Apple Milyar İçin Geri Sayıyor

Bu konuyu okuyanlar

Cem

Profesör
iPhone ile dokunmatik ekran dünyasını baştan aşağı değiştiren Apple, uygulama pazaryeri App Store'da milyarıncı indirme işlemine doğru geri saymaya başladı.

Apple iPhone ile beklenilenden fazla ilgi gördü görmesine ama daha önemlisi şirketin iPhone ve iPod Touch için hayata geçirdiği ve kullanıcıların adeta akınına uğradığı App Store ile adeta ihya oldu. Apple kullanıcıları App Store hayata geçtiğinden bu yana milyonlarca uygulama indirdiler. Hatta şu günlerde pazaryeri milyarıncı indirme işlemine kilitlenmiş durumda. Apple milyarıncı uygulamayı indirene 10 bin dolar değerinde iTunes hediye kartı vereceğini ilan etti. Diğer ödüller arasında iPod Touch ve MacBook Pro gibi dikkat çekici olanlar da yok değil.

Apple darphanesi sayaçla birlikte para basıyor :)
Uygulama pazaryeri 9 aydır açık ve aylık 110 milyon uygulama indiriliyor. Apple şu an sitesinde yayına aldığı sayaç ile indirilme sayısını misafirlere gerçek zamanlı olarak sunuyor. Yarışmaya nasıl katılabileceğiniz ve tüm zamanların en çok indirilen 20 uygulamasının yer aldığı bu adreste sayacı görebilirsiniz. Kaba bir hesapla 1 milyar sınırına 30 Nisan'da erişilebileceğini tahmin ediyoruz ama siz yine de sayacı ziyaret ederek durumu anı anına takip edebilirsiniz.
:: Bu yazı yazıldığı sırada sayaç 935,596,957'yi gösteriyordu. Şimdi kaç?

Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net
 

ExCeLLeNT

Dekan
Her türlü o hızda artmaz ki kardeş zaten sen nerde gördün dünyada birkerette bin kişi dosya indirsin 1 saniyede.Zaten doğru da artmaz otomatik sayaç arasıra hızlanıyor arasıra yavaşlıyor ama öyle değildir o yalandır.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst