Apple watch

Bu konuyu okuyanlar

Son vuruş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle merhaba. 1 Hafta önce apple watch se aldım. Saat gayet güzel ve hızlı çalışıyor ama bir sıkıntım var. Saat kolumdayken kolumu kaldırıyorum ve saate bakıyorum ama bildirim ekranı ve kontrol merkezine ulaşmak istediğim de bazen açılmıyorlar. Saat dondu mu acaba diye kontrol ediyorum ama hiç bir donma belirtisi yok. Kadranı değişebiliyorum, müzik dinleyebiliyorum ama kısa bir süreliğine de olsa denetim merkezi ve bildirim ekranını açamıyorum. Saati kapatıp açtığımda düzeliyor ama her seferinde kapatıp açmak sıkar bir yerde. Beklediğimde de düzeliyor (1-2 dk falan). Aynı sorunu yaşayan veya nasıl düzeltebileceğimi bilenler yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Sanırım kimsenin bu konuda bir fikri yok. O yüzden kimse cevaplamadı. Çözümü buldum buraya yazayım isteyen kullansın. Erişilebilirlikten büyütmeyi kapatın. Büyük ihtimal saat kolumuzdayken kıyafetimiz falan yanlışlıkla büyütmeyi açıyor ama minimum derecede büyüttüğü için anlamıyoruz büyüdüğünü. Büyütme açık olduğu için de bildirim merkezini ve denetim merkezini kilitliyor. Yani bu bir sorun değil saatin bir önlemi. Bu tür sorunlarda genelde erişilebilirliğe bir bakın. Hatta bir örnek vereyim:
iphonumu kapatmak için güç tuşuna bastığım zaman 2 saniye kadar bekleyip öyle kapanıyordu. Bu olay baya bir moralimi bozuyordu. Sonra erişilebilirlikte şöyle bir yazı gördüm ''güç tuşuna 3 kere basınca büyüteci açma''. Onu görünce anladım ki...

Son vuruş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sanırım kimsenin bu konuda bir fikri yok. O yüzden kimse cevaplamadı. Çözümü buldum buraya yazayım isteyen kullansın. Erişilebilirlikten büyütmeyi kapatın. Büyük ihtimal saat kolumuzdayken kıyafetimiz falan yanlışlıkla büyütmeyi açıyor ama minimum derecede büyüttüğü için anlamıyoruz büyüdüğünü. Büyütme açık olduğu için de bildirim merkezini ve denetim merkezini kilitliyor. Yani bu bir sorun değil saatin bir önlemi. Bu tür sorunlarda genelde erişilebilirliğe bir bakın. Hatta bir örnek vereyim:
iphonumu kapatmak için güç tuşuna bastığım zaman 2 saniye kadar bekleyip öyle kapanıyordu. Bu olay baya bir moralimi bozuyordu. Sonra erişilebilirlikte şöyle bir yazı gördüm ''güç tuşuna 3 kere basınca büyüteci açma''. Onu görünce anladım ki aslında telefon 2 saniye geç kapanmıyor aksine 2 kere daha basıp büyüteci açacak mısınız diye bekliyormuş. Onu kapatınca direkt kapatabildim. Böyle uzun uzun yazdım da kimsenin okumayacağını bildiğim için uzattıkça uzattım :D . Öyle işte
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ana en üste çıkmış la. Bunu bilmiyodum

Çözüm