Apple Newton Geri Döner mi?

Apple en yeni iPod ve iPhone ürünlerini çıkartmadan önce PDA konusunu kapatmış görünüyordu. Şu sıralarda ise yeni bir Newton gelip gelmeyeceği tartışılıyor.

Apple en son teknik olarak başarılı görünen, diğer taraftan ise kriminal laboratuvarın işini kolaylaştıracak derecede üzerine iz kalan iPhone ve iPod Touch ürünlerinin ardından, aynı biçimi yeni, ama daha fazla iletişim ve kişisel bilgisayara benzer bir şekilde değerlendirebileceği konuşulmaya başladı. Zamanında PDA (personal digital assistant, sayısal kişisel yardımcı) alanında başarılı bir ürün olan Newton, eskiye nazaran çok farklı, fakat yine çok alışıldık bir görünümle geri gelecek. Tabii adı kesinlikle artık fenalık veren iBirşey biçiminde olmazsa olmaz.

Nasıl Birşey?


AppleInsider.com'dan görüleceği kadarıyla üzerine tahmineler yürütülen ürün 720x480 gibi bir çözünürlükte ekrana sahip olacak ve Apple'ın yeni ürünlerinde kullandığı dokunmatik ekranı kullanarak müşterilerin bir kısmını çileden çıkarırken diğer bir kısmını da verimli bir şekilde çalışmaya sevk edecek. Ürünün boyutu ise iPhone'dan 1,5-2 kadar kadar fazla ve benzer inceliğe sahip.

Henüz sadece söylenti durumunda olan ürünle ilgili daha fazla bilgi yok; velâkin Apple'ın bundan birkaç sene önce "tövbe bir daha girmeyiz o pazara" dediği ürün gamıyla ilgili tekrar söylentilerin çıkması, Apple tarafında birşeylerin değiştiğinin göstergesi.

Bilgi İçin: Apple Insider
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst