Arka planda şarj sömüren WhatsApp

Bu konuyu okuyanlar

ugurdalgic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni aldığım Samsung'un Galaxy A21S modelindeki telefonumda olan 'Pil kullanımı' panelinde gezinirken WhatsApp'ın arkaplanda aşırı derecede enerji tükettiğini gördüm.
İki saate yakın YouTube'da dizi izlerken YouTube'in sadece %6.7'lik enerji tükettiğini WhatsApp'ın ise arka planda olmasına rağmen %11.5 şarj tükettiğini gördüm. Bunun normal mi anormal mi olduğunu bilmiyorum ama arkaplanda bu kadar enerji tüketecek ne yapıyor bu WhatsApp?
Screenshot_20201116-182244_WhatsApp.jpg

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Bu her telefonda aynı bendede huawei var telefonum ikidebir 'whatsapp adlı uygulamaya aşırı güç tüketiyor' diye mesaj yolluyor. Senin telefonunla ilgili değil merak etme herkesde aynı bu.

ugurdalgic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonumla ilgili bir sorun olduğunu düşünmedim uygulamanın neden bu kadar enerjiye ihtiyaç duyduğunu merak ettim cevabınız için teşekkürler
Bu her telefonda aynı bendede huawei var telefonum ikidebir 'whatsapp adlı uygulamaya aşırı güç tüketiyor' diye mesaj yolluyor. Senin telefonunla ilgili değil merak etme herkesde aynı bu.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Telefonumla ilgili bir sorun olduğunu düşünmedim uygulamanın neden bu kadar enerjiye ihtiyaç duyduğunu merak ettim cevabınız için teşekkürler
internette şöyle bir şey buldum belki işine yarar:
--whatsapın 2.19.325 versiyonunu kullanıyorsanız aşırı pil tüketimiyle karşılaşmanız olası görünüyor. Pek çok kullanıcı WhastApp verilerini yedekleyip uygulamanın bu versiyonları telefonlarından kaldırıyor. Bunun yerine 2.19.291 ya da daha eski bir WhatsApp APK dosyası yüklendiğinde pil sorunu aşılmış görünüyor.---

ugurdalgic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
internette şöyle bir şey buldum belki işine yarar:
--whatsapın 2.19.325 versiyonunu kullanıyorsanız aşırı pil tüketimiyle karşılaşmanız olası görünüyor. Pek çok kullanıcı WhastApp verilerini yedekleyip uygulamanın bu versiyonları telefonlarından kaldırıyor. Bunun yerine 2.19.291 ya da daha eski bir WhatsApp APK dosyası yüklendiğinde pil sorunu aşılmış görünüyor.---
Bu yöntemi uygulandınız mı peki? Sürümü eski olması sorun çıkarmaz mı?

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Bu yöntemi uygulandınız mı peki? Sürümü eski olması sorun çıkarmaz mı?
Bilmiyorum sadece internetteki çoğu sitede bu yazıyor istersen dene denemekten bir şey olmaz.
Ek olarak şu üstte whatsap sil diyeni rapor etsen sevinirim .d