Araç fiyatları düşer mi?

Bu konuyu okuyanlar

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Araç fiyatları sizce düşer mi düşerse ne kadar düşer fikirlerinizi merak ettim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yılbaşı kampanyaları ile çoğu modelde 20 ile 50 bin TL arası ucuzlama olmuş. Ama yeni yıldan sonra tekrar bir yüzde 10 zamlanır gibi geliyor bana hepsi.

Üstüne dolar düşmeden ve ekstra ÖTV oranları düşmeden fiyatlar düşmez bende kısa vadede düşeceğini sanmıyorum bu süreçte. Pandemi var üstüne ükriz var retim durma noktasında. Yurtdışından gelen araç sayısındada bir azalma var. Hepsi birbiri ile bağlantılı kısa vadede araç fiyatları düşmez.

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Yılbaşı kampanyaları ile çoğu modelde 20 ile 50 bin TL arası ucuzlama olmuş. Ama yeni yıldan sonra tekrar bir yüzde 10 zamlanır gibi geliyor bana hepsi.

Üstüne dolar düşmeden ve ekstra ÖTV oranları düşmeden fiyatlar düşmez bende kısa vadede düşeceğini sanmıyorum bu süreçte. Pandemi var üstüne ükriz var retim durma noktasında. Yurtdışından gelen araç sayısındada bir azalma var. Hepsi birbiri ile bağlantılı kısa vadede araç fiyatları düşmez.
Satışlarda çok durağanlık var ikinci elde bir haftadırda çok hafif bir düşüş oldu keşke hep beraber araç alımını durdursak stok yapanlarında elinde patlasa

Yiğit Özkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Düşme ihtimali zayıf, coronavirus dönemi bitse bile bu dönemin etkileri 5 yıldan fazla bir süreye kadar da görülmeye devam edilebilir.Ayrıca ülke ekonomisini de hesaba kattığımızda zorluğu anlayabilirsiniz.Fakat düşme ihtimali yok denemez.

judger90

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Sıfırlar yavaş yavaş düşüyor ciddi indirim yapanlar oldu ama ikinci elde bizim milletin genel eğilimi bir kere çıktığı fiyattan aşağı inirmemek olduğu için ikinci el pek düşmedi ocaktan sonra falan artar diye bir şey de yok

Şuan araç fiyatları doların durumuna ve araç bulunabilirliğine bağlı dolar bu seviyelerde kalır sıfır araçlar bayide galerilerde şişmeye başlarsa ikinci ellerde yavaş yavaş düşecektir sıfırla birlikte ama dolar fırlarsa zam kaçınılmaz olur sıfır da da ikinci elde de

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Buraya yazıyorum beğendiğiniz araçları takip edin şubatta düşecek fiyatları ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Buraya yazıyorum beğendiğiniz araçları takip edin şubatta düşecek fiyatları ?

İMKANSIZ diyorum düşmesi Şubatta.

Zaten pandemi dolayısıyla dünya genelinde üretim durma noktasına gelmiş. Üstüne ekstra vergiler varken hayatta düşmez 1-2 ay gibi bir sürede araba piyasası. Şuan bu kadar vergi varken bile satış rakamları efsane derecede yüksek. Geçenlerde rakamlar açıklanmışdı neredeyse 1 milyon araca yaklaşmıştı yıl içinde sıfır alınan araç sayısı.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
0 araba alınamayacak kadar pahalı.2. el arabaların çoğu hasarlı.İnsanlar ne diye araba alsın? mecbur fiyatların düşmesi lazım.

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
İMKANSIZ diyorum düşmesi Şubatta.

Zaten pandemi dolayısıyla dünya genelinde üretim durma noktasına gelmiş. Üstüne ekstra vergiler varken hayatta düşmez 1-2 ay gibi bir sürede araba piyasası. Şuan bu kadar vergi varken bile satış rakamları efsane derecede yüksek. Geçenlerde rakamlar açıklanmışdı neredeyse 1 milyon araca yaklaşmıştı yıl içinde sıfır alınan araç sayısı.

Sıfır değil ikinci elden bahsediyorum bekleyelim görelim

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
500
Geliyor gelmekte olan ??? ??

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
0 araba alınamayacak kadar pahalı.2. el arabaların çoğu hasarlı.İnsanlar ne diye araba alsın? mecbur fiyatların düşmesi lazım.
bu mantık çok saçma. siz almıyosanız o niye ucuzdan satsın?