Arabalara bir yılda %150 zam gelmesine sesi çıkmayanların, İBB Ekmeğine sesi çıkarmaları

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bir yerde gördüm arkadaş çok haklı keşke herkes böyle düşünebilse..

''
Neresinden bakarsan tutarsızlık. Neresinden bakarsan bak ikiyüzlülük.

Bir yıl içerisinde sadece ARABA değil. Gıdadan tut, elektronik eşyalara, mobilyadan tut, dayanıklı ev eşyalarına kadar herşeye %50'den fazla zam gelmesine ses ÇIKARAMAYAN guruh.

İmamoğlu yönetiminde ki İBB'nin ekmeği %33 zam yapmasına horozlar gibi abanmış konuşuyorlar. ''

Tuxs

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Bu düşünceye katılıyorum. Sonuçta ülkeyi yönetenler belii İBB'yi yönetenler belli direk İBB yönetimini suçlamak doğru olmaz. Bende hep internette ve televizyonda İBB yönetimini kötülenirken görüyorum.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Burda sesi çıkanlara böyle bir hitapta bulunamazsınız haksız olanın sesi çok çıkarmış.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Araba keyfi, ekmek zaruri ihtiyaç. Araba olmadan yaşanır, ekmeksiz yaşanmaz.
Asgari alan işçi zam gelsin yada gelmesin o arabayı zaaaateeeen alamaaaaz! Ekmek için 25 kuruş gelen zam içinse her 4 ekmekte 1 ekmek azalmış olacak.
Anlamazsınız siz. Bilen daha iyi bilir 1995te...

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Abdli ilaç şirketlerine borçlarımızı ödemiyormuşuz, ilaç tedariği durdurabilirmiş. Bir arkadaşta yol yaptık diyip övünüyordu.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Siyaset yapacağım diye tarafını savunup, öte tarafı eleştirmek argo deyim ile "biri lacivert, biri kahverengi" hesabıdır. "Guruhtan" farkınız varsa gençler buyrun anlatın görelim farkınızı?

Ekonomiye 5 kuruş katma değeri olmayan, sigortası devlet tarafından karşılanan, eğitimi için binalar ısıtmalar ve öğretmenler tutulan bireylerin, şahsi fikir olarak; eğitimini tamamlayıp, erkeklerin ise askerliğini bitiresiye kadar siyasetten uzak tutmak bu ekonomiye en büyük güç olacaktır. Okuyan, kendini geliştiren, milli kişilerin devleti yönetmesi en büyük kazançtır. İlim, bilim bilmeden ekonomi hesabını okul sıralarında öğrenmeden oturduğun yerden yapılan devlet kurtarma taktikleri eskide olduğu gibi şimdide işe yaramayacaktır.

Buda benim ithafen cevabım;
"Çorbada tuzu olmayanların çorbaya çamur atmaları"

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bir yerde gördüm arkadaş çok haklı keşke herkes böyle düşünebilse..

''
Neresinden bakarsan tutarsızlık. Neresinden bakarsan bak ikiyüzlülük.

Bir yıl içerisinde sadece ARABA değil. Gıdadan tut, elektronik eşyalara, mobilyadan tut, dayanıklı ev eşyalarına kadar herşeye %50'den fazla zam gelmesine ses ÇIKARAMAYAN guruh.

İmamoğlu yönetiminde ki İBB'nin ekmeği %33 zam yapmasına horozlar gibi abanmış konuşuyorlar. ''
Çok haklısın. Örneğin IBB’nin zam yapma konusu kesinlikle kritize edilmeli ama asıl sorun kritize edenlerin,kendi tuttuğu tarafında olan olaylara hiç ses çıkarmaması :(

Bunu söylememe gerek varımı bilmiyorum ama bu her taraf için geçerli.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bugün yapılan elektrik zammı için başlık açmıştım bir tane yorum bildirim gelmemiş :D

Daha neyi paylaştığını bilmiyorsun. Burada bol keseden atıyorsun :( O senin paylaştığın TUİK verisi yani istatistik bu yakında Elektirik veya doğalgaza yapılan zam oranı değil o lütfen ilk olaran onu bilerek konuşalım.

