Soru Arkadaşlar Kablo Çekiyorlar Ama Ne Olduğunu Çözemedik

Bu konuyu okuyanlar

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Arkadaşlar Merhaba Son 2 3 haftadır Mahallemizde Alt yapı Kanalizasyon Çalışmaları Var Betondan Silindir Şeklinde Şeyler Yerleştirip Kapattılar Üstünü Son 2 Gündür Bir Minibüs Gelip İçeriye Turuncu Renkli Kablo Atıyor İrternet Olabilirmi Yoksa Başka Biseymi Biz Pek Anlayamadık

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Neden kablo çekiyorlar hocam

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Arkadaşlar Merhaba Son 2 3 haftadır Mahallemizde Alt yapı Kanalizasyon Çalışmaları Var Betondan Silindir Şeklinde Şeyler Yerleştirip Kapattılar Üstünü Son 2 Gündür Bir Minibüs Gelip İçeriye Turuncu Renkli Kablo Atıyor İrternet Olabilirmi Yoksa Başka Biseymi Biz Pek Anlayamadık
Kahlo'nun kalınlığı az ise fiber fazlaysa elektiriktir hocam

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Kahlo'nun kalınlığı az ise fiber fazlaysa elektiriktir hocam
Çok ince uzatma kablosu kadar falan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Turuncu kabloysa fiber.
Turuncu Ve İnce Bir Kablo Ama Adamlar Sadece Makaranin İcinden Falan Koydular Ne Kutu Kuruldu Ne Bişey Türk Telekom falanda yazmiyo arabanın üstünde emin olamadık

Neden kablo çekiyorlar hocam
Bize Bişey Söylenmedi Sadece çekiyorlar öyle

Son düzenleme:

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Çok ince uzatma kablosu kadar falan

Turuncu Ve İnce Bir Kablo Ama Adamlar Sadece Makaranin İcinden Falan Koydular Ne Kutu Kuruldu Ne Bişey Türk Telekom falanda yazmiyo arabanın üstünde emin olamadık

Bize Bişey Söylenmedi Sadece çekiyorlar öyle
Büyük ihtimalle fiberdir ozman

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
1664484986092.png

Şu tarz bir kablo ise fiber ana hattıdır.

Sonra oradan sizin evin önüne kutu getirmeleri lazım.

Şu şekilde. ( Bu kutudan 2-3 farklı firma getirebilir. Süperoline Vodofone ve Kablonet flanda kutu çekebiliyor bazen. )

1664485043815.png

Bu kutu gelmesiylede bitmiyor iş :D

Ondan sonra başvuruyorsun kutudan sizin eve fiber hat çekmeleri lazım. Eski telefon hattı yuvaları varsa genelde oradan çekiyorlar. Bunlar tabi uzun süreçler aylar sürebilir.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Ekli dosyayı görüntüle 174134

Şu tarz bir kablo ise fiber ana hattıdır.

Sonra oradan sizin evin önüne kutu getirmeleri lazım.

Şu şekilde. ( Bu kutudan 2-3 farklı firma getirebilir. Süperoline Vodofone ve Kablonet flanda kutu çekebiliyor bazen. )

Ekli dosyayı görüntüle 174135
Bu kutu gelmesiylede bitmiyor iş :D

Ondan sonra başvuruyorsun kutudan sizin eve fiber hat çekmeleri lazım. Eski telefon hattı yuvaları varsa genelde oradan çekiyorlar. Bunlar tabi uzun süreçler aylar sürebilir.
Reis Şimdi Türk Telekom Bu Kabloyu Getirdi Kutu falan kurdu diyelim Apartmana Biz Turkcell Musterisiyiz İrternet alabiliyormuyuz Fiber Yoksa Turkcellin Getirmesini Ayrı Beklicezmi

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Reis Şimdi Türk Telekom Bu Kabloyu Getirdi Kutu falan kurdu diyelim Apartmana Biz Turkcell Musterisiyiz İrternet alabiliyormuyuz Fiber Yoksa Turkcellin Getirmesini Ayrı Beklicezmi

Onu tam bilemedim aynı kablodan verirler mi ama sanmıyorum. Türkcellsüperonline vermeyebilir TTnet hattı üstünden. Ama diğer irili ufaklı firmalar TTnet veya Süperonline hattı üstünden internet verebiliyor. Lakin o iki büyük firma kendi arasında veriyor mu tam bilmiyorum.

Mesela bizim evde Türkcell Süpernoline vardı. Ben kablonet'e geçtim onun için kablolutv ayrıca kablo çekti.

Son mesajlar