Araç İçi Android Tablet ile Navigasyon + Multimedia Sistemi Kurulması

Bu konuyu okuyanlar

fatihkur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, birkaç konuda görüşlerinizi almak istiyorum:

*2007 model fiesta sahibiyim. Aracımdaki orjinal ford cd çalar ile hoparlörler benim için yeterli kalitede. Küçük bir şehirde yaşadığımdan navigasyon nadiren ihtiyacım olan bir özellik, ancak kullanmak istediğimde de yeterli performans vermesini bekliyorum. Mevcut cd çalar mp3 gibi formatları oynatmadığı için daha gelişmiş bir sisteme ihtiyacım var. Ayrıca uzun yollarda araçtakiler film, dizi gibi videolar izleyebilmesini de amaçlıyorum. Bu ihtiyaçlar bakımından 4 seçenek var:

*1- "double din" sistemler tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor ancak aracın orjinalliğini kaybetmesini istemiyorum ve değiştirdiğimde diğer araca uymayabilir. (750-1000 tl)

*2- Garmin, Tomtom gibi cihazlar çok iyi navigasyon özelliğine sahip ancak multimedya özellikleri hiç yok. (150-400 tl)

*3- WinCE tabanlı çalışan navigasyon cihazlarında ki multimedya özellikleri ve ses kalitelerinin iyi olmadığını forumdan sıklıkla okuyorum. (100-300 tl)

*4- Piri Reis modeli tam aradığım vasıfları barındırıyor ancak memnun olan insan sayısı çok az. Navigasyon hızı, bağlantı ve şarj sorunları yaşıyor kullananlar. (250-350 tl)

*Size bunların dışında bir fikir danışmak istiyorum:

*SAMSUNG SM-T210 GALAXY TAB 3 7.0 BROWN TABLET http://www.kliksa.com/u...-brown-tablet/901855833 Cihazı Teknosa da denedim. Ne kötü ne çok iyi. Ama gayet yeterli bir performansı ve iyi bir ekranı mevcut. Hızı da fena değil. Bununla müzik dinleme ve video izleme olayı çok rahat. Ayrıca telefondan hotspot wifi ile email, youtube, internet ..vs gibi ek özellikler ve tabi ki android olmasından dolayı sınırsız program. Tek bilmediğim ve en önemli konu GPS performansı ve navigasyon. SYGIC veya Igo Primo ile performans alabilir miyim?*380 TL

Scosche USB Dual 2'li Araç Şarj Cihazı (Siyah)http://www.kliksa.com/u...cihazi-siyah-/901833818 Telefonum ve tableti aynı anda şarj edebilen 2.1 Amperlik akımı var. Kaliteli ve küçük, çakmaklıkta kayboluyor.*70 TL

Codegen CD77 Universal Araç İçi Vantuzlu Tutucu http://www.hepsiburada....01144&Productid=bs41745 Ön cama navigasyon cihazları gibi tableti asarak konforlu bir sürüş yapılabilir. Umarım 7" ön camı fazla kapatmayacaktır. 6" olsaydı harika olabilirdi.*23 TL

Philips SWA4522S Stereo Ses Kablosu http://www.kliksa.com/u...lips-swa4522s/900191031 Tablet ile aracımdaki CD çalar AUX girişi bağlantısını yapacak olan ses kablosu yer kaybı gibi gözüksede bu tabletlerde henüz FM Transmitter gibi bir özellik olmadığından gerekli durumda.*20 TL

Arkadaşlar toplamda*500 TL*harcayarak böyle bir sistemi elde ettim. Ayrıca en büyük avantajıda tableti günlük işlerde de kullanılabilmesi. Ancak ne kadar verim alabilirim, navigasyon özellikle yeterli olur mu, geç mi bağlanır denemediğimden bilmiyorum. Ancak aracın hiçbir yerini değiştirmeden, başka araçlarada kolay taşınabilecek, Samsung tabletin özelliklerini arabaya taşıyabilen bir sistem oldu. Sanırım keyifli olacak.*Size göre değer mi? Dezavantajları neler olabilir? Bunun yerine öneri ve tavsiyeleriniz çok öenmli. Şimdiden teşekkürler.*

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Aracınızda bluetooth özelliği yoksa onuda halletmeye çalışın bence madem böyle bir sistem düşünüyorsunuz :)

fatihkur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tesekkurler Cansermo.Yolculuklarda aracta bluerooth kulaklik kullaniyorum.Ama bu sisteme bluetooth dahil etmeyi isterim. Tarif etmen mumkun mudur?

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Mümkün olsa tabiki de ama pek mümkün gibi durmuyor .

1.Tableti gsm özellikli alırsanız bir şekilde halletmiş olursunuz ( tablete sim kartınızı takarak ) ama böyle uğraştırıcı olur ve pratik olmaz
2.Aynı bu şekilde sistem yapıp multimedya işlemlerini tabletten halledip bluetooth özellikli bir navigasyon cihazı alarak çözebilirsiniz :)