• Yeni nesil Apple TV 4K inceleme!

    Apple'ın geçen sene iPhone XR'ın A12 Bionic işlemcisi ile ürettiği Apple TV 4K modelini kutusundan çıkarıp inceledik.

Haber Apple M1 Max, Affinity Benchmark Üzerinde AMD Radeon Pro W6900X'i geçti

Bu konuyu okuyanlar

Ceon

Asistan
Katılım
25 Kasım 2020
Mesajlar
239
Reaksiyon puanı
310
Puanları
63
Yaş
16
Yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro yakında dünyanın dört bir yanındaki müşterilere sunulacak ve yeni M1 Pro ve M1 Max yongalarıyla birlikte geliyor. Bu noktada bu Apple Silikon yongalarının son derece güçlü olması şaşırtıcı değil ama Affinity aracıyla yapılan yeni bir kıyaslama testi, M1 Max'in bazı görevler için 6000$ fiyat etiketine sahip AMD Radeon Pro W6900X'i yendiğini gösteriyor.

FCYIQEgXoAAAJIL


Testler popüler görüntü editörü Affinity Photo'nun baş geliştiricisi Andy Somerfield tarafından gerçekleştirildi. Twitter hesabından yazdığı karşılaştırma tweetlerinde Somerfield, Affinity ekibinin iPad için Affinity Photo'nun ilk sürümünden bu yana Apple Silicon yongaları için yazılımını nasıl optimize ettiğini ve bu yongaların performansının en son MacBook Pro ile ne kadar ilerlediğini ayrıntılarıyla açıklıyor.

Tek bir kıyaslama M1 Max'in ne kadar hızlı olduğunu göstermeyeceğini bildiğinden dolayı Affinity, Affinity Photo ve Affinity Designer gibi uygulamalarıyla ilgili görevlerin performansını ölçmek için kendi aracını geliştirmiştir. Örneğin geliştirici Affinity Photo'nun en iyi şekilde yüksek işlem performansına, hızlı yonga bant genişliğine ve GPU'da ve GPU'dan hızlı aktarıma sahip bir GPU ile çalıştığını açıklıyor. Affinity ekibinin kıyaslama aracında şimdiye kadar test ettiği en hızlı GPU, Apple'ın Mac Pro için MPX modülü olarak 6000 dolar fiyat etiketine sahip olan AMD Radeon Pro W6900X işlemcisiydi. Yeni yapılan testlerde AMD tahtını ne yazık ki Apple M1 Max'e bıraktı.

FCjBNA7X0AIaxuR
 

Utku92

Profesör
Katılım
30 Haziran 2012
Mesajlar
3,528
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
2,123
Puanları
113
Yaş
29
Canavar gibi işlemci ve mühendislik örneği. Ramler CPU ve gpu ya çok yakın bu da gecikmeyi azaltıyor ham performans sağlıyor. Gelecekte ram, gpu, CPU ve depolamayı yan yana göreceğiz. Belkide hepsi tek birleşik yapıda olacak.
 
Üst