Arkadaşlar Donanımlar Uyumlu Mu ?

Merhaba arkadaşlar , Hali hazırda kullandığım sistem ;
İntel i5 650
Gigabyte H55m s2v
2+2 4 GB RAM
GTX 460 SE
500 watt power
2 TB ve 500 GB HDD
Donanım güncellemesi yapmak istiyorum. Öncelikle, bir 150 gb'lik ssd ve 8 gb ddr3 1600 Mhz RAM aldım. Lakin ram anakartın sitesinde uyumlu göründüğü halde sıkıntı yaptı pc kendini açılışta sürekli resetliyor. Onun için anakartı değiştirmek istiyorum. Gözüme msi h97 gaming 3 anakartını kestirdim. Bu anakart kullandığım işlemci, ram, ve almayı planladığım gtx 970 ekran kartıyla sorun olmadan kullanabilir miyim ? Not: işlemcinin özelliklerine baktığımda maksimum 16 gb ram ve 1033 Mhz desteklediği yazıyor bunları aştığımda herhangi bir sorun olur mu ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 

Seyhoo

Dekan
Cezalı
GTX 970 alacaksan anakart işlemci ve power'ı kesinlikle değiştirmen gerekiyor. Bu sistemi satıp kendine Skylake işlemcili H110M ve üstü çipsetli güncel düzgün bir makine toplayabilirsin, bunlar artık hurdalık sistemlerin giriş seviyesi parçaları hiç üzerinde donanım güncellemesi yapma.
 
Hocam amacım en az masrafla bu işten çıkmak. Elimdeki i5 işlemci ve 8+2+2 ddr3 ram'i kullanarak. Alacağım anakart ve ekran kartından verim alabilir miyim?Cevaplarınız için teşekkür ederim.
 

Seyhoo

Dekan
Cezalı
H55 çipsetli anakarttan GTX 970 kartından kısıtlı verim alırsın. Ayrıca o işlemci 6 senelik eski bir işlemci kesinlikle darboğaz yapar.
 
Hocam anakartı msı'ın h97 gaming 3 ana kartıyla değiştirdiĝim zaman sadece işlemci eski kalacak yine sıkıntı yapar mı? Bu işlemci .Bana oyunlarda ne gibi bi sorun oluşturur. Darboğaz dediğimiz olay fps olarak işlemcinin eski olmasından ne kadar fark eder? Teşekkür Ederim.
 

Son mesajlar

Üst