Apple M1 işlemcisi, yeni MacBook Air, Mac mini ve MacBook Pro tanıtıldı!

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
26 Haziran 2020
Mesajlar
1,620
Reaksiyon puanı
1,342
Puanları
113
Yaş
16
Yeni Macbook Air 10999
13 inç macbook pro 14299
Mac mini 7899
TL'den başlıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha detaylı bilgi için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple M1 işlemci tanıtıldı! İşte özellikleri​

5nm teknolojisi ile üretilen ilk işlemci olan Apple M1, 16 milyar transistör ile karşımıza çıkıyor. 8 çekirdek ve 4 yüksek hızlı iş parçacığına sahip olan işlemci dünyanın en hızlı CPU çekirdeği olarak tanımlanıyor.

Apple M1 tanıtıldı! İşte özellikleri

Tunderbolt ve USB 4 teknolojilerini destekleyen Apple M1, 8 çekirdekli grafik arabirimine sahip. Düşük güç tüketimi ve yüksek performans ile dikkat çeken yeni işlemci, 10W seviyesinde rakipleriyle karşılaştırıldığında performans konusunda neredeyse 2 kat daha iyi sonuç veriyor. Ayrıca rakiplerine oranla yaklaşık yüzde 75 daha az güç tüketimi ile aynı maksimum performans değerini yakalıyor.

apple-m1-islemci-tanitildi-iste-ozellikleri-2-1.jpg

16 çekirdekli yapay zeka motoru içeren işlemci saniyede 11 trilyon işlem kapasitesine sahip. Geliştirilen teknoloji sayesinde Mac cihazlarınızı tıpkı iPhone ve iPad gibi uyku modundayken hızlı bir şekilde uyandırabileceksiniz.

Dünyanın en hızlı entegre grafiğine sahip olan yeni işlemci, 10W seviyesinde rakiplerinden 2 kat daha iyi performans sağlayabiliyor.

Apple M1 işlemci tanıtıldı! İşte özellikleri

Apple tarafından geliştirilen tüm uygulamalar ARM tabanlı yeni işlemciye göre optimize edildi. Yeni geliştirilen teknoloji sayesinde Mac cihazlarda iOS uygulaması çalıştırılabilecek. Ancak bu özelliği geliştiriciler kapatabiliyor.

apple-m1-islemci-tanitildi-iste-ozellikleri-3.jpg

M1 işlemcilerde bulunan birleşik bellek mimarisi sayesinde kullandığınız cihazlar daha performanslı hale gelecek. Kullanılan uygulamalar her zamankinden daha fazla grafik belleğine erişecek.

Yeni güvenlik teknolojisi sayesinde Apple M1 işlemciye sahip olan cihazlar daha güvenli hale gelecek. Geliştirilen teknoloji Hackintosh sistem kuranları da etkileyecek.

macOS Bigsur sürümünün Apple M1 işlemciler için optimize edildiğini belirten Apple, kullanıcıların performans konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağının altını çizdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaynak:Apple M1 tanıtıldı! Mac'lerin yeni işlemcisi! - ShiftDelete.Net
 
Son düzenleme:
Üst