Apple Hakkındaki Öneri,Şikayet ve Sorunlarınızı Buraya Yazın

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
23
Apple ın tüm yaptığı her şey hakkında bilgi öneri şikayet ve sorunlarınızı buraya yazarsanız ben cevab bulabilirim ;)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Denizhan Dakılır dedi ki:
Apple ın tüm yaptığı her şey hakkında bilgi öneri şikayet ve sorunlarınızı buraya yazarsanız ben cevab bulabilirim ;)
Apple Türkiye distiribitörü oldun da haberimiz mi yok ?

Jengar

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
benim apple ile sorunum benim ipod shuffle'ım var ve onu yanıma almak isediğim zamn kıyafetime uygun olmuyo yani bi yere koyamıyorum bütün kıyafetleri ipod lara göre hazırlasınlar söle denizhan :)

Reaksiyon puanı
23
Jengar dedi ki:
benim apple ile sorunum benim ipod shuffle'ım var ve onu yanıma almak isediğim zamn kıyafetime uygun olmuyo yani bi yere koyamıyorum bütün kıyafetleri ipod lara göre hazırlasınlar söle denizhan :)
Beş moda rengi ile 1GB kapasiteli iPod shuffle, 240 adete (1) kadar şarkıyı üzerinize giyebilmenizi sağlıyor. Ya da ceketinize. Ya da kemerinize. iPod shuffle’ınızı müziğe adanmışlığın rozeti olarak giysinize tutturun.
iPod headphones
Bir beden, hepsine uyar

İyi şeyler ve küçük paketler için neler dediklerini bilirsiniz. Fakat bir şey 4,1 cm uzunluğunda ve 15 g ağırlığında olup 240 adete kadar şarkı kapasitesine sahip olunca “iyi” ve “küçük” olması kesmiyor. Özellikle 12 saate (2) kadar kesintisiz müzik dinleyebilirken. Aslında iPod shuffle küçük formdaki en büyük şey olabilir.
Silver iPod shuffle clipped to the edge of the page
Giymeye hazır

Bozuk para cebinize tutturun. Çantanıza tutturun. iPod shuffle’ı nereye tutturduğunuz önemli olmadan anında müziğinize erişiminiz olacak. Gümüş, pembe, yeşil, mavi ve turuncu. iPod shuffle herşeye uyar. Üzerinize iliştirin, çalıştırın ve ritim tutmaya başlayın.
Shuffle symbol
Karışık ve uyumlu

240 şarkıyı giyebilmenin ilk adımı olarak ücretsiz iTunes programını indirin. iPod shuffle’ınızı birlikte gelen yuvaya yerleştirip Mac veya PC’nize USB kapısından bağlayın ve dakikalar içinde senkronize edin. 240 adetten daha fazla şarkınız mı var? Problem değil. iTunes’u iPod shuffle’ınızı otomatik doldurmaya ayarlayarak her seferinde yeni bir müzik deneyimine hazır olun.

1. 1GB = 1 milyar bayt; formatlanmış gerçek kapasite daha düşüktür. Şarkı kapasitesi 128-Kbps AAC ile kodlanmış dörder dakikalık şarkılar temel alınarak hesaplanmıştır; gerçek kapasite içeriğe bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
2. Tekrar şarj edilebilir piller sınırlı şarj çevrimine sahiptir ve zamanla değiştirilmeleri gerekebilir. Pilin ömrü ve kaç kez şarj edilebileceği ise kullanıma ve ayarlara bağlı olarak değişir. Piller hakkında daha fazla bilgi için www.apple.com.tr/pil adresini ziyaret edebilirsiniz.

yani böyle bir uygulumamız var http://www.apple.com.tr/tur/apple/hardware/ipodshuffle/index.html

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
İşte Movy. :) Supersin Ağabey.Yalnız,nerden çıktı şimdi bu.Yeni Gelişmeler var herhalde Apple ile Sevindim ;)

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Macintosh a geçmeye karar verdim.
ve sormak istediğim şeyler;

1) internette baktım ama çok detaylı bilgi bulamadım. I-Mac'i istediğimiz özelliklerde nasıl nereden alıyoruz? Pc gibi toplayamıyor muyuz? (çünkü internette hep hazır paketler var)

2) çok gelişmiş grafikli yeni oyunları (mesela Doom 3 gibi) Mac de oynayabilir miyim?
Mac e uyumlu grafik kartları hakkında hiçbir fikrim yok da.

teşekkürler
Movy

Reaksiyon puanı
23
Wolf-sdn dedi ki:
Macintosh a geçmeye karar verdim.
ve sormak istediğim şeyler;

1) internette baktım ama çok detaylı bilgi bulamadım. I-Mac'i istediğimiz özelliklerde nasıl nereden alıyoruz? Pc gibi toplayamıyor muyuz? (çünkü internette hep hazır paketler var)

2) çok gelişmiş grafikli yeni oyunları (mesela Doom 3 gibi) Mac de oynayabilir miyim?
Mac e uyumlu grafik kartları hakkında hiçbir fikrim yok da.

teşekkürler
Movy

1.Kendin pcyi toplayabilirsin ama kasayı imac alman lazım monitör gbi diğerlerini kendin topla

2.Senin sorduğun soru Doom 3 oyunu bunları oynayabilirmiyim dedin bunlarda apple imacda oynayamazsın macda oynanılacak versiyonu çıkmalı

3.Grafik kartları olarak Gözünüze hangisini kestirirseniz kestirin, geniş ekranın eşsiz keyfini evdeki her koltukta sürebilirsiniz. NVIDIA GeForce 7300 GT grafik kartı ile güçlendirilmiş iMac 24-inç’in grafik başarımı 20-inç iMac’e göre %60’lara varan bir üstünlükte. 128MB GDDR3 SDRAM belleğin mükemmel oyun başarımı ile fotoğraf ve görüntü işleme esnasındaki şaşırtıcı tepkisini görün.
Sinema perspektifine kavuşun

Yeni iMac’lerin tümünün ekranı geniş 16:10 yatay:dikey görüntü oranına sahiptir. DVD filmleri izlemek için mükemmel olan bu oran size sinema keyfiniz yaşamanız için gereken kaliteyi sunuyor.

Peki bu üç modelin ekranlarını diğer bilgisayar ekranları ile nasıl karşılaştırabiliriz? Güzel soru. 1.440 x 900 nokta çözünürlüklü 17-inç’in düz panel sıvı kristal ekranının (LCD) görüntü büyüklüğü 19-inç bir tüplü ekranla (CRT) aynıdır.

1.680 x 1.050 nokta çözünürlüklü 20-inç geniş ekran iMac, küçük kardeşinden %36 daha fazla görüntülenebilir alana sahiptir.
Ailenin reisi, 24-inç iMac ise yalnızca en parlak ekrana değil, 20-inç kardeşinden dahi %30 daha büyük 1.920 x 1.200 nokta çözünürlüklü gerçek bir panoramik ekrana sahiptir.
Daha fazla nokta sığdırın
Evin herhangi bir odasında yaşamak üzere tasarlanmış iMac, artık ofiste de kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak özellikler barındırıyor. Her üç iMac modelinde de ikincil bir ekranda aynalama yapabilmenin yanısıra genişletilmiş masaüstü de kullanabilirsiniz. Mini-DVI, S-video ve kompozit bağlantıları, uygun çeviriciler (ayrı satılır) sayesinde, iMac’inize DVI ekranları, VGA monitörleri ve projektörleri bağlamanızı mümkün kılar. iMac 24-inç’i, 23-inç Apple Cinema HD Display’e bağlayıp Aperture uygulamasını çalıştırdığınızı bir düşünsenize...

