Arch Linux Kullanmak Zor Mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Arch'ın bana göre Debian'dan tek avantajlı yanı uyguladığı prensip yani Arch'ın uyguladığı yaklaşım biçimiyle alakalı sistemden bahsediyorum önceden fikir edinme sahibi olabiliyorsunuz fakat kalan herşeyde paket yönetimi, paket fazlalığı, donanım uyumu, dokümantasyon, kullanım ve kurulum kolaylığı vb. Debian daha başarılı.

Bende aynı fikirdeyim illa Arch isteniyorsa ki olabilir gayet doğal Manjaro yada Endeavour OS tavsiye ederim. Arayüz olaraksa GNOME. Manjaro'nun XFCE biraz sıkıntılı :)

ssscute

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arch Linux Kullanmak Zor Mu ?
kurarken acı çekme hazırsın demi ?
şaka şaka arch wiki ye bak rahat kurasın masaüstünü kurmayı unutma
şu anlık Endeavour os linux kulanıyom ama yine arch yada gentoo ya geçmeyi düşünüyom
Kurarken zorlanmamn için bir script vereyim rahat kurasın Archfi yaz browsını`na
github sayfası çıkcak ordan komutları kulanarak rahtca kura bilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu bir fikir verir. Kullanımındaki sorun LTS değilse çökmesi daha kolaydır.
ya sen neden vidio atıyon arch wiki atasna direk o vidio yününden binlerce error alcak artık o işlevsiz

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
kurarken acı çekme hazırsın demi ?
şaka şaka arch wiki ye bak rahat kurasın masaüstünü kurmayı unutma
şu anlık Endeavour os linux kulanıyom ama yine arch yada gentoo ya geçmeyi düşünüyom
Kurarken zorlanmamn için bir script vereyim rahat kurasın Archfi yaz browsını`na
github sayfası çıkcak ordan komutları kulanarak rahtca kura bilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya sen neden vidio atıyon arch wiki atasna direk o vidio yününden binlerce error alcak artık o işlevsiz
Teşekkürler Bir Sürü Dağıtım Kullandım Gentoo fln ama şu an windowsdayım (çünkü VALORANT)

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
@ssscute gibi yaklaşık 1 aydır EndeavourOS'tayım. İlk Arch tabanlı denemem. Arch'ın kendisi daha zordur büyük ihtimal ama öğrendikçe sistemini çözdükçe kolaylaşıyor bence.