Apu Sistem Toplama (3400G)

Bu konuyu okuyanlar

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Overclock -bir daha o kısaltmayı kullanmayacağım- yapacaksan alabilirsin psu yu 80+ sertifikası olan bir modelle değiştir

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Overclock -bir daha o kısaltmayı kullanmayacağım- yapacaksan alabilirsin psu yu 80+ sertifikası olan bir modelle değiştir
lütfen deadpool adam
lütfen artık apu sistem konularıma overclock yap yazma
tamam yapıcam
psu olarak 80+ almasam kaybım ne olur? bütçemi aşıyor.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
lütfen deadpool adam
lütfen artık apu sistem konularıma overclock yap yazma
tamam yapıcam
psu olarak 80+ almasam kaybım ne olur? bütçemi aşıyor.
80+ Almazsan bir elektirik kesintisinde psu patlayabilir -Öyle aşırı büyük patlama olmaz- sistemin çöp olma ihtimali var anladın mı ve overclock yapmayacaksan apu da düşük performans alabilirsin bana katılmayanlar haksızsın yazsın ki kimse yazmayacaktır
not:Ben deadpool değil spiderman im arada fark var

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
80+ Almazsan bir elektirik kesintisinde psu patlayabilir -Öyle aşırı büyük patlama olmaz- sistemin çöp olma ihtimali var anladın mı ve overclock yapmayacaksan apu da düşük performans alabilirsin bana katılmayanlar haksızsın yazsın
not:Ben deadpool değil spiderman im arada fark var
Pardon renkleri benzetmişim.
Ben 500W aerocool psu kullandım 4 yıl kadar. Bir sorun yaşamamıştım. 2015de 200 liralık kasayla birlikte gelmişti.
80+ yapmak istersem başka parçalardan kısmam gerekecek o yüzden değiştiremem malesef :(

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Pardon renkleri benzetmişim.
Ben 500W aerocool psu kullandım 4 yıl kadar. Bir sorun yaşamamıştım. 2015de 200 liralık kasayla birlikte gelmişti.
80+ yapmak istersem başka parçalardan kısmam gerekecek o yüzden değiştiremem malesef :(
Demek ki şanslıydınız her zaman yanmayacak diye bir şey yok 100 200 lira daha üste çıkamazmısınız ve hazır alsanız daha ucuza gelebilir

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Demek ki şanslıydınız her zaman yanmayacak diye bir şey yok 100 200 lira daha üste çıkamazmısınız ve hazır alsanız daha ucuza gelebilir
Hazır sistemleri istediğim özelliklere getirdiğimde 4200-4500 gibi fiyatlara ulaşıyor ve psu olarak gamepower/frisby gibi markalar ram için neoforza gibi bilinmedik markalar kullanılıyor. Kendim toplayayım hem kaliteli hem ucuz olur diye düşündüm. Gerçekten de öyle oldu bence :D

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
1 hafta önce yaptığım rehber, istersen bakabilirsin.

Ayrıca sistemin oldukça iyi. Ama Kasa-RAM-PSU dengesini tekrar düzenleyelim.

Neo Forza 8GB 3200MHz Black Faye DDR4 PC Ram (NMUD480E82-3200DB11) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bundan 2 tane alacaksın. Hem frekansı 200 MHz daha yüksek, hem de 10 TL daha ucuz.

https://www.hepsiburada.com/gametec...nbow-fan-kasa-p-HBV00001B0JOQ?magaza=bykalite kasa olarak önerdiğim bir model.

https://www.hepsiburada.com/fsp-fsp...xpZvJjAFEDeZ5xruDOJYbNxANQnyqZ8QaAm4bEALw_wcB PSU da bu, (+80 Bronze'dan daha verimlidir [meet 85])

Aynı fiyatta ancak çok daha dengeli bir kasa olur. Dediklerim ile alabilirsin, şimdiden hayırlı olsun. Ayrıca işlemci olarak daha sonra ekran kartı ekleyeceksen bunu öneririm;
Hem normal olarak daha fazla performans veriyor, hem de işlemci olarak daha güçlü ve daha yüksek bir ekran kartı alabilirsin.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Bu sistemi alırsanız bios güncellemesi yapmanız gerekebilir. MFlash özelliği yoksa, o zaman eski nesil bir işlemci bulmanız gerekebilir.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Bu sistemi alırsanız bios güncellemesi yapmanız gerekebilir. MFlash özelliği yoksa, o zaman eski nesil bir işlemci bulmanız gerekebilir.
B450 kartta 3. nesil desteği var, güncelleme gerekmiyor diye duymuştum ben. A320 alacaktım, güncelleme gerektiğini duydum o yüzden B450 alıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 hafta önce yaptığım rehber, istersen bakabilirsin.

Ayrıca sistemin oldukça iyi. Ama Kasa-RAM-PSU dengesini tekrar düzenleyelim.

Neo Forza 8GB 3200MHz Black Faye DDR4 PC Ram (NMUD480E82-3200DB11) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bundan 2 tane alacaksın. Hem frekansı 200 MHz daha yüksek, hem de 10 TL daha ucuz.

https://www.hepsiburada.com/gametec...nbow-fan-kasa-p-HBV00001B0JOQ?magaza=bykalite kasa olarak önerdiğim bir model.

https://www.hepsiburada.com/fsp-fsp...xpZvJjAFEDeZ5xruDOJYbNxANQnyqZ8QaAm4bEALw_wcB PSU da bu, (+80 Bronze'dan daha verimlidir [meet 85])

Aynı fiyatta ancak çok daha dengeli bir kasa olur. Dediklerim ile alabilirsin, şimdiden hayırlı olsun. Ayrıca işlemci olarak daha sonra ekran kartı ekleyeceksen bunu öneririm;
Hem normal olarak daha fazla performans veriyor, hem de işlemci olarak daha güçlü ve daha yüksek bir ekran kartı alabilirsin.
NeoForza Ram için birkaç yerde görüşleri okudum. Ne olduğu belirsiz dandik markalardan birisi olduğunu yazmış çoğu kişi. O yüzden XPG almaya karar verdim. Ayrıca 3400G işlemcisi için RAM frekansı 2933mHz yazıyordu. Bunun üstüne çıkmaya gerek var mı?

Kasa olarak RGB fan pek tercihim değil ama teşekkür ederim önerin için.

PSU değiştirebilirim.

Ryzen 4350G için test videosu izledim. Bazı oyunlarda FPS olarak 3200G'den bile az performans verdiğini gördüm.