Artan gönderim bedelleri Gümrük vergisi

Bu konuyu okuyanlar

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Merhaba arkadaşlar AliExpresten en son 2018 de alışveriş yaptım. Uzunca bir süre de hiç uğramadım bir çok şey değişmiş galiba vergi durumu tamamen farklı işliyor gibi. Damga, gümrük vergisi olayı çıkmış değil mi? Bir akrabam sen alışveriş yapıyordun diye kızına bebek çadırı almamı istedi bende eski sistem diye o kolay alırız dedimm ama pişman oldum. Gönderim bedeli olarak yüksek miktarlar çıkıyor china postası olayı yok galiba artık? Bilen varsa bana yardımcı olur mu eskisi gibi değil artık galiba.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Çok pahalıya gelir ve vergiyi neye göre kestikleri belli değil. Ağırlık ve boyut büyüdükçe o kadar artıyor. Küçük şeyler alınabilir. Ben thermal grizzly conductonaut aldım en son. 20 tl verdim.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Adamlar kafalarına göre vergi kesiyor gümrükte, yurt dışı elzem değilse tercih edilmemeli...

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Aynen 5 liralık ürün alıyorsunuz 8 lira tek sefer de vergi alıyorlar bu ayak bastı parası KDV ayrı yani

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Anladım teşekkür ederim herkese en iyisi bulaşmamak o zaman

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Merhaba arkadaşlar AliExpresten en son 2018 de alışveriş yaptım. Uzunca bir süre de hiç uğramadım bir çok şey değişmiş galiba vergi durumu tamamen farklı işliyor gibi. Damga, gümrük vergisi olayı çıkmış değil mi? Bir akrabam sen alışveriş yapıyordun diye kızına bebek çadırı almamı istedi bende eski sistem diye o kolay alırız dedimm ama pişman oldum. Gönderim bedeli olarak yüksek miktarlar çıkıyor china postası olayı yok galiba artık? Bilen varsa bana yardımcı olur mu eskisi gibi değil artık galiba.
Bazı kargo şirketleri covid'den dolayı sınırlı gönderim yapıyor ve de yüksek fiyata yapıyor. Bazıları aynı yine ucuz.