Arkadaşlar kulaklığımın ucu bilgisayarımın jak girişinde kırıldı ve içinde kaldı

Bu konuyu okuyanlar

UcuzGamer

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Evet arkadaşlar başlıktan görüdüğünüz gibi kulaklığımı ucu bilgisayarımın jak girişinde kırıldı ve içinde kaldı şimdi ben sesi hoparlöre vermke istiyorum ama veremiyorum ses kartı alırsam verebilicek miyim ? ( veya onu içinden nasıl çıkarırım )

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Bilgisayarcıya götür bence ses kartı daha maliyetli. Muhtemelen lehimle tel tutturup çekerler içinden kolay görünüyor bu işle ugrasanlar için.

abdulmelink

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evet arkadaşlar başlıktan görüdüğünüz gibi kulaklığımı ucu bilgisayarımın jak girişinde kırıldı ve içinde kaldı şimdi ben sesi hoparlöre vermke istiyorum ama veremiyorum ses kartı alırsam verebilicek miyim ? ( veya onu içinden nasıl çıkarırım )
Eğer bilgisayarın masaüstüyse ve bahsettiğin jak girişi kasanın önündeyse, anakarttan HD Auido kablosunu söküp, istediğin ses aygıtını kasanın arkasına takabilirsin. Ya da sürücü gelişmişse ön portu oradan devre dışı bırakabilme seçeneği var mı diye göz atabilirsin.

Destek olmak için uygulamamı indirip arkadaşlarınla paylaşabilirsin:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 10'da kulaklık bağlı olsa bile hoparlöre geçiş yapabiliyorum bu arada.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Bende basit bir yöntem ekleyeyim belki ihtiyacı olan olur , silikonla da çektirebilirsin.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Sanmıyorum , en fazla soketi çıkarır belki biraz yumuşak davranmak lazım

Reaksiyon puanı
1,056
sana bir çözüm sunucam jackı çıkarmak için ilk önce silikon tabancalarının silikonundan al 1 tane sonra ucunu çakmakla ısıt erisin biraz ondan sonra o ucunu jack girişine bastır baya 1 dakka bekle kurusun sonra yavaşça çek

Son mesajlar