Aradığım telefon hangisi ?

Bu konuyu okuyanlar

redkirmizi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba iyi forumlar, yakında yeni bir telefon almayı düşünüyorum ve almadan önce burada sormak istedim.

Araştırdım biraz ama arada kaldım zor karar veren birisiyim. Fiyat olarak kısıtlamak istemiyorum ama 3bin civarı zor olur. herneyse arkadaşlar şuanda iphone 5s kullanıyorum. Genel olarak memnunum aslında ama ihtiyaçlarımı tam olarak karşılamıyor. Mesela sadece telefon olarak vs kullanıyorum o derece. Artık büyük ekranlı bir cihaza geçmek istiyorum. Pil olarak da sorun çıkarmasın düşük güç modu gayet iyi iphonelarda o yüzden iphone u eleyemiycem yiğidi öldür hakkını yeme. İphone olarak 6 ya sıcak bakıyorum plus çok iri ve gereksiz büyük geliyor kullanıcı yorumlarını görmek isterim kullanan varsa yorum yazabilir.

Android kullandım daha önce memnundum yani benim için sorun olmaz android bir cihaz. Sadece samsung konusunda tedirginim biraz ilk aldığımda güzel olan telefon 6 ay veya 1 sene sonra çöpe dönüşmesin. fazla ram kullanımı vs. bunlar da var tabi. Sizin önericeğiniz cihaz/cihazlar neler ?

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Bence alabilirsen S7 al Edge olmaz belki 3299 TL veya Note 5.

redkirmizi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba iyi forumlar, yakında yeni bir telefon almayı düşünüyorum ve almadan önce burada sormak istedim.

Araştırdım biraz ama arada kaldım zor karar veren birisiyim. Fiyat olarak kısıtlamak istemiyorum ama 3bin civarı zor olur. herneyse arkadaşlar şuanda iphone 5s kullanıyorum. Genel olarak memnunum aslında ama ihtiyaçlarımı tam olarak karşılamıyor. Mesela sadece telefon olarak vs kullanıyorum o derece. Artık büyük ekranlı bir cihaza geçmek istiyorum. Pil olarak da sorun çıkarmasın düşük güç modu gayet iyi iphonelarda o yüzden iphone u eleyemiycem yiğidi öldür hakkını yeme. İphone olarak 6 ya sıcak bakıyorum plus çok iri ve gereksiz büyük geliyor kullanıcı yorumlarını görmek isterim kullanan varsa yorum yazabilir.

Android kullandım daha önce memnundum yani benim için sorun olmaz android bir cihaz. Sadece samsung konusunda tedirginim biraz ilk aldığımda güzel olan telefon 6 ay veya 1 sene sonra çöpe dönüşmesin. fazla ram kullanımı vs. bunlar da var tabi. Sizin önericeğiniz cihaz/cihazlar neler ?

İPhone 6S ve 6S plus u eliyorum çünkü 4k ve 12mp 3d touch u pek gerekli bulmuyorum. iphone alırsam sadece 6.
onun dışında önerebileceğiniz Android cihazlar neler ?

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Benim önerebileceğim başka cihaz yok LG, Sony'ye bence o kadar para verilmez. Samsung istemiyosan iPhone 6 al o zaman.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Daha iyi pil istersen Z5, 1 günü çıkarsın yeter dersen G4.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Hem ekran boyutunun iphone un normal modellerine gore daha buyuk olmasi sebebi ile hem pil konusunda pcmark battery testinde aldigi basarili sonuclar, hem ekran ve kamera konularinda rakiplerinin onunde olmasi sebepleri ile size tavsiye edebilecegim urun samsung s7. 2700 tl'den satilan urun gercekten hemen hemen her konuda basarili.

