Arkadaşlar dolar daha ne kadar düşer

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

Dekan
Gariptir ki Karabağ zaferi anlaşmasından sonra Dolar TL karşısında değer kaybetti.
Belkide Azerbaycan Türkiyeye direkt yol açtı ondandır.

Açığı olayı buna bağladım ben. Düşündüğüm gibi değilse Yada hakkatten koltuğun tek başına kalınca özel gücü filan olduğuna inanacağım bundan sonra

Harnapazade

Profesör
Haftaya çarşamba toplantı var faizin bir miktar yükseleceğini düşünüyorum döviz biraz daha düşecektir o zaman fakat sonra tekrar yükselişe geçecektir diye tahmin ediyorum.

Gariptir ki Karabağ zaferi anlaşmasından sonra Dolar TL karşısında değer kaybetti.
Belkide Azerbaycan Türkiyeye direkt yol açtı ondandır.

Açığı olayı buna bağladım ben. Düşündüğüm gibi değilse Yada hakkatten koltuğun tek başına kalınca özel gücü filan olduğuna inanacağım bundan sonra
Bizde 2016 yılında Erdoğan'a karşı bir darbe girişimi oldu. Sonrasında hep en yüksek makamlara başarılı kişiler değilde güvenilir kişiler getirildi. Mesela önceki maliye ve ekonomi bakanı olan Berat Albayrak erdoğanın damadıydı. 2 yıl boyunca sırf doları dengelemk için 140 milyar dolarlık rezerv harcadı. Ekonomiyi yönetimeyi beceremedi. Yinede güvenilir diye o makamda tutuldu.

Sizin savaştan çıkmanız, Erdoğanın damadının istifası, serbest merkez bankası söylemleri, swap kararlarının kaldırılması ve Erdoğan'ın artık yeni bir sayfa açıyoruz söylemleri dış yatırımcının tekrardan ülkeye dönmesini sağladı.

Bundan 3 ay öncesinde Türkiye'deki yabancı yatırımcıların oranı %3 iken şuan %5lere çıktığı söyleniyor. Halbukisi 2011 de bu oran %30un üzerindeydi.

Yani Türkiye için güzel şeyler arka arkaya geldi ve 1 haftada türk lirası %10 dan fazla değerlendi. Bir hafta boyunca Dünya'nın en hızlı değerlenen para birimi oldu.

SDN Son Haberler

Son mesajlar