Arabayı sürekli kök gaz kullanmak arabaya zarar verir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Audi öyle bir araba ki ister istemez adam gazı köklemek ister.

Demin yol gidiyordum. Önümde sıkışıklık oldu sağ şerit boştu atlamak istedim sağ şerite baktım arkada Audi A8 Long da benim gibi aynı anda atladı sağa.

Düşüncemde artık Audi benim arkamdaydı ama 2 saniye bile geçmedi adam ne yaptıysa varya araba benim önümdeydi.
Apaçilik filanda yapmadı haa önümü kesip stoplamalar filan. Bildiğin araba toz oldu ortadan.

Sanki birisi eliyle arabanı götürüp benim önüme fırlattı. Ağzım açık kaldı

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Boşta gaz köklemek zarar verir , o araç biraz gaz ister ama 5 bini aşmamak iyidir devirde.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Audi öyle bir araba ki ister istemez adam gazı köklemek ister.

Demin yol gidiyordum. Önümde sıkışıklık oldu sağ şerit boştu atlamak istedim sağ şerite baktım arkada Audi A8 Long da benim gibi aynı anda atladı sağa.

Düşüncemde artık Audi benim arkamdaydı ama 2 saniye bile geçmedi adam ne yaptıysa varya araba benim önümdeydi.
Apaçilik filanda yapmadı haa önümü kesip stoplamalar filan. Bildiğin araba toz oldu ortadan.

Sanki birisi eliyle arabanı götürüp benim önüme fırlattı. Ağzım açık kaldı
En sevdigim olayi koltuğa yapıştırması ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boşta gaz köklemek zarar verir , o araç biraz gaz ister ama 5 bini aşmamak iyidir devirde.
Araba 200.000 km de zaten halen mükemmel bir performans veriyor

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569

Sorun kmsi değil , 8 yaşında olması. Detaylı bir bakıma girmemiştir diye düşünüyorum. O arabada zaten 3000 devirde 120km de kullanılacak bir araba değil. dolayısıyla benzin hortumları , enjektörleri zamanla bu agresifliğe dayanamayıp aşınmaya uğramıştır. Arabaya boştayken yüksek devir uygularsanız benzin hortumunu yırtarsınız. Durduk yere 300 liranızdan olursunuz.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096

Çok zorlama arabayı.

İş arkadaşımda vardı A4 ün 2000 modeli mi ney. Adam arabayı zevkine o kadar zorlamıştı ki sonunda motoru pert olmuştu. Gidip Gürcüstanda başka motor taktırmıştı. Şimdi Santafe kullanıyor. Ama Audi'yi unutamıyor kolay kolay. Satmış çoktan.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Sorun kmsi değil , 8 yaşında olması. Detaylı bir bakıma girmemiştir diye düşünüyorum. O arabada zaten 3000 devirde 120km de kullanılacak bir araba değil. dolayısıyla benzin hortumları , enjektörleri zamanla bu agresifliğe dayanamayıp aşınmaya uğrayabilir. Arabaya boştayken yüksek devir uygularsanız benzin hortumunu yırtarsınız. Durduk yere 300 liranızdan olursunuz.
Araba bakımlı zaten dayım sağ sola gitmeye kullanıyor

Çok zorlama arabayı.

İş arkadaşımda vardı A4 ün 2000 modeli mi ney. Adam arabayı zevkine o kadar zorlamıştı ki sonunda motoru pert olmuştu. Gidip Gürcüstanda başka motor taktırmıştı. Şimdi Santafe kullanıyor. Ama Audi'yi unutamıyor kolay kolay. Satmış çoktan.
Yok reis ehliyetim bile yok daha sadece merakimdan sordum