyi kast ettiniz bilmiyorum, kötü niyet aramamakla birlikte. Bugünse evet, geçmişse hayır.
İnsanın doğal ihtiyacından değil, geçmişte ve günümüzde yapmış oldukları tüm yoksun davranışlarını kast etmiştim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,771
Tamam ama başı boş laf olsun diye yapılan eleştiriler çok daha saçma sonuçlar doğurmuyor mu sence?

İnsanın doğal ihtiyacından değil, geçmişte ve günümüzde yapmış oldukları tüm yoksun davranışlarını kast etmiştim.
Abi ne ekersen onu biçersin. Ülkeyi yönetmek öyle kolay birşey değil. :)

Reaksiyon puanı
6,381
Bence sistem aptal. İnsanları aptallaştıran sistem aptal. Baş, yönetim, yöneticiler veya meclis mi dersiniz bilmem ama o aptal (Yanlış anlamayın sıkıntı olan ora demek istiyorum, meclise hakaret etmek kesinlikle haddime değil). Ha insanlarda sorun yok mu, insanlar sıkıntısız mı, tabii ki var. Ama günümüzde ki Türkiye halkının genel profilinin durumunun en büyük nedeni bence aptal sistem. Bu yaptığınız sorgulama, asıl soruların sorulması gereken bir sorgulama olmuş. Doğru sorular sormuşsunuz, umarım doğru cevapları alabilirsiniz. Sonuçta doğru cevap için doğru soru gerek

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Sırf bir takım siyasi mercilerin izlemiş olduğu saçma politikalar yüzünden kendi geleneğimize, kendi göreneğimize, kendi toprağımıza ve insanımıza sırt çeviriyoruz?

Binlerce yıllık kültürümüzü elimizin tersi ile itip, yıllar önce kendi dışkısında boğulan milletleri örnek alıyoruz?

Yapıcı bir şekilde eleştirmek yerine olayları saçma şekillerde ele alıp ilginç acayip algılar oluşturuyoruz?

Kendi inancımızı sanki bir başka milletin inancıymış gibi ötekileştirmeye/daha dün ortaya atılmış gibi eleştirmeye çalışıyoruz ama sözde inançlara saygı duyuyoruz.

Belki varlığımızdan haberi bile olmayan kişileri yere göğe sığdıramıyoruz fakat bizim olan kötüyü düzeltmek yerine delicesine aşağılıyoruz?

Bizler;
Eğitimli bireyleriz.
Biz TÜRK'üz.
Biz İMAN etmiş olanlardanız. [Herhangi bir inanca mensub olmayanları ötekileştirdiğimi zannedenler lütfen usulca konuyu terk etsin!]
Aslında biz;
.
.
.
Umarım bunu okuyan herkes iyisiyle kötüsüyle bir şeyler anlar da kafalarında bir takım ışık hüzmeleri oluşur.
Çok haklısın. Okumadan, bir şey bilmeden ve bir şey araştırmadan söylememek lazım ve kendimizi çeki düzen vermemiz gerekir bazı konularda. Maalesef dediğin insanlardan çok var.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

Bizler;
Eğitimli bireyleriz.
Biz TÜRK'üz.
Aslında biz;
.
.
.
Harika bi yazı, helal olsun... :)

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Halk nasıl yaşıyorsa, nasıl düşünüyorsa, nasıl hissetmek istiyorsa öyle yönetiliyor. Tabi işin ucunda kandırmak ve kandırılmakta var.

"Biz yaparsak hakkımız, başkası yaparsa mağduruz." Bu mantıkta yaşayan da çok.
Aşağıdaki video temsili örnektir. Konu mühim değil.

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Sırf biz iyi olalım diye böyle yapıyorlar (!!!!!!)
Okulda dersi dinleyen 3 kişi var.Dışarıda okumuş adamım diye hava atıyorlar.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Biz yaparsak hakkımız, başkası yaparsa mağduruz.
Politik ortam da şu cümlenin primini kasıp ekmeğini yiyen o kadar topluluk var ki.
Bu topluluk sadece politik gruplar içinde de değil, sokakta barda,cami de, sosyal mecralar da ve forum da...

Öylesine subjektif tavırlar sergiliyoruz ki bu hastalıktan gözümüz hiç bir şeyi görmüyor.
Hep ben, ben, ben ya da biz, biz, biz.
Ne zaman SİZ'e evrilir de azıcık akıllanırsak bazı saçmalıklar rayına oturacak gibi ama, muallak.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Politik ortam da şu cümlenin primini kasıp ekmeğini yiyen o kadar topluluk var ki.
Bu topluluk sadece politik gruplar içinde de değil, sokakta barda,cami de, sosyal mecralar da ve forum da...

Öylesine subjektif tavırlar sergiliyoruz ki bu hastalıktan gözümüz hiç bir şeyi görmüyor.
Hep ben, ben, ben ya da biz, biz, biz.
Ne zaman SİZ'e evrilir de azıcık akıllanırsak bazı saçmalıklar rayına oturacak gibi ama, muallak.
Sinir stres azaltmak için böyle tipleri evrile evrile döveceksin. Tabi ozaman mağdurluğu artabilir.
Söyleyecek söz bırakmadın bize kral

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Bizim insanımız bilgi sahibi olmadığı bir konu hakkında biliyormuş gibi davranıp konuşmayı çok seviyor ayrıca araştırmayı da sevmiyor.Bence ülkemizin en büyük sorunu cahillik.Cahillik dediğim şey üniversite,lise mezunu olmak değil genel kültürünü geliştirmemiş çevreye ilgisi olmayan şahıslardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belki de insanları birbirinden ayıran taraflaştıran okumuş veya okumamış cahillerdir.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sinir stres azaltmak için böyle tipleri evrile evrile döveceksin. Tabi ozaman mağdurluğu artabilir.
Söyleyecek söz bırakmadın bize kral
"Şiddet iyi amaçlar için kullanılabilir." Sözünün bir miktar tasdiki o zaman. :)
Fakat ''Sözler yerine kaba kuvvet kullanılabilse de, kelimeler daima kudretini koruyacaktır!''ı da unutmamak lazım.

Bir çok sanal mecra da buna, SDN Forum da dahil, maalesef kafasındaki hastalıkları atamamış bir takım arkadaşlar görüyorum. Her ne kadar uygun bir dille uyarmaya çalışsak da hastalıklarını diğer insanlara bulaştırmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

Azıcık kafamızı kaldırıp etrafımıza baktığımız da, bu hastalığın ne kadar yaygın olduğunu görmemek elde değil maalesef.