Arduino Ses Veren Şey Sıkıntılı Veriyor.

Bu konuyu okuyanlar

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
Kodlarım Şöyle;
C#:
void setup() {
  pinMode(8, INPUT);
  pinMode(10, OUTPUT);
  pinMode(4, OUTPUT);
  Serial.begin(9600);
}

void loop() {
  if(digitalRead(8)==1){
  digitalWrite(10, HIGH);
  int ton = analogRead(A0);
  Serial.print("Map Komutu Olmadan; ");
  Serial.println(ton);
  ton = map(ton, 0, 1023, 0, 440);
  Serial.print("Map Komutuyla; ");
  Serial.println(ton);
  tone(4, ton);
  }else{
  noTone(4);
  digitalWrite(10, LOW);
  }
}
Pinler Doğru. Ama Ses Veren Şey Bozuk Veriyor
Potansiyometreyi(kesin yanlış yazdım) 0-440 Arasına Sabitleyip Fiziksel Olarak Potansiyometreyi Maxladım 440 Yani. Ama tone(4, 440); Yapmışım Gibi Ses Gelmiyor

Sonra da Nerede Hata Olduğunu Anlamak İçin Bir Çıktı Yazdırayım Dedim.
Çıktı Şu Şekilde;
1592418876872.png

Rastgele Veriyor. Kodda mı Hata Var Devrede mi Çözemedim.
Edit: Normalde Map Komutu Olmadan 1023, Map Komutuyla 440 Vermesi Lazım.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
adsasasd.PNG

Arduino ve kullandığı dille neredeyse hiç uğraşmadım diyebileceğim kadar az uğraştığımdan dolayı ne kadar önemi vardır bilmiyorum ama işaretlediğim yerde satır yapmış olmanız gerekmez mi? En azından bir boşluk çünkü kodu okurken } değil }else{ olarak okuyordur diye düşünüyorum. Belki çok alakasız ama şansımı deneyeyim dedim. :)

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
Ekli dosyayı görüntüle 104866
Arduino ve kullandığı dille neredeyse hiç uğraşmadım diyebileceğim kadar az uğraştığımdan dolayı ne kadar önemi vardır bilmiyorum ama işaretlediğim yerde satır yapmış olmanız gerekmez mi? En azından bir boşluk çünkü kodu okurken } değil }else{ olarak okuyordur diye düşünüyorum. Belki çok alakasız ama şansımı deneyeyim dedim. :)
bunu bozdum farklı birşey yapıyorum şuan :D yine sorunla karşılaştım yeni konu açacağım şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 104866
bunu bozdum farklı birşey yapıyorum şuan :D yine sorunla karşılaştım yeni konu açacağım şimdi.
Vazgeçtim Olmuyo :(

Son düzenleyen moderatör:

Son mesajlar