iPhone Apple Lansmanına Artık Sadece Saatler Kaldı, Gelin Tartışalım!

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Ekran görüntüsü 2020-10-12 152038.png

(Etkinliği Apple'ın resmi YouTube kanalından izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Apple lansmanına artık sadece saatler kaldı. Tabii bu zamana kadar birçok sızıntı oldu ve iddialar ortaya atıldı. Gelin hep birlikte bu lansmanda neleri göreceğimize bir göz atalım:

iPhone 12 Serisi:
Şüphesiz ki artık bu lansmanda yepyeni 4 iPhone'u göreceğiz. Maalesef bu yılki iPhone’larda 5G dışında pek de bir yenlik yok. O yüzden bu yıl biraz “S” yılı olacak gibi. Tabii 120hz desteği gelmezse.. Ayrıca iPhone 12 serisinde çentiğin de daraldığı söyleniyor.
Screenshot_20201013-004834_Gallery.jpg

Kablosuz Şarj: Hatırlar mısınız bilmiyorum ama iPhone X çıktığında Apple AirPower adında bir kablosuz şarj standı tanıtmıştı ancak cihaz ısınma sorunları nedeniyle piyasaya sürülmemişti. İşte bu gece Magsafe adı altında yeni bir kablosuz şarj da tanıtılacak. Ürünün de fotoğrafları sızdırıldı:
20201013_102159.jpg
20201013_102156.jpg

HomePod Mini: Birkaç yıl önce Apple HomePod adlı bir ürün duyurmuştu. Bugün de bu ürünün daha uygun fiyatlı bir modelini görebiliriz. Bu ürün için ise yeni S5 çipinin yer alacağını ve fiyatının da 99$ olduğu ortaya çıkmıştı.

AirTags: Eylül lansmanında kendine yer bulamayan bu ürünün ise bugünkü lansmanda kesinlikle göreceğiz. Kişisel eşyalarınıza takabileceğiniz bu ürün Apple’ın “Bul” uygulamasıyla izlenecek ve kaybederseniz anında nerede olacağına sizlere gösterecek.

Yeni AirPods ve AirPods Studio: Yine bir önceki lansmanda göremediğimiz AirPods’lar bu lansmanda boy gösterecek. Apple’ın ilk kulak üstü kulaklığı olacak olan AirPods Studio’nun yanında birden fazla yeni AirPods ürününü de görebiliriz. Bu iddiaları da Apple’ın Beats’i sayfasından kaldırması güçlendirdi.

***iPhone 12 tanıtıma saatler kala sızdırıldı***
surpriz-kacti-iste-karsinizda-iphone-12-ailesi-ve-homepod-mini-4.jpg
surpriz-kacti-iste-karsinizda-iphone-12-ailesi-ve-homepod-mini-1-1.jpg
surpriz-kacti-iste-karsinizda-iphone-12-ailesi-ve-homepod-mini-3.jpg

:: Peki ya sizin bu akşamki tanıtımdan beklentiniz nedir ya da bu ürünlerden herhangi birini almayı planlıyor musunuz? Bazıları indirim olmasını dahi umuyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

Kaansenn34

Profesör
Emeğine sağlık."S" yılı konusunda seninle aynı fikirdeyim.Bakalım neler göreceğiz.Apple tarafında en büyük beklentim artık şarj adaptörlerini kutudan çıkarmışken aksesuar tarafında fiyat bakımından bir güzellik yapsalar çok iyi olur.

Ekli dosyayı görüntüle 119442

Apple lansmanına artık sadece saatler kaldı. Tabii bu zamana kadar birçok sızıntı oldu ve iddialar ortaya atıldı. Gelin hep birlikte bu lansmanda neleri göreceğimize bir göz atalım:

iPhone 12 Serisi:
Şüphesiz ki artık bu lansmanda yepyeni 4 iPhone'u göreceğiz. Maalesef bu yılki iPhone’larda 5G dışında pek de bir yenlik yok. O yüzden bu yıl biraz “S” yılı olacak gibi. Tabii 120hz desteği gelmezse.. Ayrıca iPhone 12 serisinde çentiğin de daraldığı söyleniyor.

Kablosuz Şarj: Hatırlar mısınız bilmiyorum ama iPhone X çıktığında Apple AirPower adında bir kablosuz şarj standı tanıtmıştı ancak cihaz ısınma sorunları nedeniyle piyasaya sürülmemişti. İşte bu gece Magsafe adı altında yeni bir kablosuz şarj da tanıtılacak. Ürünün de fotoğrafları sızdırıldı:

HomePod Mini: Birkaç yıl önce Apple HomePod adlı bir ürün duyurmuştu. Bugün de bu ürünün daha uygun fiyatlı bir modelini görebiliriz. Bu ürün için ise yeni S5 çipinin yer alacağını ve fiyatının da 99$ olduğu ortaya çıkmıştı.

AirTags: Eylül lansmanında kendine yer bulamayan bu ürünün ise bugünkü lansmanda kesinlikle göreceğiz. Kişisel eşyalarınıza takabileceğiniz bu ürün Apple’ın “Bul” uygulamasıyla izlenecek ve kaybederseniz anında nerede olacağına sizlere gösterecek.

Yeni AirPods ve AirPods Studio: Yine bir önceki lansmanda göremediğimiz AirPods’lar bu lansmanda boy gösterecek. Apple’ın ilk kulak üstü kulaklığı olacak olan AirPods Studio’nun yanında birden fazla yeni AirPods ürününü de görebiliriz. Bu iddiaları da Apple’ın Beats’i sayfasından kaldırması güçlendirdi.

:: Peki ya sizin bu akşamki tanıtımdan beklentiniz nedir ya da bu ürünlerden herhangi birini almayı planlıyor musunuz? Bazıları indirim olmasını dahi umuyor. Yorumlarınızı bekliyorum.
120hz desteği olmadığı için bu yılki İphonelar 11s gibi olucak.Youtube da aldığım duyumlara göre ciddi yeniliklerin 13 ailesinde olacağı söyleniyor.Apple ciddi yenilikler koymasada yazılım ve güçlü işlemcisi sayesinde yine çok satacaktır diye düşünüyorum.

xDalterx

Asistan
120hz desteği olmadığı için bu yılki İphonelar 11s gibi olucak.Youtube da aldığım duyumlara göre ciddi yeniliklerin 13 ailesinde olacağı söyleniyor.Apple ciddi yenilikler koymasada yazılım ve güçlü işlemcisi sayesinde yine çok satacaktır diye düşünüyorum.
Nasıl yenilikler mesela?

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör

Kaansenn34

Profesör
Hızlı şarj olayına da bir çözüm bulmaları lazım 18W artık rekabet için yetersiz.En büyük isteğim de kablosuz hızlı şarjın olması..

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Hızlı şarj olayına da bir çözüm bulmaları lazım 18W artık rekabet için yetersiz.
Evet hızlı şarj atılımı yapmaları gerek artık ama bence Apple bu konu tedirgin. Samsung da aynı mesela hala büyük bir atılım yapmadı. Hızlı şarjın problem yarattığının farkındalar bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eskiden Apple teknolojide hep öncü olurdu. Şimdi üç dört yıl geriden gelmesine rağmen iphone fanboyları sayesinde ayakta duruyor. Tabii kar yapmasında dijital servisleri ve aksesuarların çok etkisi var yoksa tek başına iphone ile mücadele edemezdi. :blush: Selam ve dua ile.
Klasik Apple cilt aynı içini değiştiriliyorlar sadece. Ama adamlar işi biliyor işte. Hala en popüler ürün iPhone heyecan hiç azalmıyor.

Kaansenn34

Profesör
Büyük ihtimalle öyle olacak zaten.

Bence kısacakları bir taraf yok hatta fiyatları arttırmadan OLED ve 5G kullanmaları beni şaşırttı şahsen.
Valla inanır mısın beni de çok şaşırttı ama şöyle de düşünmek lazım.Eğer pandemi girmeseydi araya fiyatları kesin artırırlardı şimdi alım gücü düştüğü için dünyada mecburlar yapmaya :D
Evet hızlı şarj atılımı yapmaları gerek artık ama bence Apple bu konu tedirgin. Samsung da aynı mesela hala büyük bir atılım yapmadı. Hızlı şarjın problem yarattığının farkındalar bence.

Klasik Apple cilt aynı içini değiştiriliyorlar sadece. Ama adamlar işi biliyor işte. Hala en popüler ürün iPhone heyecan hiç azalmıyor.
iPhone 13 serisinde bu sorunu çözerler bence hem de seneye yeni çıkacak akıllı saat gibi ürünlerine de yarım saatte tam şarj gibi bir çözüm getirirler bence.Gerçekten dediğin gibi klasik Apple adamlar çok iyi biliyor halk da(ben de dahil) çok güzel kanıyor. Samsung cephesi zaten son zamanlar üzülerek bakıyorum ki tahtını yeni gelenlere bırakıyor sanki.. İleride cep telefonu piyasasını bırakırsa şaşırmayacağım ama üzüleceğim de.

Andromedavor

Profesör
Cezalı
Yıllardır öyle böyle teknolojiyi takip ederim. Çoğu lansmanı falan hep canlı izlemişimdir. Ama Samsung Note Serisi lansmanı beni her zaman heyacanlandırıyordu yani telefonu alamasam bile sanki telefonu ben çıkarmışım gibi bir heyecan ve merak oluyordu. İphonedur huaweidir xiomidir ve diğerleri olsun sadece öylesine takip ediyordum. Bugün aynı heyecanı yaşayan arkadaşlar varsa onlar adına seviniyorum onlar için güzel bir gün olacak.

Beklediğim bir çok şeyin youtube ve twitter'da yalanlandığını gördüm. 120Hz, büyük batarya ile muhteşem bir batarya performansı'nin yalanlandığını gördüm. Umarım en azından 120 Hz olur.

Ve bence 12 mini'nin ismi başka bir şey olur.

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Beklediğim bir çok şeyin youtube ve twitter'da yalanlandığını gördüm. 120Hz, büyük batarya ile muhteşem bir batarya performansı'nin yalanlandığını gördüm. Umarım en azından 120 Hz olur.

Ve bence 12 mini'nin ismi başka bir şey olur.
120hz'in olmamasının sebebi batarya ve maliyetmiş. 120hz ve 5G aynı anda olursa pil verimi düşeceği ve maliyetler de artacağı için 5G'yi seçmişler. O yüzden çok yüksek ihtimal olmayacak.