Arif Erdem, Ayhan Akman, Ümit Karan ve Tanju Çolak'tan Galatasaray değerlendirmesi

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Katılım
30 Temmuz 2009
Mesajlar
23,098
Reaksiyon puanı
1,116
Puanları
113
Yaş
39
Galatasaray'da forma giymiş eski yıldızlar Arif Erdem, Ayhan Akman, Ümit Karan ve Tanju Çolak, sarı-kırmızılı takımın kötü gidişatını AMK gazetesine değerlendirdi.

galatasaray-27-02.jpg


Arif Erdem, Ayhan Akman, Ümit Karan ve Tanju Çolak ortak bir mesaj verdi: İnanmadığın zaman başaramazsın ve Galatasaray formasını giyiyorsan asla bahanen olamaz.

ARİF ERDEM: “MÜCADELE ETMEDEN OLMAZ”

Gömleğin en üstünden yanlış iliklersen, aşağıya doğru da yanlış gider. Takım içinde istenmeyen unsurlar oluşuyor. Birbirleriyle olan kötü ilişkileri, takım olmaktan uzaklaştırıyor. Sezona üç kupa kazandıran Hamza Hoca ile başlıyorsunuz… Sebebi açıklanmadan bir anda gönderiliyor. Tecrübeli bir hoca geliyor. Bu yeni sistemi de beraberinde getiriyor. UEFA da kapıda. Bu olumsuzluklar takıma yansıyor. Duran toptan bu kadar çok gol yenmemeli. Özellikle bu üst seviye maçlarda olmamalı. İnanarak turu geçeceksin ve bu duygularla sahaya çıkacaksın. Mücadele edeceksin, koşacaksın. Ama Lazio karşısında bunlar yoktu.

AYHAN AKMAN: “BUGÜNÜN SORUNU DEĞİL”

Takımdaki kötü gidişat bugünün sorunu değil. Bir Lazio maçı ile sorunu çözemezsiniz. Büyük takımlar kötü döneme girince böyle durumlar ortaya çıkıyor. Kadronun kısıtlı ve sıkıntılı oluşu, sezon başındaki yanlışlıkların sonucunda Avrupa’dan elenildi. Oyuncu kapasiteleri genişletilmedi. Şampiyonluktan sonra iyi bir kadro oluşturulmadı. Eksik yerlerine doğru adamlar alınmadı. Elde edilen kötü sonuçlar günden güne birlik ve beraberliği bozuyor. Büyük takımlar kötü sonuç aldığında dağılıyor. Oyuncular gelinen süreçte ciddi sıkıntılar yaşıyorlardır.

ÜMİT KARAN: “BİLEKLİK KURTARMAZ”

Acaba ‘Galatasaray’a ne oluyor?’ diye ben de kendime soruyorum. Takım tamamen ruhunu kaybetmiş. Bir ağırlığı kalmamış, ruhsuz futbolcu topluluklarından oluşan insanlar vardı. Başarıya olan inancı bir kenara bırakalım, istek yoktu. İstek olacak ki inanacaksınız. Böyle Lazio’yu bir daha bulamazsınız. Formsuz bulmuşken sahasında boğacaksınız. Sen Galatasaray takımında forma giyiyorsun, bahanen olamaz. Teknik Direktör Mustafa Denizli’nin yaptığı değişikliklerin hepsi yanlıştı. Zaten kulüpte her şey yanlış gidiyor. Bir bileklik Galatasaray’ı kurtarmaz.

TANJU ÇOLAK: “DURAN TOPLAR YAKTI”

Maçın ilk yarısında Galatasaray, ne pozisyon verdi rakibine, ne de kendisi pozisyon bulabildi. İstatistikler bile her şeyde yüzde 50-50 idi. Galatasaray’ın ise en büyük handikapı duran toplardan gol yemesi. Galatasaray, yediği 11 golün 5’ini duran toplardan yemişti. Duran topu çok iyi kullanan bir takım olduğunu söylediğimiz Lazio, 2 dakikada bitirdi Galatasaray’ın işini. Galatasaray, önce Süper Lig’e havlu attı, şimdi de Avrupa Ligi’nden elendi. Cim-Bom’un elinde bir tek Ziraat Türkiye Kupası kaldı. Her şey kötü gidiyor.

(AMK)
 
Üst