Apple Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu Yeni SE Modeli Olacak Mı?

Bu konuyu okuyanlar

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Arkadaşlar yeni lansman tarihi belli oldu. sizce bu lansman tarihinde yeni iphone se modeli tanıtılır mı? biliyorsunuz iphone se 2. nesil 15 mayıs 2020 tarihinde tanıtılmıştı. yeni lansman tarihi 20 nisan 2021 tarihinde olacak. sizce yeni bir se modeli gelir mi? yeni se modeli gelirse iphone alacak arkadaşlar iphone 11 mi alırsınız yoksa yeni se modelini mi alırsınız?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Daha lansman tarihi onaylanmadı o yüzden "belli oldu" gibi bir tabir kullanmak doğru değil. Siri meselesine pek güvenmiyorum açıkçası bir hata olmuş olabilir. Çünkü Apple, Haziran ayındaki etkinliği duyurdu. Bu aylarda bir etkinlik olsa önce onu duyururlardı mantıken. Ayrıca iPad ve Mac'ler muhtemel WWDC'de tanıtılacak. SE için de etkinlik düzenlemez bence Apple.

Son düzenleme:

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Daha lansman tarihi onaylanmadı o yüzden "belli oldu" gibi bir tabir kullanmak doğru değil. Siri meselesine pek güvenmiyorum açıkçası bir hata olmuş olabilir. Çünkü Apple, Haziran ayındaki etkinliği duyurdu. Bu aylarda bir etkinlik olsa önce onu duyururlardı mantıken. Ayrıca iPad ve Mac'ler muhtemel WWDC'de tanıtılacak. SE için de etkinlik düzenlemez bence Apple.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence gelmez, gelmemeli. SE2020'nin sonunu getirmiş olurlar.

se 2020 sonu gelmez çünkü bazı kullanıcılar küçük telefon seviyor. yeni se modeli plus olursa büyük ekran sevenler plus alır küçük ekran sevenler se 2020 devam eder

Se'nin yeni modeli 2022 de çıkacak bence.
se 2020 çok iyi satış rakamları yakaladı ve iphone 12 mini istenilen satış rakamını yakalayamadı bu yüzden birazda olsa benim umudum var

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

se 2020 sonu gelmez çünkü bazı kullanıcılar küçük telefon seviyor. yeni se modeli plus olursa büyük ekran sevenler plus alır küçük ekran sevenler se 2020 devam eder
Tamam da Apple bir duyuru yapmadı. Siri'nin 20 nisanda bir etkinlik var demesi üzerine haber yapılıyor. Kesin bir açıklama yok. O yüzden belli oldu denilmez.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Tamam da Apple bir duyuru yapmadı. Siri'nin 20 nisanda bir etkinlik var demesi üzerine haber yapılıyor. Kesin bir açıklama yok. O yüzden belli oldu denilmez.

burada bir pr çalışması var. adamlar siri'nin (yapay zeka yazılımının) reklamını yapmışlar. hem siri'nin ne kadar geliştiğini gösterip reklamını yapıyorlar hem lansman tarihinin reklamını yapıyorlar. göreceksin 20 nisanda lansman olacak :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
burada bir pr çalışması var. adamlar siri'nin (yapay zeka yazılımının) reklamını yapmışlar. göreceksin 20 nisanda lansman olacak :)
Umarım olur keyifle de seyrederiz ama tanıtıma 1 hafta kala duyuru yapmaz Apple genelde.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Arkadaşlar yeni lansman tarihi belli oldu. sizce bu lansman tarihinde yeni iphone se modeli tanıtılır mı? biliyorsunuz iphone se 2. nesil 15 mayıs 2020 tarihinde tanıtılmıştı. yeni lansman tarihi 20 nisan 2021 tarihinde olacak. sizce yeni bir se modeli gelir mi? yeni se modeli gelirse iphone alacak arkadaşlar iphone 11 mi alırsınız yoksa yeni se modelini mi alırsınız?
se 3 2024 de çıkacak demedi demeyin (bence kasa olarak ise 12 mini)

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
Arkadaşların yorumlarına katılıyorum. 2022'den önce çıkmayabilir. Malum TSMC'de çip krizi var.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
se 3 2024 de çıkacak demedi demeyin (bence kasa olarak ise 12 mini)
Yeni SE çıkmaz bence. Çünkü Apple artık küçük ekranlı cihazların satılmadığını 12 mini ile anladı. Cihazın üretimini bile durduracaklar. Ayrıca 12 serisi kapış kapış giderken önünü kesebilecek yeni bir cihaz biraz zor gibi. Tabii yine de ihtimal yok değil.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Yeni SE çıkmaz bence. Çünkü Applr artık küçük ekranlı cihazların sarılmadığını 12 mini ile anladı. Cihazın üretimini bile durduracaklar. Ayrıca 12 serisi kapış kapış giderken önünü kesebilecek yeni bir cihaz biraz zor gibi. Tabii yine de ihtimal yok değil.
12 mini satmadı ama se sattı :D 400 dolar a öyle tel yok ztn abd de 100 dolar daha verip te 12 almak mantıklı orda o yüzden tutmadı bence gelir se 3

