Arda: Dünya Kupası'na gidemedik diye benle dalga geçiyorlar!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
arda.jpg

Atletico Madrid’in yıldız futbolcusu Arda Turan, A Milli Takım’ın 2014 Dünya Kupası’na gidememesi sonrası takım arkadaşlarının sürekli soyunma odasında kendisiyle dalga geçtiğini söyledi.

Milli futbolcu Arda Turan, TV8'de Saba Tümer'in 'Bu Gece' programına konuk oldu. Programda samimi açıklamalarda bulunan Arda Turan, "İspanya'da çok rahatım. Sonuçta büyük baskı altındasınız. İdmanlara çıkıyorum, binlerce kişinin karşısında maç oynuyorum. Herkesle paylaşım halindeyim ama benim de kendime ait bir zamanım olmalı. Sonuçta ben psikolojik deliyim. Bayrampaşalıyım bunun da gururunu taşıyorum biraz da raconluk var tabi semtten kaynaklanan. Ama tabii İspanya'da çok rahatım. Kendime ait zamanlarım var" diye konuştu.

Türkiye'ye tekrar dönüp dönmeyeceği hakkında bilgiler de veren başarılı futbolcu Arda, "Ben futbolu bıraktığımda örnek biri olarak hatırlanmak istiyorum. O yüzden dönmeyi pek düşünmüyorum. Beni örnek almalarını, başarılı olmayı istiyorum. Bir de Türkiye'deki magazinsel olaylardan dolayı gittim yurtdışına ve bu sebepten dolayı da istemiyorum" dedi.

Saba Tümer'in "Fenerbahçe 10 kat daha fazla para verse yine de transfer olmaz mısın?" sorusuna Arda, "Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Fenerbahçe başkanını ve taraftarını üzmek istemiyorum onlara karşı kırıcı sözlerden uzak durmaya çalışıyorum çünkü bana karşı bir sevgileri var. Ama ben bir Galatasaraylıyım onları da kırmak istemiyorum. Böyle politik cevaplar vereyim. Bir de şunu söyleyeyim İstanbul'da bulunduğum zaman kendimi tutamıyorum Aslantepe'ye gitmemek için" cevabını verdi.

Tümer'in "Jübileni nerede yapmak istersin Galatasaray'da olabilir mi?" sorusunaise tecrübeli oyuncu Arda şu cevabı verdi: "Nasip, kısmet. İnsanlar uzaktan da sevebilir." Arda Turan, en beğendiği futbolcuların ise Selçuk İnan ve Burak Yılmaz olduğunu söyledi.

Futbolculukta idol olarak ise Fenerbahçeli milli futbolcu Emre Belezoğlu'nu örnek aldığını belirten Arda, ayrıca Barcelona'dan İniesta ve Arsenalli futbolcu Mesut Özil'i de çok beğendiğini ifade etti.

A Milli Takım'ın 2014 Dünya Kupası'na gidememesi sonrası takım arkadaşlarının soyunma odasında sürekli kendisiyle dalga geçtiğini kaydeden yıldız oyuncu Arda, "Gitmemiz lazımdı. Orada olmalıydık" dedi. Guardian'ın ey iyi 100 futbolcu listesine de değinen Arda Turan, "70. çok iyi bir sıralama değil. Ama çalışarak daha iyisini başarabilirim. Ama yine de gurur verici" yorumunda bulundu.

Son olarak Real Madrid'in yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo ile yaşadığı bir anısını da anlatan Arda, "Ronaldo'ya dedim ki içimden, ben ettim sen etme. Bir faul yapayım da kendine gelsin dedim. Elimi şöyle bir attım vücuduna, bir baktım duvar gibi. Şaka bir yana Ronaldo gerçekten çok özel bir oyuncu. Aynı yerde oturuyoruz, komşuyuz. Karşılaştığımızda selamlaşıyoruz" diye konuştu.

Zaman