Soru Apple pay ve NFC ile ödeme

Reaksiyon puanı
4,319
Arkadaşlar çok elzem mi değil ama merak ettim, iPhone ile nfc ödemeleri ne durumda Apple pay gelecek diyorlar son durum ne bilgisi olan var mı?

Kısaca NFC ile ödeme nasıl yapabiliriz.

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,840
iPhone Apple Pay dışında NFC ödemesi desteklemiyor diye biliyorum, ama banka uygulamalarının ayarlarını kontrol edin, genelde adı "Mobil temassız ödeme" diye geçer, eğer iOS bunu destekliyorsa istediğiniz kartı ekleyip kullanabilirsiniz.

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,914
iPhone Apple Pay dışında NFC ödemesi desteklemiyor diye biliyorum, ama banka uygulamalarının ayarlarını kontrol edin, genelde adı "Mobil temassız ödeme" diye geçer, eğer iOS bunu destekliyorsa istediğiniz kartı ekleyip kullanabilirsiniz.
TR henüz kullanıma sunulmadı diyebiliyorum. :)

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,443
iPhone için Apple Pay Türkiyede aktif değil. Android telefonlarda bankaların uygulamaları ile kullanım yapabilirken, iPhonelarda olmaması çok kötü. Bunun sebebi ise KVKK kanunundan kaynaklanıyordu. Apple verileri ülkemizde saklamadığı sürece Apple Pay gelmeyecek. Google Pay, Samsung Pay sistemleri de sırf bu yüzden gelemiyor. Yalnız değişen KVKK kanununda ülkemizde şirket kurup TCMB'den elektronik para lisansı aldıkları halde kullanılabilir duruma gelecekler. Ve yalnızca yeterli görüldükleri takdirde yurtdışına veri aktarabilecekler.

Son düzenleme: