Apple'ın suda yüzen mağazası

Bu konuyu okuyanlar

gorkelchapo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Apple, farklı ve benzersiz tasarımları çok seviyor. Geleneği devam ettiren şirket, bu sefer konumu dolayısıyla garip karşılanabilecek bir mağazasını Singapur'da açtı. Apple'ın suda yüzen mağazasının detaylarını buraya bırakıp düşüncelerinizi sormak istiyorum

Suda yüzen yeni Apple Store'u nasıl buldunuz, sizce diğer teknoloji devleri de böyle bir adım atar mı?

Reaksiyon puanı
6,381
Apple, farklı ve benzersiz tasarımları çok seviyor?

Piyasada neredeyse hiç bir teknoloji şirketi tasarım anlamında farklı ve benzersiz tasarımların ne olduğunu bile bilmiyor olabilir.

Bence yaratıcı, farklı veya benzersiz olmamış. Çünkü yüzen bir mağaza veya bir ev veya bir yapı çok da yaratıcı durmuyor. Ben, 6-7 yaşımdan beri bir çok yerde yüzen ev benzeri konsept tasarımları görüyorum.

Bir de yuvarlak yapmışlar, iyice sözde "farklı ve benzersiz" olmuş.

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Bence garip olmuş, kullanıcıların dikkatini çekecektir.

gorkelchapo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
çok değişik duruyor ama insan neden bir teknoloji mağazasını suyun üstünde yapmak ister aklım almadı :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple, farklı ve benzersiz tasarımları çok seviyor?

Piyasada neredeyse hiç bir teknoloji şirketi tasarım anlamında farklı ve benzersiz tasarımların ne olduğunu bile bilmiyor olabilir.

Bence yaratıcı, farklı veya benzersiz olmamış. Çünkü yüzen bir mağaza veya bir ev veya bir yapı çok da yaratıcı durmuyor. Ben, 6-7 yaşımdan beri bir çok yerde yüzen ev benzeri konsept tasarımları görüyorum.

Bir de yuvarlak yapmışlar, iyice sözde "farklı ve benzersiz" olmuş.
bu fikir elbette daha önce farklı yapılarda kullanıldı ancak teknoloji mağazasının bu şekilde kullanıcılara sunulduğunu hatırlamıyorum ben. Ayrıca Apple'ın kamera tasarımlarına bakıldığında yıllar içinde değişik modellerle kullanıcıların karşısına çıktığını görüyoruz, genel olarak haklısınız ama tasarım alanında şirketin hakkını fazla yemeyelim bence :D

sametyılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Su üzerinde hareket de edebilseymiş daha güzel olurmuş insanlar alışveriş yaparken aynı zamanda kısa bir gezinti yapmış olurlardı. Hatta buna özel bir parkur bile kurulabilir yuvarlana yuvarlana gider

gorkelchapo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Su üzerinde hareket de edebilseymiş daha güzel olurmuş insanlar alışveriş yaparken aynı zamanda kısa bir gezinti yapmış olurlardı. Hatta buna özel bir parkur bile kurulabilir yuvarlana yuvarlana gider
aynen aslında turizm gemileri gibi bir tasarım yapılsa ve dediğiniz gibi alışveriş yaparken kullanıcılara farklı bir deneyim sunsa Singapur'un turist sayısında da artış olurdu çünkü bunu görmeye gidecek çok insan çıkar dünyada

Reaksiyon puanı
6,381
bu fikir elbette daha önce farklı yapılarda kullanıldı ancak teknoloji mağazasının bu şekilde kullanıcılara sunulduğunu hatırlamıyorum ben. Ayrıca Apple'ın kamera tasarımlarına bakıldığında yıllar içinde değişik modellerle kullanıcıların karşısına çıktığını görüyoruz, genel olarak haklısınız ama tasarım alanında şirketin hakkını fazla yemeyelim bence :D
Teknoloji mağzasının ilk kullanılması değil, bu tasarım daha önce vardı. Oldu o zaman bende hırdavatçı dükkanını böyle yapayım, farklı ve benzersiz olsun. Sonuçta daha önce bir hırdavatçı öyle yapılmadı

Sadece Apple değil, diğer hiç bir teknoloji şirketi yaratıcı veya farklı ve benzersiz tasarımlar yapmadı. Kamera tasarımını her şirket değiştiriyor.

Samsung da, Huawei de, Apple da değiştiriyor. Kamera tasarımının yaratıcılık veya farklılık ve benzerszilik ile pek de alakası olduğunu sanmıyorum.

Bunun hiç bir yaratıcı yanı yok.

Samsung, Huawei veya Xiaomi yapsa daha da gülerdim buna. Android telefon üreticileri daha çok inovatiflik, yaratıcılık, benzersizlik diye zırvalıyor çünkü.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler. Bakınız yuvarlacık topalacık birşey burda bile tartışma konusu olmuş. Markanın reklam politika denemesi başarılı kısaca ;)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Cam tasarım artık sıktı böyle şeyler görmek güzel. Klasik Apple işte mağazası bile olay oluyor..