Arızalı Samsung Galaxy S6 Edge Plus Serviste Değişim Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ImogenPoots

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung galaxy s6 edge plus cihazımı şarj geç alması kulaklık bozuk ve USB görmüyor şikayeti ile servise verdim.Sizin Videonuzdan Öğrendiğim 6502. kanunun 10. maddesine göre 6 ay geçmeden arızalanırsa iade veya değişim oluyor ama söylediğimde elemanlar bana israrla 1 ay içinde bozulursa değişir diyor tüketici haklarına mı gideyim yoksa başka bir öneriniz var mı? Acil yardım ederseniz sevinirim. 6 ayın dolmasına sadece 6 gün kaldı.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Samsung galaxy s6 edge plus cihazımı şarj geç alması kulaklık bozuk ve USB görmüyor şikayeti ile servise verdim.Sizin Videonuzdan Öğrendiğim 6502. kanunun 10. maddesine göre 6 ay geçmeden arızalanırsa iade veya değişim oluyor ama söylediğimde elemanlar bana israrla 1 ay içinde bozulursa değişir diyor tüketici haklarına mı gideyim yoksa başka bir öneriniz var mı? Acil yardım ederseniz sevinirim. 6 ayın dolmasına sadece 6 gün kaldı.
Tüketici haklarında paranı alırlar bir miktar ama ben öyle biliyorum.(Hakkını alırsın ama uzun sürer.)

ImogenPoots

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüketici haklarında paranı alırlar bir miktar ama ben öyle biliyorum.(Hakkını alırsın ama uzun sürer.)
6 ay dolmadi gitmeme gerek kalmadan iade almalari gerek ama bilgisiz calisanlar basdan saviyorlar ne yapsam son care tuketici haklari

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
6 ay dolmadi gitmeme gerek kalmadan iade almalari gerek ama bilgisiz calisanlar basdan saviyorlar ne yapsam son care tuketici haklari
Ülkemizde kanunlara çok önem verlmiyor insanlarımızda ne mahkemesi mahkemeyle mi uğraşacağım dediği için firmalar üstümüze çıkıyor böyle.

Reaksiyon puanı
3
aynn bende 3 ay önce lg g3 vardı ana kartı yanmıştı servise gönderdim adamlar 20 iş günü bitmine yakın sadece bataryayı değiştirip gönderdiler eee haliyle sorun çözülmeyince geri gönderdim yapamadılar bnde değişim istedim tam 2.5 telefonsuz kaldım daha geçen hafta gönderdiler telefonuda :mad::mad:

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Servis'de sorunsuz bir firma yok sanırım kardeşim hakkını sonuna kadar ara demekten başka çarem yok ne yazık ki :(...

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Ilk aldigin 1 ay da degisim sonraki aylar tamirdir.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Tüketici hakem heyetine gittiğinizde ilk altı ay içerisinde meydana gelmiş tüketici kaynaklı olmayan donanımsal problemleri servis kayıt fişiyle ıspatlarsanız ayıplı mal olması gerekçesiyle para iade hakkınız doğuyor.

Daha 2-3 gün önce s7 edge için bir arkadaşa bu şekilde karar çıktı konusu forumda mevcut.