Haber Arabalara bir yılda %150 zam gelmesine sesi çıkmayanların, İBB Ekmeğine sesi çıkarmaları

OzkanK.

Profesör
Geçen yıla göre %33 fazla ödüyoruz, başka bir anlamı yok ki.

An itibari ile bu oranda zam gelmiş gibi lanse etmeye çalışıyorsun olayı...

Zaten her yeni yıl öncesi Elektirik ve Doğalgaza zam yapılır ayrıca. Bu yılbaşındada sağlam bir zam bekliyorum şimdiden söyleyim bu ürünler Dolar üstünden alındığı ve yüzde 90 dışa bağmlı olduğumuz için yüklü bir zam gelecektir ne yazık ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin yazdığın BÜGÜN YAPILAN ELEKTİRİK ZAMMI diyorsun. Bende yalan ALGI haberi TUİK verilerini bugün yapılan zamn diye lansa ediyorsun diyorum.

1600899517274.png

Son düzenleme:

bilexsamet

Profesör
Niye Ankara Büyükşehir Belediyesi değil de İstanbul Büyükşehir Belediyesi eleştiriliyor?
Çünkü İmamoğlu indirim yapacağım diye vaatlerde bulundu. Bu konu medyatik oldu. Eleştirilerin ana noktası bu.

SmokeXD

Dekan
Emin ol ÖTV'de azcık indirim olsun sadece benim çevremde sıfır araba alacan en az 3-4 kişi var. Kaç oldu araba bakmaya gidiyoruz sıfır araba yok piyasada düşün. 6 ay sonrasına sıra veriyor adam stokları bitirmiş 300-500 sıra saydırıyor. Bu halde bu fiyatlarla bile.

Not: 2023'te hükümet değişirse sabah bir kalkacaz ÖTV sıfırlanmış arabalar bedava o zaman 2-3 tane alırsınız ne diyem...
Firmalar araba getirmediği için yok çekiyor olmasınlar?

Ha bir de özel tüketim len isterse zamlarlar diyorsun da elin çocuğunun yarım aylık maaşa alabildiği teknolojik ürünü biz 1 kendimize 3 devlete alıyorsak orada saçmalık var. Üreticisinden daha çok kazanmaya hakkın yok bir kere.

BatinY

Doçent
Araba keyfi, ekmek zaruri ihtiyaç. Araba olmadan yaşanır, ekmeksiz yaşanmaz.
Asgari alan işçi zam gelsin yada gelmesin o arabayı zaaaateeeen alamaaaaz! Ekmek için 25 kuruş gelen zam içinse her 4 ekmekte 1 ekmek azalmış olacak.
Anlamazsınız siz. Bilen daha iyi bilir 1995te...
ekmek de keyfi, yıllardır ekmek almıyoruz

DogukanDogu84

Profesör
Zamlar eleştirilir, burada bir sorun yok ama önemli yapılan her zammı eleştirmek ve TEPKİ göstermektir. Sanal ortamda değil sokağa çıkarak. Ayrıca ekmeğe zam geliyor diye tepki gösterenler, ekmeğin hammaddesi BUĞDAY fiyatlarından haberleri yok galiba. Bir de diğer maliyetlerden....

OzkanK.

Profesör
Merhum Yazıcıoğlu'nun dediği gibi "Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için; bu kadar fırıldak olmaya gerek yok! "

Rahmetlinin şu Videosuda Efsaneydi. CHP'ye sen belamısın ne istiyon dediği.

Benim derdim SİSTEM ile :D Söz verip tutumamak benzine 25 kuruş zam gelse ortalığı yıkanlar İBB zammını eleştirince olabilir canım ne olacak ayağı yapması.

SmokeXD

Dekan
İnşallah maşallahla söz verilen bir çok şey var adam enflasyon ve zamlar yüzünden gelen 25 kuruş zamma takıyo. 3600 nerde, başkanlık gelirse dolar düşer sözü nerde, hayvan hakları yasası nerde? Bunlar 2018 seçim vaatleriydi bunlar da söz verildi ama yapılmadı? Yooook sizinkiler 20 yıldır başta olduğu halde hala zorluklarla mücadele ediyor evet aynen.

Samet UCA

Profesör
Malum parti fanatikliği ile gözü kararmış bazı şahıslar %1000 zam gelse de öyle yada böyle evirir çevirir o zam olur sana güncelleme sonra bir bakarsın aaaa ülke için gerekliymiş. O derece fırıldık heriflerdir bunlar. Kendilerini kandırmak zorunda kalan aciz insancıklara bir şey anlatmayın arkadaşlar.

HARBİKIZ

Profesör
Bir yerde gördüm arkadaş çok haklı keşke herkes böyle düşünebilse..

''
Neresinden bakarsan tutarsızlık. Neresinden bakarsan bak ikiyüzlülük.

Bir yıl içerisinde sadece ARABA değil. Gıdadan tut, elektronik eşyalara, mobilyadan tut, dayanıklı ev eşyalarına kadar herşeye %50'den fazla zam gelmesine ses ÇIKARAMAYAN guruh.

İmamoğlu yönetiminde ki İBB'nin ekmeği %33 zam yapmasına horozlar gibi abanmış konuşuyorlar. ''

Peygamberimiz şöyle buyurmuştur:

“Ümmetim için en çok korktuğum, dili güçlü, iki yüzlü olan kimselerdir.”

Creative

Patr10
Yönetici
Admin
Kişisel olarak konuşmaya devam ederseniz susturulmak zorunda kalırsınız, bunu lütfen unutmayın.