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Mac içinde "windows bile çalıştırırsın" geyiği tutuyor herhalde

Reaksiyon puanı
23
Wolf-sdn dedi ki:

windows mu daha iyi mac mı tabiki mac virüs olayı 2005 sonu itibarıyla PC'ler için bilinen virüs sayısı 114.000 idi. 2006 Mart'ına kadar ise bu sayıya 850 tane daha eklendi. Mac için sayı mı? Sıfır. İnternete bağlı hiç bir bilgisayar sisteminin %100 bağışıklığı yoktur, fakat Mac OS X sahip olduğu UNIX altyapısı ve PC normlarının üstünde olan güvenlik anlayışı ile Mac'lerin her zaman sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bir Mac edindiğinizde bulaşıcı olan tek şey içinizde duyduğunuz çoşkudur.
Fabrika ayarlarıyla bir PC'yi internete bağlamak, tüm değerli eşyalarınızı masanın üstünde bırakıp sokak kapısı açık olarak evden dışarı çıkmanıza benzer. Oysa bir Mac, kapıyı kapatır, eşyalarınızı sadece sizin bildiğiniz bir yerdeki kasaya koyar ve anahtarı da saklar. Böylesine temel bir güvenliği PC'de sağlamak için uygulamaya ayrıca para ödeyip, bazı ayarlamalar yapmak zorundasınız.

Bir PC'de yüklediğiniz yazılım (iyi veya kötü) size haber vermeden sisteminizde değişiklik yapar. Mac'te ise yüklediğiniz yazılım sisteminizde değişiklik yapacaksa sizden izin ister. Bu izni sahip olduğunuz şifreyi girerek verirsiniz.

Bilgisayarınıza sızmak isteyen insanlar bu işi genellikle resim, ses veya film dosyası görünümündeki gizli uygulamalarla yaparlar. Bu tür dosyaları mail olarak alabilir, internetten veya chat yazılımınzdan indirebilirsiniz. Bir PC kör bir şekilde sorgulamadan bu dosyaları indirir. Diğer taraftan bir Mac size bunun kuzu kılığında bir kurt olduğunu söyler. Mac'in web tarayıcısı Safari böyle bir durumda dosya ile bir uygulama arasındaki farkı size söyler.

Mac bu korumayı sahip olduğu açık kaynak kodlu UNIX mirasından alır. Mac OS X'nin en kritik bileşenleri dünya üstündeki güvenlik uzmanları tarafından incelenebilmesi için açıktır. Onların önerileri sayesinde Mac OS X her yeni sürümle daha da güvenli bir hale gelir. Ve bu sürümleri internet üstünden güncellemek çok basittir. Standart olarak bir Mac haftada bir güncellemeleri kontrol eder. Elle uğraşmak istemiyorsanız, Mac'inizi yüklemeleri otomatik yapması için ayarlayabilirsiniz. Apple her güncellemeye kendi dijital imzasını koyduğu için yüklediğiniz parçanın güvenli bir kaynaktan geldiğine emin olabilirsiniz.

Virüs sorununun ne denli büyük olduğunu görmek için hem Apple hem de Microsoft sitesinde "virüs" kelimesini aratmayı deneyin. Gelen sonuçların sayısını karşılaştırın. Bir çok virüs saldırısı şüpheli mailler aracılığıyla gelir ve bunların hiçbiri Mac'te çalışmaz. Böyle bir korumayı haketmiyor musunuz?

Rakamlar, eğitim ve hükümet için anti virüs ve anti spam uygulamaları geliştiren dünyanın lider güvenlik tehdit yönetim çözümlerini sunan Sophos'un 2005 raporundan alınmıştır. Virüsler hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için http://www.sophos.com/virusinfo/. Standart ayarlardaki bir Mac virüslere karşı sizi PC'den daha iyi koruyacaktır, fakat ayrıca anti virüs ve güvenlik uygulamaları yüklemek asla kötü bir fikir değildir.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Wolf-sdn dedi ki:

