Artık Öğrenciler De Öğretmene Not Verecek!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
626
100094

Eğitimciler için yeni bir dönem başlıyor...Artık öğretmenlere, meslektaşları, öğrenciler ve veliler not verecek...Sonuçlar, terfi, hizmet puanının hesaplanması ve yurt dışı görevlendirme gibi alanlarda kriter olacak...İlk etapta 12 pilot ilde uygulanacak olan yeni sisteme, Türk Eğitim Sendikası'ndan tepki var...

Artık öğretmenlere, meslektaşları, öğrenciler ve veliler not verecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçen haziran ayında yayımladığı, öğretmen performans sistemi, İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 12 pilot ilde, bu eğitim öğretim yılı içerisinde uygulanmaya başlıyor.

Yeni sistemde öğretmen, gelişimi ve mesleki yeterliliği açısından puanlanacak. Sonuçlar da öğretmenin kariyer basamaklarında, terfi, hizmet puanının hesaplanmasında, yurtdışı görevlendirme gibi alanlarda kriter olarak kullanılacak.

Ancak Türk eğitim sendikası uygulamaya tepkili.

"ÇALIŞMA BARIŞI BOZULACAK. ÖĞRETMENLER SEN BANA YÜKSEK DÜŞÜK VERDİN DİYE HSUMET DUYACAK ÖĞRENCİ VE VELİNİN NOT VERMESİ DEMEK ÖĞRENCİME YÜKSEK PUAN VEREN ÖĞRETMENE TAM PUAN VERECEĞİM DEMEKTİR. DİSİPLİNLİ ÖĞRETMEN İSE DÜŞÜK PUAN VERECEKTİR. ÖĞRENCİ VE VELİ HANGİ DEĞERLENDİRMEYLE NOT VERECEK? BU SİSTEMDE YANLIŞTIR. HİÇBİR AMAÇ GÖRMÜYORUZ."

Türk Eğitim-Sen yetkilileri , bu konuda eylem kararı aldıklarını da duyurdu.

"TÜRK EĞİTİM-SEN OLARAK UCUBE SİSTEMİ REDDEDİYORUZ. GENEL MERKEZİMİZ EYLEM KARARI ALDI ÖĞRETMENLERİMİZ NOT VERMEYECEK. BAŞARIYI ARTTIRMAK İSTİYORSANIZ ÖĞRETMEN OKULDA HUZURLU OLACAK. EĞER ÖĞRETMEN HUZURLU OLURSA HİÇBİR DEĞERLENDİRMEYE GEREK KALMAYACAK."

Kanal B - Öğretmene not verme dönemi