2700 tl butcemi zorlar derseniZ,

O zaman note 5 oneririm. S7 de oldugu gibi sizi her konuda memnun edecek guzel bir model. Hemde sundugu ozellikleri ve basarili oldugu alanlari goz onune aldigimizda 2250 tl deb satilan urun rakiplerine gore uygun bile sayilabilir. En yakin fiyat rakibi olarak iphone ailesinden iphone 6 dan daha uygun fiyati ve daha iyi ozellikleri sayesinde daha dogru bir tercih olur note 5.

Iphone modellerinde dusunuyorsaniz vu 5s'in pil suresi gibi sorunlar yasamamak icin plus modellerine yonelin. Ip6+,ip6s+.

Yani genede siz bilirsiniz ama ben iphone 6'ya 2400 tl vercegime ya cebime para birakir daha iyi ozellikleri olan note 5 alirdim. Yada biraz daha butceyi arttirir s7 alirdim.

Bu samsung zamanla kasiyor zamanla cop oluyor konulari note 4 ile bitti artik. En basitinden onu baz alin. Cikali nekadar zaman oldu ama masallah tık demeyen bir cihaz. Note 5 ve s7 ondan daha da guclu ve yeni touchwiz arayuzu ile gelmesi ile daha da iyi seviyede. O kasma takilma olaylari yok artik samsung'un ana modellerinde.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Note 5 al gitsin sdn'de incelemeler bak.Batarya mı batarya, ekran mı ekran, kamera mı kamera , tasarım mı tasarım.Daha ne olsun :) Note serileri her zaman uzun ömürlü olmuştur.Şuan note 3 bile bir çok telefonu tokatlar :)

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Ben iphone 6 kullanıyorum ve tam bir sene önce almıştım 2400 liraya yani şu an telefondan gayet memnunum hiç bi sıkıntısı yok ama fiyatı hiç düşmedi biraz düşseydi kesinlikle tavsiye ederdim ama ondan sonra daha iyi telefonlar çıktı android tarafında ve daha ucuzlar...O yüzden ben şu an telefon alacak olsam büyük ihtimalle o paraya note 5 alırdım...

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

para sınırın nedir ? öncelikle bunu söyle sınırın yoksa s7 edge al eksiksiz bir cihaz merak etme eski s3-s4 lerdeki gibi kasma vs yok note 4 de bile yok kasma, ama illa samsung olmasın diyorsan lg g5 alabilirsin htc m10 çıkacak onu alabilirsin...

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu konuların artık amacından çıktığını ve sadece hava atma eğlemi olduğunu düşünüyorum muhtelemelende bu yazanların çoğunun parası bukadar yoktur 2016 yılı herşey nette yazıyor teknik özellikler vb burda yazanların hepsi gereksiz.....

suggulusuggan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
HTC 10 performans olarak Samsung S7 yi ezip geçiyor.Ayrıca HTC piyasasını koruyan bir markadır.Çünkü senede 1 tane amiral gemi üretiyorlar Edgeymiş Plusmuş kendi ürettiği telefonun kuyusunu kazmıyorlar.Ayrıca her zaman metal kasalı sağlam telefon üretiyorlar ve geliştiriyorlar.İncelemesini de izle sonra karar ver şimdilik beklemede kal.

redkirmizi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuların artık amacından çıktığını ve sadece hava atma eğlemi olduğunu düşünüyorum muhtelemelende bu yazanların çoğunun parası bukadar yoktur 2016 yılı herşey nette yazıyor teknik özellikler vb burda yazanların hepsi gereksiz.....

hava atmak için neden bir telefona 3500-4000 veriyim? veren verir onun parası isterse yaksın banane ben gösteriş için değil işlerimi görmesi için istiyorum ve yıl olmuş 2100 sadece alo demek için kullanıcak değilim.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Samsunga tedirgin falan olma note 4 den itibaren telefonlarinda kasma yok .
Note 5 kullanicisiyim 7 ay olacak
Telefo da gorup görebileceğin hata ayda 1 keredir ki bunu iphone da yapiyor:)

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Note 5 , Z5 ya da iphoneların plus serilerine yönelebilirsiniz