Apple Soru/Sorun Cevap Bölümü (Genel)

Bu konuyu okuyanlar

tufanakdmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Iphone 7plustan yedekleme yoluyla ıphone xs maxe aktardığım sesli notlarım açılmıyor bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? Nasıl çözebilirim?

volkansozeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlarlar Merhaba, iPod Touch 6.Nesil cihaz satın aldım,iTunes mevcut fakat iCloud hesabı bana ait değil ve şifresi bilinmiyor. ios 10.1 yüklü, Soru : Cihaza güncelleme yaptığımda güncellemeden sonra iCloud Şifresi ister mi ?

burakturk55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
İphone'da Sectioninfo.plist ve Sectionorder.plist ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilen varmı?

candkmci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba 2-3 gündür iPhone 5s ile instagrama giriş sorunu yaşıyorum. "Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu." şeklinde bir hata alıyorum ne yapmalıyım?

simyaacii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. iphone 6s kullanıyorum. ios 9.3.3 yüklü. jailbreak olan ios 11.3.1 geçiş yapmak istiyorum. Bu mümkün mü? Mümkünse nasıl yaparım? ios 12 çıktığı için olmama ihtimali var mı? Teşekkür ederim...

Reaksiyon puanı
46
Arkadaşlarlar Merhaba, iPod Touch 6.Nesil cihaz satın aldım,iTunes mevcut fakat iCloud hesabı bana ait değil ve şifresi bilinmiyor. ios 10.1 yüklü, Soru : Cihaza güncelleme yaptığımda güncellemeden sonra iCloud Şifresi ister mi ?

Sıfırdan ipsw.me'den güncellemezseniz istemez. Cihazın üzerinden güncellemenizi öneririm.

Reaksiyon puanı
46
Merhaba 2-3 gündür iPhone 5s ile instagrama giriş sorunu yaşıyorum. "Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu." şeklinde bir hata alıyorum ne yapmalıyım?

Zamanında ben de yaşamıştım bunu. Birkaç gün sonra tekrar giriş yapmayı denediğimde giriş yapabilmiştim...

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Konunun biraz dışına çıkıcam ancak sizce Apple bir indirim yapar mı ? Reuters’a yaptığı açıklama da idirimden bahsetmişti.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Konunun biraz dışına çıkıcam ancak sizce Apple bir indirim yapar mı ? Reuters’a yaptığı açıklama da idirimden bahsetmişti.
Yapmaz. Seçimden sonra doların çok yükseleceği öngörülüyor. Apple şimdi indirim yaparsa seçim sonrası dolar arttığında tekrar zam yapmak zorunda kalır.

Yusufozdn60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba,bugün iphone XR satın aldım.S8’den geçiş yaptım.Her yönden memnunum fakat tek sıkıntım instagram storylerinde,Mesela hakkı abide xs max var diye onun storylere bakayım dedim orada da alt be üstleri kırpık sanki iphone7/8 mişcesine.Benim cahilliğim olabilir kusura bakmayın yok mudur tam ekran yapmanın yolu storyleri? :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Merhaba,bugün iphone XR satın aldım.S8’den geçiş yaptım.Her yönden memnunum fakat tek sıkıntım instagram storylerinde,Mesela hakkı abide xs max var diye onun storylere bakayım dedim orada da alt be üstleri kırpık sanki iphone7/8 mişcesine.Benim cahilliğim olabilir kusura bakmayın yok mudur tam ekran yapmanın yolu storyleri? :)
Maalesef bunun bi yolu yok. Video çekrekende aynısı olucak ?

volkansozeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıfırdan ipsw.me'den güncellemezseniz istemez. Cihazın üzerinden güncellemenizi öneririm.
Cankat senin de bilgin olsun kardesim, iPod 6 Cihazımı 23 inch İPS Led monitör ile takas ettim. Alan arkadaş cihazı iTunes ile Bilgisayar'a bağlıyor,ekrana gelen her şeye evet dedim abi, sonrasında iOs 12 güncelleme yükledi ve iCloud şifresi istiyor cihaz elimde kaldı diye geri dönüş yaptı :D

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Cankat senin de bilgin olsun kardesim, iPod 6 Cihazımı 23 inch İPS Led monitör ile takas ettim. Alan arkadaş cihazı iTunes ile Bilgisayar'a bağlıyor,ekrana gelen her şeye evet dedim abi, sonrasında iOs 12 güncelleme yükledi ve iCloud şifresi istiyor cihaz elimde kaldı diye geri dönüş yaptı :D

Cihaz üzerinden yani, Ayarlar --> Genel --> Yazılım Güncelleme ekranına giriş yaparsanız güncelleme yaptığınızda şifre istemez demek istemiş arkadaş orda.

