Artık "trans"ların askerlik yasağı yok

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
1611657814092.png

1611657827944.png

ABD'de Obama döneminde serbest bırakılan fakat Trump döneminde yasaklanan trans bireylerin orduya katılabilmesinin yolu Biden döneminde yeniden açıldığı duyuruldu.​

Obama, trans bireylerin kimliklerini saklamadan askerlik yapmasına ve cinsiyet değiştirme için tıbbi hizmet almasına 2016'da izin vermişti. Ancak Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump, hali hazırda görevde olanların orduda kalmasına izin verirken, yeni alımları durdurduğu biliniyordu. Biden kararnameyi imzaladıktan sonra Twitter’da, “Çok basit: Orduda görev yapacak niteliklere sahip herkes, bu görevi açıkça ve gururla yerine getirebildiğinde, Amerika daha güvenli” mesajını paylaşımda bulundu.

ABD'nin ilk siyahi Savunma Bakanı olan Lloyd Austin de geçen hafta Senato'daki onay oturumu sırasında, yasağın kaldırılmasını desteklediğini belirtmişti. Austin bugün yaptığı yazılı açıklamada da trans bireylerin orduda görev yapabilmelerini sağlamak üzere hemen harekete geçeceklerini açıkladı.

Sizce bu translardan oluşmuş abd ordusu ile şanlı TÜRK ORDUSU teknolojiye rağmen günün birinde çarpışırsa ve siz de orduda olursanız, savaştan önce ne gibi bir mesaj verirdiniz? Annesinden, babasından, yarinden, bebesinden dualarla askere uğurlanan şanlı TÜRK ORDUSU olarak bu duruma bir yorum yapalım bakalım :)

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Asker olmayacağım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
abd de askerlik üniversite okumak isteyenlerin veya kariyerinde üniversite yolunda daha yüksek çalışmalara imza atmak isteyenlerin mecburi durağıdır... Parasal sorunldan, maddi imkansızlıklardan dolayı abd gençleri mecburen askerlik yaparlar, diye biliyorum...(?)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Translar sizi niye bu kadar rahatsız ediyor. Yapabileceğine inanıyorsa girer yapar sorun ne bunda? Dönmeleri askere alacak diye haber başlığı atan siteye de acıyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Translar sizi niye bu kadar rahatsız ediyor. Yapabileceğine inanıyorsa girer yapar sorun ne bunda? Dönmeleri askere alacak diye haber başlığı atan siteye de acıyorum.
Sence bizim tarihiyle gelmiş geçmiş en şanlı orduların başında gelen ordumuzda da böyle bir durum yaşansa, izin verilse sen bundan rahatsız olmaz mıydın? Her bi şeye inanan her orduya girebilir mi sence? Bu bir domino etkisi olmaz mıydı? Dünyada böyle bir şeyin yaygınlaşması sence gözardı edilmeli mi?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sizce bu translardan oluşmuş abd ordusu ile şanlı TÜRK ORDUSU teknolojiye rağmen günün birinde çarpışırsa ve siz de orduda olursanız, savaştan önce ne gibi bir mesaj verirdiniz? Annesinden, babasından, yarinden, bebesinden dualarla askere uğurlanan şanlı TÜRK ORDUSU olarak bu duruma bir yorum yapalım bakalım :)
ABD ile Türkiye'nin "ordu" ile savaşacağını sanmıyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
ABD ile Türkiye'nin "ordu" ile savaşacağını sanmıyorum.

Şuan fiilen savaşıyoruz aslında :)

Amerikalı bir yetkilinin demeci vardı bir ara YPG / PYD Amerikanın Kara ordusudur diye... Şuan TSK'da aktif olarak YPG ve PYD güçlerini vurmaktadır...