Bu konuya gelecek olursak içinde ÖTV olan ürünlerin hepsine devlet zam yapabilir ben birşey demem bu ürünlerin yüzde 90'ı keyfi üründür fakir adamı etkilemez.
Nedir ÖTV olan başlıca ürünler ARABA- ALKOL - SİGARA- TELEFON- BENZİN vb... Bunlar özel tüketim ürünleridir. Ama Temel gıda ürünlerinde ÖTV zaten yok KDV'nin minimumda hatta max yüzde 8 de tutulmasını desteklerim çoğu üründede böyledir.
Üstte DORA reis'inde belirttiği garaiban adama ekmmek zammı veya belediyenin yaptığı SU zammı veya ulaşım zammı bunlar çok etkiler. Bu adam zaten gariban 2-3 bin TL para ile geçinmeye çalışıyor. Otobüs bileti 1 TL zamlansın bu adamın cebinden ayda 60-70 TL fazaldan para çıkar. Suya yüzde 20 zam gelsin fazladan 30-40 TL su parası çıkar ekmeğe 25 kuruş zam gelsin 60-70 TL fazladan para çıkar. Bu gariban adamın umrumda mı 1.6 üstü dizel otomatik arabalar 300 bin TL olmuş adam ay sonununu düşünüyor.

Son olarak zaten forumu hükümete sallama yeri olarak kullanıyorsunuz . İstediğiniz gibi futursuzca sabah akşam eleştiriyor ve kendinizce dalga geçiyorsunuz. Bırakın bizde muhalefeti eleştirelim azcık. Şu forumda 100 konu varsa 95'in hükümet sallıyor açılan 4-5 konuda sizi nasıl rahatsız ediyorsa milleti oradada boğmak ve sustırmak istiyorsunuz.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Daha neyi paylaştığını bilmiyorsun. Burada bol keseden atıyorsun :( O senin paylaştığın TUİK verisi yani istatistik bu yakında Elektirik veya doğalgaza yapılan zam oranı değil o lütfen ilk olaran onu bilerek konuşalım.

Bu konuya gelecek olursak içinde ÖTV olan ürünlerin hepsine devlet zam yapabilir ben birşey demem bu ürünlerin yüzde 90'ı keyfi üründür fakir adamı etkilemez.
Nedir ÖTV olan başlıca ürünler ARABA- ALKOL - SİGARA- TELEFON- BENZİN vb... Bunlar özel tüketim ürünleridir. Ama Temel gıda ürünlerinde ÖTV zaten yok KDV'nin minimumda hatta max yüzde 8 de tutulmasını desteklerim çoğu üründede böyledir.
Üstte DORA reis'inde belirttiği garaiban adama ekmmek zammı veya belediyenin yaptığı SU zammı veya ulaşım zammı bunlar çok etkiler. Bu adam zaten gariban 2-3 bin TL para ile geçinmeye çalışıyor. Otobüs bileti 1 TL zamlansın bu adamın cebinden ayda 60-70 TL fazaldan para çıkar. Suya yüzde 20 zam gelsin fazladan 30-40 TL su parası çıkar ekmeğe 25 kuruş zam gelsin 60-70 TL fazladan para çıkar. Bu gariban adamın umrumda mı 1.6 üstü dizel otomatik arabalar 300 bin TL olmuş adam ay sonununu düşünüyor.

Son olarak zaten forumu hükümete sallama yeri olarak kullanıyorsunuz . İstediğiniz gibi futursuzca sabah akşam eleştiriyor ve kendinizce dalga geçiyorsunuz. Bırakın bizde muhalefeti eleştirelim azcık. Şu forumda 100 konu varsa 95'in hükümet sallıyor açılan 4-5 konuda sizi nasıl rahatsız ediyorsa milleti oradada boğmak ve sustırmak istiyorsunuz.
Yıl 2030: Bir araba alıyoruz, 10 tane de devlete.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Yıl 2030: Bir araba alıyoruz, 10 tane de devlete.

Emin ol ÖTV'de azcık indirim olsun sadece benim çevremde sıfır araba alacan en az 3-4 kişi var. Kaç oldu araba bakmaya gidiyoruz sıfır araba yok piyasada düşün. 6 ay sonrasına sıra veriyor adam stokları bitirmiş 300-500 sıra saydırıyor. Bu halde bu fiyatlarla bile.

Not: 2023'te hükümet değişirse sabah bir kalkacaz ÖTV sıfırlanmış arabalar bedava o zaman 2-3 tane alırsınız ne diyem...