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Yeni SE çıkmaz bence. Çünkü Apple artık küçük ekranlı cihazların satılmadığını 12 mini ile anladı. Cihazın üretimini bile durduracaklar. Ayrıca 12 serisi kapış kapış giderken önünü kesebilecek yeni bir cihaz biraz zor gibi. Tabii yine de ihtimal yok değil.
12 mini tutmadı çünkü dünya genelinde dolar ve euro kullanan ülkelerde 12 mini ve 12 arasında çok az bir fiyat farkı var 100 dolar 100 euro gibi bu yüzden insanlar 100 birim fazla verip 12 tercih etti. se 2020 tuttu ve satıldı çünkü iphone 11 ile aynı işlemci ve aynı ana kamera kullanıldı fakat fiyatı iphone 11 e göre daha ucuz çıktı bu yüzden 11 almaya parası olmayan yada küçük ekran sevenler se 2020 aldı. iyi analiz etmelisin ve yorumlamalısın. apple 12 mini yerine bu yıl yeni se tanıtabilir %40 oran veriyorum çünkü satamadığı 12 mini serisini yeni se ile telafi etmeye çalışacak. mesela 12 mini kasasında a14 bionic ile lcd ekran ile sunabilir yeni se modelini yada 12 mini kasasında oled ekran ama a13 bionic ile sunabilir. fiyatının uygun olması için

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
12 mini tutmadı çünkü dünya genelinde dolar ve euro kullanan ülkelerde 12 mini ve 12 arasında çok az bir fiyat farkı var 100 dolar 100 euro gibi bu yüzden insanlar 100 birim fazla verip 12 tercih etti. se 2020 tuttu ve satıldı çünkü iphone 11 ile aynı işlemci ve aynı ana kamera kullanıldı fakat fiyatı iphone 11 e göre daha ucuz çıktı bu yüzden 11 almaya parası olmayan yada küçük ekran sevenler se 2020 aldı. iyi analiz etmelisin ve yorumlamalısın. apple 12 mini yerine bu yıl yeni se tanıtabilir %40 oran veriyorum çünkü satamadığı 12 mini serisini yeni se ile telafi etmeye çalışacak. mesela 12 mini kasasında a14 bionic ile lcd ekran ile sunabilir yeni se modelini yada 12 mini kasasında oled ekran ama a13 bionic ile sunabilir. fiyatının uygun olması için
SE tuttu denilemez çünkü geçen yıl satılan iPhone'ların içindeki oranı gayet ufaktı. Daha pahalı olmasına rağmen insanlar 11 serisini tercih etti ve Apple istediğini elde edemedi. Hatta Xr bile bir önceki yılın ürünü olmasına rağmen gayet iyi bir satış yakaladı. Yani öyle sadece ucuz diye geçirtemezsiniz. Bu tablodan da küçük erkanları cihazların artık çok tutulmadığını gayet anlaşılıyor. 12 mini için de bu geçerli. Evet, fiyat etkeni de mutlaka vardır ama tek neden fiyat değil. Ki bu yıl çıkacağı söylenen yeni SE tam ekranlı bir model olacaksa ve yine son sürüm donanımlar kullanılacaksa fiyatı 12 mini ile neredeyse eş değer hale gelecektir. O yüzden %40 gibi bir ihtimal dahi söz konusu değil bana göre.

20 Nisan 20:00'da ekran başındayız. Bakalım merakla bekliyorum :)

Son düzenleme:

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
hocam gördüğün gibi etkinlik onaylandı. mükemmel bir pr çalışması ile hem siri'nin reklamını yaptılar hem etkinliğe ilgiyi fazlası ile çektiler. ilk tahiminim doğru çıktı. son tahminim olarak yeni bir iphone se tanıtılma ihtimaline %40 diyorum. bakalım ne olacak :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
hocam gördüğün gibi etkinlik onaylandı. mükemmel bir pr çalışması ile hem siri'nin reklamını yaptılar hem etkinliğe ilgiyi fazlası ile çektiler. ilk tahiminim doğru çıktı. son tahminim olarak yeni bir iphone se tanıtılma ihtimaline %40 diyorum. bakalım ne olacak :)

Apple'ı biraz hafife almışım :) Merakla bekliyorum ama SE gelmez diyorum ben.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Apple'ı biraz hafife almışım :) Merakla bekliyorum ama SE gelmez diyorum ben.
adamların reklam çalışması harika bunu beğendim :) yeni se gelir demiyorum. yeni se gelme ihtimali %40 diye düşünüyorum. umarım yeni se çıkar. çünkü yeni bir telefon alıcam hala bekliyorum :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
20 Nisan 20:00'da ekran başındayız. Bakalım merakla bekliyorum :)

Bu etkinlikte umarım iPad Mini 6 tanıtılır(çerçevesiz ekran olursa çok güzel olur.)

iPhone SE çıkmaz bence. Seneye belki çıkabilir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu etkinlikte telefon geleceğini sanmıyorum. M1X işlemcili 16" MacBook Pro, 14" Mini-LED MacBook Pro ve Mac gelecek büyük ihtimalle.