Soru Arabistan'da Xbox Almak

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Şu anda Suudi Arabistan'dayim. Gelirken Xbox Series X veya S almayi dusunuyorum. Garantisi oluyor mu, burda aldigim cihazi Tr'de sorunsuz kullanabiliyor muyum ve Tr'ye girerken falan yapmamiz veya odememiz gereken ekstra bir sey var mi? Bilenler yardimci olabilirse cok sevinirim.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,564
Şu anda Suudi Arabistan'dayim. Gelirken Xbox Series X veya S almayi dusunuyorum. Garantisi oluyor mu, burda aldigim cihazi Tr'de sorunsuz kullanabiliyor muyum ve Tr'ye girerken falan yapmamiz veya odememiz gereken ekstra bir sey var mi? Bilenler yardimci olabilirse cok sevinirim.
Ben n11 den aldım ürün arabistandan gelme bildiğim kadarıyla firma garantisi var ama sen şahsi olarak getireceksin garanti olur mu bilmiyorum.

Ama şunu unutma Türkiyede garanti kelimesi sadece bir kelime herhangi bir sorunda kullanıcı hatası diyip para alıyorlar.

Büyük ihtimal bir hayli ucuza gelecek o yüzden al derim ?

2 tane sıfır araba aldım garanti var hesapta sıktıları vedaya bile para aldılar hep.

Garanti şahsi olarak umurumda değil bugün sıfır araba alsam 2. bakımdan sonra sanayiye giderim 3/1 fiyata yaptırırım herşeyi, 2. Bakımından sonra olmasının sebebi araba ayıplıysa ona göre çözülsün diye

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
anladim hocam. peki trye girerken odeme falan yapar miyiz ve trde oyun almak istersek sikinti cikarir mi o konularda bilgin var mi

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,564
anladim hocam. peki trye girerken odeme falan yapar miyiz ve trde oyun almak istersek sikinti cikarir mi o konularda bilgin var mi
Oyun vs hiçbir sıkıntı olmaz tahminimce Türkiyeyi seçeceksin sonuçta, normal şartlarda ödeme olmaz diye düşünüyorum ama bura Türkiye kardeşim her türlü olumsuzluk mümkün ?

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
biraz daha arastirdim da hala net bilgi bulamadim odemeyle ilgili. kimisi kendi esyan oldugunu soylersen vergi falan odemezsin diyor ama kimisi de 430 euro ustuyse 430 euronun ustunde kalan miktarin yuzde 20si kadar vergi alinir diyor. devletin bizi rahatlatmasi gerekirken koydugu dertlere bak ya

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,564
biraz daha arastirdim da hala net bilgi bulamadim odemeyle ilgili. kimisi kendi esyan oldugunu soylersen vergi falan odemezsin diyor ama kimisi de 430 euro ustuyse 430 euronun ustunde kalan miktarin yuzde 20si kadar vergi alinir diyor. devletin bizi rahatlatmasi gerekirken koydugu dertlere bak ya
Öyle birşey varsa yapacağın en iyi şey yalandan bir kurulum yap taşıma çantası al kutusunu çöpe at ?

Ama satacam dersen kutusu olmayacak

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
yok satmam zaten de cok sacma olay ya bu. diyelim kendi xboxum var arabistandan trye tatile giderken kutusuyla goturcem xboxumu niye kutuya koymadan gotureyim ki. ins sikinti cikmaz bakalim

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,564
yok satmam zaten de cok sacma olay ya bu. diyelim kendi xboxum var arabistandan trye tatile giderken kutusuyla goturcem xboxumu niye kutuya koymadan gotureyim ki. ins sikinti cikmaz bakalim
Hayırlısı olsun Türkiyede herşey saçma kardeşim, özellikle telefon mevzusu.

Ben s21 fe ile Makedonyaya yerleşeyim vergisiz ömür boyu kullanırım ama Makedonyada olup buraya getireyim vergi vermem lazım yoksa telefon kapanır.

YYILMAZZ

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
37
Son dakika vergi çıkarırlarsa zarar edersin bence riske atmaya gerek yok bence Türkiye’den al hem garantili olur

MeO7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
hocam galiba odeyince vergi az bir miktar odeniyormus. 430 euro ustunde kalan kismin yuzde 20si gibi anladim. net bilginiz var mi