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Emin ol ÖTV'de azcık indirim olsun sadece benim çevremde sıfır araba alacan en az 3-4 kişi var. Kaç oldu araba bakmaya gidiyoruz sıfır araba yok piyasada düşün. 6 ay sonrasına sıra veriyor adam stokları bitirmiş 300-500 sıra saydırıyor. Bu halde bu fiyatlarla bile.

Not: 2023'te hükümet değişirse sabah bir kalkacaz ÖTV sıfırlanmış arabalar bedava o zaman 2-3 tane alırsınız ne diyem...
Keşke... 2016'de 14k'ya aldığımız 1998 model arabanın piyasası şu an 25-30k...

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147

Bu da garip bir durum. Bir tane eleştirmen var yutupta. Adam çorbamızı kaynatamıyoruz diyor ama almak için beklediği araba 1 trilyon üstünde tutarı var :)) Adam çorbayı bulamıyorum diyor :D

Neyse fakiriz, batıyoz diyerek bunca miktarlı arabaları biz ev alamıyorken alan arkadaşlar keşke hazıra konmayıp üretse de bizde belki ikinci beşinci eline bakıp bineriz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Geçen yıla göre %33 fazla ödüyoruz, başka bir anlamı yok ki.

An itibari ile bu oranda zam gelmiş gibi lanse etmeye çalışıyorsun olayı...

Zaten her yeni yıl öncesi Elektirik ve Doğalgaza zam yapılır ayrıca. Bu yılbaşındada sağlam bir zam bekliyorum şimdiden söyleyim bu ürünler Dolar üstünden alındığı ve yüzde 90 dışa bağmlı olduğumuz için yüklü bir zam gelecektir ne yazık ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin yazdığın BÜGÜN YAPILAN ELEKTİRİK ZAMMI diyorsun. Bende yalan ALGI haberi TUİK verilerini bugün yapılan zamn diye lansa ediyorsun diyorum.

1600899517274.png

Son düzenleme:

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124

Buradan sonra okumayı bıraktım. Fiyatlar o kadar uçmuş ki faturalar dışında verilen her kuruşa lüks gözüyle bakılıyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Niye Ankara Büyükşehir Belediyesi değil de İstanbul Büyükşehir Belediyesi eleştiriliyor?
Çünkü İmamoğlu indirim yapacağım diye vaatlerde bulundu. Bu konu medyatik oldu. Eleştirilerin ana noktası bu.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Firmalar araba getirmediği için yok çekiyor olmasınlar?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bir de özel tüketim len isterse zamlarlar diyorsun da elin çocuğunun yarım aylık maaşa alabildiği teknolojik ürünü biz 1 kendimize 3 devlete alıyorsak orada saçmalık var. Üreticisinden daha çok kazanmaya hakkın yok bir kere.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Araba keyfi, ekmek zaruri ihtiyaç. Araba olmadan yaşanır, ekmeksiz yaşanmaz.
Asgari alan işçi zam gelsin yada gelmesin o arabayı zaaaateeeen alamaaaaz! Ekmek için 25 kuruş gelen zam içinse her 4 ekmekte 1 ekmek azalmış olacak.
Anlamazsınız siz. Bilen daha iyi bilir 1995te...
ekmek de keyfi, yıllardır ekmek almıyoruz

DogukanDogu84

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Zamlar eleştirilir, burada bir sorun yok ama önemli yapılan her zammı eleştirmek ve TEPKİ göstermektir. Sanal ortamda değil sokağa çıkarak. Ayrıca ekmeğe zam geliyor diye tepki gösterenler, ekmeğin hammaddesi BUĞDAY fiyatlarından haberleri yok galiba. Bir de diğer maliyetlerden....

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Merhum Yazıcıoğlu'nun dediği gibi "Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için; bu kadar fırıldak olmaya gerek yok! "

Rahmetlinin şu Videosuda Efsaneydi. CHP'ye sen belamısın ne istiyon dediği.

Benim derdim SİSTEM ile :D Söz verip tutumamak benzine 25 kuruş zam gelse ortalığı yıkanlar İBB zammını eleştirince olabilir canım ne olacak ayağı yapması.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
İnşallah maşallahla söz verilen bir çok şey var adam enflasyon ve zamlar yüzünden gelen 25 kuruş zamma takıyo. 3600 nerde, başkanlık gelirse dolar düşer sözü nerde, hayvan hakları yasası nerde? Bunlar 2018 seçim vaatleriydi bunlar da söz verildi ama yapılmadı? Yooook sizinkiler 20 yıldır başta olduğu halde hala zorluklarla mücadele ediyor evet aynen.