Arda kretti, Basavc Milli Takm kapatyor ! ( komik )

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ottomans1453

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türk futbolundaki tehlikeli gelişmeler Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'yı harekete geçirdi. Dinin, siyasetten sonra futbola da alet edilmesi üzerine çoktandır bilgi ve belge toplayan Yalçınkaya, milli futbolcu Arda'nın "şimdi Allah'a şükretme zamanı" demesi üzerine düğmeye basarak kapatma davası açtı.

Laik bir ülkede bir futbolcunun gece kulüplerinde kutlama yapmak yerine şükrederek, ibadet ederek dini bir kutlamada bulunması ve bunu canlı yayında belirterek propaganda yapması hatta diğer insanları bu irticai eyleme teşvik etmesi, üstelik "şükür" diyerek irticai fikirleriyle tanınan Hakan Şükür'e gönderme yapmasının çok tehlikeli olduğunun altını çizen Yalçınkaya, Futbol Federasyonunun kapatılarak Teknik Direktör Fatih Terim ile Arda ve altı futbolcu için ömür boyu futbol yasağı konulmasını ve Milli Takımın lağvedilmesini istedi.

Bu sabah erken saatlerde Anayasa Mahkemesi'ne dosyayı göndererek "kapatma davası"nı resmen açan Başsavcı "gerekçe" olarak şunları gösterdi;

- Arda'nın Çek Cumhuriyeti maçı sonrasında bir televizyonun canlı yayına katılarak "şimdi Allah'a şükretme zamanı" demesi,

- Avrupa Şampiyonası sırasında Terim'in öncülüğünde her hafta toplu Cuma Namazı'na (futbolcuların cuma namazı bile 'topsuz' olmuyor demek ki) katılarak kılmayanlar üzerinde "mahalle baskısı" uygulamaları,

- Ana sponsorların reklam filminde Fenerbahçeli Semih Şentürk, Galatasaraylı Servet Çetin ve Ankarasporlu Emre Aşık'ın annelerinin başörtülü olarak oynatılmaları,

- Terim'in maç öncesi ve sonrası beyanatlarında sık sık "inşallah", "Allah'ın izniyle" gibi laikliğe aykırı dini içerikte söz ve deyimleri kullanması,

- Çek Cumhuriyeti maçının son anlarında kaleye geçen Tuncay'ın gol yememek için ellerini semaya kaldırarak dua etmesi,

- Bazı milli maçlarda seyircilerin "ya Allah, bismillah, Alahuekber" diye şeriatçı sloganlar atmaları,

- Bir kısım futbolcuların oruç tutmaları,

- Galip geldikleri maçlardan sonra bazı sporcuların çimler üzerinde secdeye kapanmaları hatta namaz bile kılmaları,

- Başta Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam olmak üzere birçok antrenör ve futbolcu eşleriyle annelerinin "çağdaş kıyafet" giymemeleri,

- Başörtülü bazı bayan taraftarların stadyumlarda maç izleyerek gizli propaganda yapmaları ve "biz her yerde olduğu gibi burada da varız" mesajı vermeleri.

Yargıtay'dan sızan bilgilere göre Yalçınkaya, kendisine gelen takım gazeteler arasına bir süredir Fanatik, Pas Fotomaç, Fotospor, Fotogol 12. Adam gibi spor gazetelerini de ekletmiş, onun birdenbire spora meyletmesi mesai arkadaşlarını bile şaşırtmış, ancak kimse ani başlayan bu aşka bir anlam verememişti.

Rıfat Yörük - habervaktim.com / Mizah

kaynak : http://www.habervaktim.com/haberoku.php?id=22854

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Kaynak link rica edebilirmiyiz...

WaterBoy

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Çok çirkin bir yazı olmuş .Bir ülkede yargıya güven kalmıyorsa anlayın ki orda bir sorun vardır.

sercanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
WaterBoy dedi ki:
Çok çirkin bir yazı olmuş .Bir ülkede yargıya güven kalmıyorsa anlayın ki orda bir sorun vardır.

