arduino yazılımı hakkında

Bu konuyu okuyanlar

GodOfRally

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba. AM-STUDIO/Analog-E-Brake burada bulunan programı yazan arkadaş arduino micro için yazmış. ben bu programı ne uno da ne de nano da çalışltıramadım. bunun nedeni nedir ve çözümü nedir bi fikriniz varmıdır acaba?

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
merhaba

hocam uno ya da nano ile alakasi yok, olay HID cihaz olarak taninmasiyla alakali bunun icin de arduino'nun ATMEGA32U4 chip'e sahip olmasi gerek. Bu chip'e sahip olanlardan biri micro digeri de leonardo olan modeli. Farkli modellerde de olabilir ama uno ve nano'da yok. O yüzden bilgisayarin HID olarak tanimayacaktir, bosuna ugrasma.. ;)umarim aciklama yeterli olur. kolay gelsin

GodOfRally

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam aradığım cevap, gayet net ve açıklayıcı oldu teşekkür ederim. :D peki hocam bir sorum daha olacak. bu yazılımı benim nano yada uno ya yazma şansım olabilirmi?

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
yazilimi mcu'ya yüklemek sorun degil hocam ama o bahsettigim chipset gibi davranamaz. Ama tam tersi mümkün yani atmege 32u4 olani hem hid hem normal arduino gibi kullanabiliyorsun. Ben bilgisayari RF tag ile acan bir sey tasarladim (biraz gelismis ama henüz bitiremedim). Micro kullaniyorum ve klavye gibi davraniyor. Bu davranistan cikartmak icin de resetlemem gerekiyor. Ama bu chipe sahip degilse dedigin mümkün degil. Micro ya da leonardo alman gerek. O yüzden ugrasma dedim :)

Son mesajlar