Bilgisayar yeniden başlamıyor

Bu konuyu okuyanlar

guvenserhad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar herkese merhaba. Benim sorunum şunlar ;
bilgisayarı normal kapatınca kapanıyor sonra açınca açılıyor bir sorun yok ama bir güncellemede yeniden başlatma istediğinde yeniden başlat diyorum veya keyfi olarak yeniden başlatma yapmak istiyorum işte o zaman American Megatrends ekranına atıyor ve bilgisayarı kapat tuşuna basılı tutarak kapatıp açmam gerekiyor https://hizliresim.com/LQp62W

ikinci olarak oyun oynarken veya bilgisayar başında oturmadığımda yani ne yaptığım farketmeksizin mavi ekran hatası alıyorum ve resetliyor yine üstteki resimde eklediğim ekrana atıyor aynı süreci yaşıyorum . bazen aşağıya eklediğim kodlu hatayı veriyor bazen mavi ekran hatası critical process died. diye hata veriyor .https://hizliresim.com/nqPAlv

üçüncü olarak ise obs ile veya windows ekran kaydedicisi ile oyun kaydı yapıyorum , yaptığım kayıt açılmıyor kodlanırken hata oluştu tarzı hata alıyorum . iki hafta önce bu hataların hiçbiri yoktu . sistem geri yükleme yapıyorum 2 gün içinde tekrar aynı hatalar başlıyor . format atıyorum yine aynı şekil . yardım bekliyorum

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Büyük ihtimalle HDD'niz arızalanmış. American Megatrends yazısı geldiğinde F1'e basıp tekrar başlatabilirsiniz pc'yi. Bir Bad Sector taraması ve Sağlık taraması yapın. Ardından sonuçları paylaşın. Ama dediğim gibi büyük ihtimalle arızalandı HDD'niz. Bunun çözümü yeni bir hard disk almak diyebilirim.

guvenserhad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Büyük ihtimalle HDD'niz arızalanmış. American Megatrends yazısı geldiğinde F1'e basıp tekrar başlatabilirsiniz pc'yi. Bir Bad Sector taraması ve Sağlık taraması yapın. Ardından sonuçları paylaşın. Ama dediğim gibi büyük ihtimalle arızalandı HDD'niz. Bunun çözümü yeni bir hard disk almak diyebilirim.
Hdd kullanmıyorum sadece 240 lık James donkey ssd var

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Garanti süresi devam ediyorsa SSD'yi garantiye gönderin, James Donkey yenisi ile birebir değişim yapacaktır. James Donkey'i tercih etmeniz isabetli olmuş, problemsiz şekilde değişim yapabilirsiniz.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Bios güncellemesi yapmanı öneririm yine düzelmezse, problem ramdedir bana kalırsa.

guvenserhad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HDD ya da SSD fark etmez dediğim şeyler her ikisi için de geçerli. Dediğim testleri yapın mutlaka.

SSD testlerini yaptım iki tane kırmızı nokta var . sorun bundan mı kaynaklanıyor sizce ?
ssd test 2.PNG

Ekli dosyalar

• ssd test 1.PNG
    ssd test 1.PNG
    24 KB · Görüntüleme: 220