Apple Watch Sızıntısı, "Ultra güvenlik programı" Hakkında Yeni Bilgiler

Bu konuyu okuyanlar

emirligun

Öğrenci
Katılım
29 Aralık 2020
Mesajlar
8
Reaksiyon puanı
4
Puanları
3

Küçük bir iPod'u andıran bir güvenlik çantasıyla gizlenmiş bir Apple Watch prototipini gösterdiği iddia edilen yeni görüntüler ve videolar, Steve Jobs tarafından inşa edilen gizli bir şirketin ürün geliştirme perdesinin arkasına nadir bir bakış sunuyor. İlk olarak birkaç ay önce Twitter kullanıcısı Apple Demo tarafından yayınlanan videoda, cihazın açılmasına ve watchOS 1.0 öncesi bir yazılım yapısında Apple’ın kendi dahili geliştirme uygulamalarının çalıştırılmasına ilk bakışımızı görmüş oluyoruz.

Video, prototip donanımı test uzmanlarına teslim etmek için kullanılan orijinal karton ambalajı göstererek başlıyor. Etikette "Bu ürün Apple Gizli olarak sınıflandırılmıştır ve bir Ultra güvenlik programı olarak belirlenmiştir." ile "Bu prototip, geri çağrıldığında iade edilmelidir veya sizin..," şeklinde bilgiler yazıldığını gizlenen yerlere kadar görebiliyoruz. Prototip cihazın arkasındaki bir etiket, bunun bir "PVTe" yapılandırması olduğunu gösteriyor; bu, muhtemelen orijinal iPhone için sızdırılmış EVT kartı gibi önceki Apple geliştirme donanımında görülen dile uygun bir şekilde "Üretim Doğrulama Testi" (mühendislik) anlamına geliyor.

1609279099022.png
Dokunmatik ekranlı cihaz açıldığında, Apple'ın kendi dahili uygulamalarını gösterecek şekilde yapılandırıldığını görebiliyoruz. Bunlardan biri, Lisa Simpson simgesiyle tanımlanan ancak muhtemelen Jobs’un kızına ve Apple’ın Lisa bilgisayarının adaşı olan ve GUI arayüzüne sahip ilk bilgisayarlardan biri olan "Lisa tester" uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Uygulama, test uzmanlarının prototip Watch'un UI öğelerini değiştirmesine olanak tanıyor. Lisa test cihazının içinde bulunan "SpringBoard Zoom" uygulaması (İnterktif UI düzenlemeye yaramaktadır), 2015'teki ilk Apple Watch'la birlikte gelen orijinal watchOS ana ekranına çok benziyor.

Navigasyon için Apple Watch'lar da görmeye alışık olduğumuz Digital Crown bu protoip cihazda bulunmuyor. Bunun yerine, kasanın sağ tarafındaki düğme ana ekran ve güç için kullanılabildiğini görebiliyoruz. Ön taraftaki Ana Ekran düğmesi ve sol taraftaki ses açma / azaltma düğmeleri gibi görünen tuşların kullanıldığını videoda göremiyoruz. Dolayısı ile bu tuşların işlevsel olmama durumunun mevcut olduğunu tahmin ediyoruz. Ayarlara tıklandığında ise, cihazın satış için FCC onayı almadığını görerek, cihazın prototip durumunu doğrulayabilmekteyiz.

Apple 2.png

Prototipin gerçek olduğunu varsayarsak - ve kesinlikle öyle görünüyor - o zaman bu, asla görmek istemediğimiz bir üretim öncesi Apple cihazının dikkate değer bir örneğidir.

Kaynak:

 
Üst