Arızalanan Acer Laptoptaki Bilgilerimi nasıl Kurtarırım?

Bu konuyu okuyanlar

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Acer marka dizüstü bilgisayarım arızalandı ve artık açılmıyor acaba HD teki bilgileri nasıl kurtarırım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Ekleme:
Donanım arızası mı, işletim sistemi hatası mı ?

Eğer donanım arızası değilse;
Bir Linux dağıtımı CD/DVD si ile sistemi başlatıp bütün heryere erişebilirsiniz.
LinuxMint tavsiyemdir.

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ekleme:
Donanım arızası mı, işletim sistemi hatası mı ?

Eğer donanım arızası değilse;
Bir Linux dağıtımı CD/DVD si ile sistemi başlatıp bütün heryere erişebilirsiniz.
LinuxMint tavsiyemdir.
donanımsal artık açılmıyor fazla ısınmadan gitti sanırım

---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

dvd sürücü çalışmıyordu zaten

---------- Post added at 11:13 ---------- Previous post was at 11:12 ----------

yazılımsal olsa hallederdim zaten donanımsal olunca sorun beni aştı

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Sata ise normal pcye bağlayarak açmayı deneyebilirsiniz.

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Tek çaresi hdd yi döküp bi portable kutusuna takmak ve başka bir makinaya veri aktarımı yapmak.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Aynen hdd yi sök genelde garanti kapsamındada değil gidip bi masaüstü pc ye ya da üstteki arkadaşın dediği gibi hdd kutusuna takıp kurtarırsın

Hdd yandıysa at çöpe kurtaramazsın çok uğraşşan belki hdd nin anakartı bozuksa anakartını değiştirip belki kurtarrısın dosyalarını, oda 100-150 tl ye gelir sana zaten o da en ucuzu

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Portable kutu dediğinizin fiyatı nedir acaba link verebilirmisiniz

barisutkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba
ben linux hakkında bilgi almak istiyorum. yardımcı olabilir misiniz. yada bair adres verebilirseniz oradan da inceleyebilirim. en temel soru windows karşılaştırması. teşekkürler.

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Portable kutu dediğinizin fiyatı nedir acaba link verebilirmisiniz

Harici disk kutusu en ideal çözüm gibi görünüyor her zaman kullanırsın almaya karar verirsen HDD ne uygun olmasına dikkat et hdd 2.5 inc ama sata mı yoksa ide mi ona göre al.

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
benimle fikirlerini paylaşan herkese teşekkürler

SeectumSempra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kutyu ilk defa duyuyorum (Gerçekten ilk defa duydum amacım ukalalık değil) , diskinizi çıkarıp, bir dönüştürücüye bağlayarak datalarınızı kurtarabilirsiniz. Bahsettiğim şeyin resmini alt tarafa koydum. Görüldüğü gibi hem sata hemde 2 tür ide yi usb ye çevirebiliyor. Tabi diskinizde çok büyük bir problem varsa yanma vs. gibi, bu çözüm değildir. Eğer datalarım çok önemli diyorsanız labarotuvar ortamında çalışan bir firmaya gitmelisiniz.
usb-cable-sata-ide-hdd-adapter-converter-18714n.jpg

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bu kutyu ilk defa duyuyorum (Gerçekten ilk defa duydum amacım ukalalık değil) , diskinizi çıkarıp, bir dönüştürücüye bağlayarak datalarınızı kurtarabilirsiniz. Bahsettiğim şeyin resmini alt tarafa koydum. Görüldüğü gibi hem sata hemde 2 tür ide yi usb ye çevirebiliyor. Tabi diskinizde çok büyük bir problem varsa yanma vs. gibi, bu çözüm değildir. Eğer datalarım çok önemli diyorsanız labarotuvar ortamında çalışan bir firmaya gitmelisiniz.
usb-cable-sata-ide-hdd-adapter-converter-18714n.jpg
peki bunu nerden temin edebilirim

---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:17 ----------

teşekkürler

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Eğer sata ise bilgisayara normal sata kablosu ve normal sata power kablosu ile bağla çalışıyo. Harici kutu falan almana gerek yok. Binlerce defa böyle kullandım ben :)

SeectumSempra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer sata ise bilgisayara normal sata kablosu ve normal sata power kablosu ile bağla çalışıyo. Harici kutu falan almana gerek yok. Binlerce defa böyle kullandım ben :)

Aynen SATA ise direkmen kasanın içine bağlayabilirsin. Söylemeyi unutmuşum. Ama alet ince IDE lerden ise sanırım onu bu kutu ile bağlayabilirsin.

Son mesajlar