Yaptıklarına bakarsak bunu hak ediyolar!
Güvenmemeyi..

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Komik yazıya taşıyorum.

heyula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yargı nın uğraştığı işlere bak. Yakında yanlışlıkla ağzından Allah lafını kaçıranı hapse atacaklar.

Ottomans1453

Asistan
Reaksiyon puanı
0
WaterBoy dedi ki:

hangi güvenden bahsediyosun ya sen. Dalgamı geçiyosun benle yoksa kafa mı buluyosun. Masonların elinde olan bir yargıya neden güvenelim. Sen güvenmeye devam et.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
heyula dedi ki:
Yargı nın uğraştığı işlere bak. Yakında yanlışlıkla ağzından Allah lafını kaçıranı hapse atacaklar.

şu yazının tamımını okusana

WaterBoy

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ottomans1453 dedi ki:
WaterBoy dedi ki:

hangi güvenden bahsediyosun ya sen. Dalgamı geçiyosun benle yoksa kafa mı buluyosun. Masonların elinde olan bir yargıya neden güvenelim. Sen güvenmeye devam et.

Tabi ki güvenmeye devam edeceğim sonuçta Türkiye Cumhuriyeti nin vatandaşıyım ve güvenmem gereken yer Türk yargısıdır birilerinin yaptığı gibi AİHM değil.

aliihsangs12

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
ülkemizin gerçeklerinin yansıtan bir yazı olmuş. paylaşım için teşekkürler...

ismailucar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizin mizah anlayışınızı yiym
ne komik bunlar ya
bende merak ediyodum böle saçma sapan bi yazıyı kim yazabilir die
ama linki gördükten sonra pek şaşırmadım ;D ;D ;D
komik insanlar sizi :) :)

bu arada yargısına guvendikleri ülkeye gidebilirler
kimse tutumuyo sizi !!!

Tabu1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Saçmalık ... Laiklikle , dinsizliği neden karıştırıyorsunuz anlamıyorum >X<

SerSeri1i

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
WaterBoy dedi ki:
pardon ama hangi yargıya güvenden bahsediyorsun? türbanlılara ayrı türbansızlara ayrı işleyen yargıdan söz ediyorsan eğer evet ben o yargıya hiç güvenmiyorum ne olacak şimdi?
sana nasıl işliyorsa yargı banada o şekilde yada bana nasıl işliyorsa sanada yargı o şekilde işleyecek ki ben o zaman o yargıya güveneceğim.
neyse siyaset yapmıyorum burda kendi düşüncelerim bunlar
ismailucar dedi ki:
ne komik bunlar ya
ama]
kimse tutumuyo sizi !!!

kusura bakma ama bu vatan için sadece siz yada sizin gibi düşünenler canlarınızı feda etmedi. hiç kimse bizi bu cennet vatandan bi yerelere gönderemez. gücünüz ancak bu şekilde bizleri sindirmeye yeter ama bir gün o sindirdiğiniz insanlar size gereken dersi verir. ama sizin gibi hor görerek yada onları ezerek değil hak edene hak ettiği gibi kimsenin giyimine kulamına karışmadan herkes kendi vatanında toprağında özgürce yaşamasına müsade ederek dersinizi verir merak etmeyin...

ismailucar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SerSeri1i dedi ki:
WaterBoy dedi ki:
pardon ama hangi yargıya güvenden bahsediyorsun? türbanlılara ayrı türbansızlara ayrı işleyen yargıdan söz ediyorsan eğer evet ben o yargıya hiç güvenmiyorum ne olacak şimdi?
sana nasıl işliyorsa yargı banada o şekilde yada bana nasıl işliyorsa sanada yargı o şekilde işleyecek ki ben o zaman o yargıya güveneceğim.
ismailucar dedi ki:
ne komik bunlar ya
ama]
kimse tutumuyo sizi !!!

kusura bakma ama bu vatan için sadece siz yada sizin gibi düşünenler canlarınızı feda etmedi. hiç kimse bizi bu cennet vatandan bi yerelere gönderemez. gücünüz ancak bu şekilde bizleri sindirmeye yeter ama bir gün o sindirdiğiniz insanlar size gereken dersi verir. ama sizin gibi hor görerek yada onları ezerek değil hak edene hak ettiği gibi kimsenin giyimine kulamına karışmadan herkes kendi vatanında toprağında özgürce yaşamasına müsade ederek dersinizi verir merak etmeyin...

