Apple'ın developer programlarını Mac OS X harici bir sisteme iner mi?

Bu konuyu okuyanlar

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Apple'ın geliştirici (developer) hakkında sizden bilgi almak istiyorum arkadaşlar. Nasıl İOS'a uygulama yapabilirim? Xcode diye bir programı varmış bir kaç tane daha var ben bu programları Windows'a indirebilir miyim? Yani Apple'ın sitesinden indirebilir miyim? Başka sitelerden indirmek istemiyorum.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum herkese şimdiden teşekkürler.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Apple'ın geliştirici (developer) hakkında sizden bilgi almak istiyorum arkadaşlar. Nasıl İOS'a uygulama yapabilirim? Xcode diye bir programı varmış bir kaç tane daha var ben bu programları Windows'a indirebilir miyim? Yani Apple'ın sitesinden indirebilir miyim? Başka sitelerden indirmek istemiyorum.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Diğerlerini bilmiyorum ama xcode direk windowsa kurulmuyor. Sanal makine oluşturmanız lazım burada da ne kadar verim alırsınız tartışılır.
Swift dili ile daha küçük uygulamalar yapacaksanız Windows compiler indirip deneyebilirsiniz. Ama bu yolla telefonlara uygulama yazılamaz.
Eğer şart sadece ios lara uygulama yazmaksa xamarini deneyebilirsiniz.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320

Xcode sadece MacOS uyumlu bir uygulamadır. Eğer iOS Developer olmak istiyorsanız, MacOS tabanlı bir bilgisayar kullanmak zorundasınız. Sorunuza gelirsek, Windows'a indiremezsiniz. Apple'ın sitesinden değil Xcode uygulaması Mac'teki AppStore üzerinden indiriliyor.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Xcode sadece macosx e kurulur bunu sanal yada fiziksel maclerde kullanabilirsin fakat eğer C# de iyiysen cross platform ile visual studioda iosa yazabilirsin

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Xcode hakkında pek bilgim yok ama ox X'e kuruluyor diye biliyorum windows'a inmiyor ama Oracle VM VirtualBox'ile os X yükleyebilirsiniz

Son mesajlar