Ç@ğl@

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Iphone 6 telefonum var, gayet sorunsuz kullanıyorum fakat dün şarja taktığım sırada whatsapta bi arkadaşımla olan tüm yazışmalarımız silinmiş, diğer arkadaşlarla olan yazılar ise aynen duruyor. Silinen konuşmada da kendi adıma önemli bilgiler vardı. Bu neden olmuş olabilir ve yazışmaları nasıl geri getirebiliriz? Teşekkürler.

unalkazdal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7 plus 128gb var bende bazen telefon aramalarında arama başarısız oldu, bazen çeviri sesi çok geç geliyor. bu sıradada karşı taraf bana ulaşamıyor. neden kaynaklanıyor olabilir acaba ?

cikofitness

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, nasılsınız? İphone x im yere dustu arka catladı onude hafıf cızık var dokunmatık vb. şeyler calısıyor ama goruntusu yok butcem yok yaptıramıyorum acaba kendım duzeltebılırmıyım?

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Merhaba, nasılsınız? İphone x im yere dustu arka catladı onude hafıf cızık var dokunmatık vb. şeyler calısıyor ama goruntusu yok butcem yok yaptıramıyorum acaba kendım duzeltebılırmıyım?
Denildi ya: Kendin yapmağa çalışınca daha çok zarar verebilirsiniz. mecbur garantiye vereceksin. keşki kılıf kullansa idiniz.

Rubudium

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İphone 5s 2019'da hala alınır mı?
Telefon dan beklentin ne olduğuna bağlı bi wp bi insta gezceksen yeter ama bende pc yok tablet yok her şeyimi telden yapcam dersen yetmez. Ama alırken şunu söyle ben iphone 6 yada 6s 7 falan alsaydım cebimdeki para dışında ne değişcekdi ihtiyacın yoksa nefsine yenik düşüp fazla para harcama.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
İphone 5s 2019'da hala alınır mı?
şöyle demeliyiz İphone 5s ve İphone 6 ios 12'den sonra yeni sürüm almayacak ve iphone 6s'de 2020 yılında güncelleme almayı bırakıyor. İphone 5 se ise mart 2021, iphone 7 2021 dönem sonu olarak sürüm almayı bırakacak ondan dolayı alacak iseniz iyi düşünün yeni sürüm falan olsun derdinde iseniz 800-1000 TL civarı 5 se işinizi daha iyi görecektir

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
iPhone alırken yanında gelen kulaklığın garantisi var mı?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Tabii ki var, kutunun içerisinden çıkan, kablo, şarj başlığı, kulaklık ve telefonun garantisi var. Bir sorun var ise servise götürebilirsiniz.
kargo ile gönderebilir miyim servise? İstanbul'da değilim, nasıl yapabilirim?

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
kargo ile gönderebilir miyim servise? İstanbul'da değilim, nasıl yapabilirim?

Maalesef öyle bir hizmetleri bulunmuyor ya siz ya da birine verebilirsiniz. Yaşadığınız şehirlerdeki servislere de verebilirsiniz. Pek değişen bir şey yok ama mümkünse İstanbul daha iyi olur yüz yüze görüşülüyor eğer bir sorun varsa o an çözülüyor.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Maalesef öyle bir hizmetleri bulunmuyor ya siz ya da birine verebilirsiniz. Yaşadığınız şehirlerdeki servislere de verebilirsiniz. Pek değişen bir şey yok ama mümkünse İstanbul daha iyi olur yüz yüze görüşülüyor eğer bir sorun varsa o an çözülüyor.
Bursa'da varmış yarın bakarım

WhereIsMyMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba. Ben andorid'den ios'a yeni geçtim. Sorum şöyle. iTunes dan iphone aktardığım fotoğrafların tarihlerinin tümü aktardığım günün tarihi oldu. Taa 2015te çekilen fotoğtafların tarihi de 09.2019 olarak gözüküyor yani. Bu sorunun çözümü var mıdır?

Atsız3006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyler elimde ip7 32 gb %76 batarya var
2000₺ ye arkadaşım istiyor parada lazım fiyat iyimi sizce

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
iPhone XR tek şarjla açık ekran süresi.
7F07BC6F-799A-4235-93A3-537F4C0FF2F2.png