:) :)
ders vermekten kastın nedir senin!
bizemi diyosun ezerek hor gorerek
kubilay olayını unutmadık .)
komik olma :)
bu ulke böle işine gelen uslu durucak gelmeyene pasaport .)

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
çok komik, hayranım bu adamların mizah anlayışına. :p

SerSeri1i

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ismailucar dedi ki:
SerSeri1i dedi ki:
WaterBoy dedi ki:
ismailucar dedi ki:
ne komik bunlar ya
ama]
kimse tutumuyo sizi !!!

:) :)
ders vermekten kastın nedir senin!
bizemi diyosun ezerek hor gorerek
kubilay olayını unutmadık .)
komik olma :)
bu ulke böle işine gelen uslu durucak gelmeyene pasaport .)

ders vermekten kastımı ordak açıkladım ama sanırım bunun yanında size birde okduğunu anlama dersi vermek lazım malum beyninin sadece sol tarafı çalışıyor sanırım diecem ama sen bunuda anlamaktan mahrumsundur şimdi ne yapsak ki...

anarchst

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
savcı kendinide kapatsın o zaman. isme bak abdurRAHMAN yalçınkaya (A)

nehalem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
WaterBoy dedi ki:

Evet sonuna kadar katılıyorum bi ülkede yargıya güven kalmıyorsa orda bi sorun vardır bu kesin.. Ama önemli nokta şu ki "Yargıya hangi nedenlerden dolayı güven yok".. Bence ülkede çok daha büyük bi sorun var DEMOKRASİ ve MİLLİ İRADE' nin yok sayılması..

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ottomans1453'ün işi gücü forumu karıştırmak, bu konuyu açan da o.derya baykala versek bunu blender olarak kullansa, hem derya baykaldan hem bundan kurtuluruz.

muratince72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence çok güzel bir yazı olmuş....Yargıtaydan milli takıma kapatma davası açması anormal olmaz heralde...

blind_eagle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ottomans1453 dedi ki:
WaterBoy dedi ki:

Arkadaşım karışmıyım diyorum ama sen gerizekalı mısın? Bir mason lafıdır ağzında çiğneyip çiğneyip tükürüyosun.Senin gibi düşünenler ülkesinin çıkarları için uğraşıyor , düşünmeyenler ise ya mason ya pkklı.Ne kadar sığ ortamı germeye yarayan bi aletsin ya.Osmanlıcıyım diyorsun seni Osmanlı'da sadrazam felan yapsak devletin yıkılışı 150 yıl geriye gelirdi.

centigarde

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bary millete blender muamelesi yapiyonda senin mesajinda blender aparati olarak kullanilir hani

mesaja bak: Rakımız Ak, Partimiz Ak, Hadi Kadehleri Vurak!

bu ne simdi ne icin yazilmis????

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
centigarde dedi ki:
bary millete blender muamelesi yapiyonda senin mesajinda blender aparati olarak kullanilir hani

Dayım milletvekili, havadan bursum geliyo, partim ak, rakım da ak, e kadehleri vurmak kalıyo.

centigarde

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BaRY dedi ki:
centigarde dedi ki:

Dayım milletvekili, havadan bursum geliyo, partim ak, rakım da ak, e kadehleri vurmak kalıyo.

hangi partiden milletvekili??

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ama bu tarz konularda birbirimizi anlamak yerine saldırmayı tercih etmemiz hoş değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...