ARK Survival Evolved Level Sınırı getirme ve FPS droplarının sebepleri nelerdir?

Bu konuyu okuyanlar

mr.shn

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Merhabalar. İlk sorum 3 Arkadaş ARK oynuyoruz bundan 1 sene önce başlamıştık ilerledikçe sıkıldık ve level sınırını kaldırdık 250 lvllere kadar ulaşabiliyoruz dinozorlar da 270 lvl e kadar çıkabiliyor. Biz bu sınırı koyarken daha serbest takılıyorduk ama şimdi oynarken biraz daha zorlaştırmak istiyoruz ve aradan geçen 1 seneyle birlikte haliyle kodları unuttuk. Level sınırını tekrar getirmek için ne yapmamız gerekiyor bize tarif edebilir misiniz? İnsanlardaki lvl sınırını oyunun E:\Steam\steamapps\common\ARK\ShooterGame\Saved\Config\WindowsNoEditor dizininde yer alan Game.ini dosyasına yazdığım komutları silerek kaldırdım. Ancak dinozorlar halen yüksek lvl lere ulaşabiliyor. Bunu kod ile mi yaptık emin değilim ama oyunun zorluk seviyesini ne yaparsam yapayım dino lvl leri hep çok yüksek.
İkinci sorum ise oyun içerisinde bazen mağaralarda bazen ise normal açıklık alanlarda dahil olmak üzere herhangi bir bölgede oyuna bir anda drop giriyor ve fps değerlerim aşırı miktarda düşüyor veya tamamen çökme veriyor. rx570 ve Ryzen 3 2200g sistemim oyunun bana kendi önerdiği ayarlar "yüksek" kategorisinin 1 tık üstü ve bazı grafik ayarları epikte. Ben bunların hepsini "yüksek" seviyesine çektiğim halde bu fps düşüşlerini ve droplarını almaya devam ediyorum. Arkadaşım da aynı şekilde 1050-Ti ve i7 7700k lı sisteminde alıyor. Bunları düzeltmek için bir yöntem biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.