windows mu daha iyi mac mı tabiki mac virüs olayı 2005 sonu itibarıyla PC'ler için bilinen virüs sayısı 114.000 idi. 2006 Mart'ına kadar ise bu sayıya 850 tane daha eklendi. Mac için sayı mı? Sıfır. İnternete bağlı hiç bir bilgisayar sisteminin %100 bağışıklığı yoktur, fakat Mac OS X sahip olduğu UNIX altyapısı ve PC normlarının üstünde olan güvenlik anlayışı ile Mac'lerin her zaman sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bir Mac edindiğinizde bulaşıcı olan tek şey içinizde duyduğunuz çoşkudur.
Fabrika ayarlarıyla bir PC'yi internete bağlamak, tüm değerli eşyalarınızı masanın üstünde bırakıp sokak kapısı açık olarak evden dışarı çıkmanıza benzer. Oysa bir Mac, kapıyı kapatır, eşyalarınızı sadece sizin bildiğiniz bir yerdeki kasaya koyar ve anahtarı da saklar. Böylesine temel bir güvenliği PC'de sağlamak için uygulamaya ayrıca para ödeyip, bazı ayarlamalar yapmak zorundasınız.

Bir PC'de yüklediğiniz yazılım (iyi veya kötü) size haber vermeden sisteminizde değişiklik yapar. Mac'te ise yüklediğiniz yazılım sisteminizde değişiklik yapacaksa sizden izin ister. Bu izni sahip olduğunuz şifreyi girerek verirsiniz.

Bilgisayarınıza sızmak isteyen insanlar bu işi genellikle resim, ses veya film dosyası görünümündeki gizli uygulamalarla yaparlar. Bu tür dosyaları mail olarak alabilir, internetten veya chat yazılımınzdan indirebilirsiniz. Bir PC kör bir şekilde sorgulamadan bu dosyaları indirir. Diğer taraftan bir Mac size bunun kuzu kılığında bir kurt olduğunu söyler. Mac'in web tarayıcısı Safari böyle bir durumda dosya ile bir uygulama arasındaki farkı size söyler.

Mac bu korumayı sahip olduğu açık kaynak kodlu UNIX mirasından alır. Mac OS X'nin en kritik bileşenleri dünya üstündeki güvenlik uzmanları tarafından incelenebilmesi için açıktır. Onların önerileri sayesinde Mac OS X her yeni sürümle daha da güvenli bir hale gelir. Ve bu sürümleri internet üstünden güncellemek çok basittir. Standart olarak bir Mac haftada bir güncellemeleri kontrol eder. Elle uğraşmak istemiyorsanız, Mac'inizi yüklemeleri otomatik yapması için ayarlayabilirsiniz. Apple her güncellemeye kendi dijital imzasını koyduğu için yüklediğiniz parçanın güvenli bir kaynaktan geldiğine emin olabilirsiniz.

Virüs sorununun ne denli büyük olduğunu görmek için hem Apple hem de Microsoft sitesinde "virüs" kelimesini aratmayı deneyin. Gelen sonuçların sayısını karşılaştırın. Bir çok virüs saldırısı şüpheli mailler aracılığıyla gelir ve bunların hiçbiri Mac'te çalışmaz. Böyle bir korumayı haketmiyor musunuz?

Rakamlar, eğitim ve hükümet için anti virüs ve anti spam uygulamaları geliştiren dünyanın lider güvenlik tehdit yönetim çözümlerini sunan Sophos'un 2005 raporundan alınmıştır. Virüsler hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için http://www.sophos.com/virusinfo/. Standart ayarlardaki bir Mac virüslere karşı sizi PC'den daha iyi koruyacaktır, fakat ayrıca anti virüs ve güvenlik uygulamaları yüklemek asla kötü bir fikir değildir.
http://www.apple.com.tr/tur/apple/Mac_Alin/viruses.html kaynak göstermeden yazı yazıyorsun; başkalarını da moderatöre bildiriyorsun kaynak yok diye biraz da hatayı kendimizde arasak?

Reaksiyon puanı
23
Jojoba dedi ki:
Wolf-sdn dedi ki:

http://www.apple.com.tr/tur/apple/Mac_Alin/viruses.html kaynak göstermeden yazı yazıyorsun; başkalarını da moderatöre bildiriyorsun kaynak yok diye biraz da hatayı kendimizde arasak?

alıntı apple türkiyeden apple ın kendi sitesi

ilker.efsane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence bu konu sabitlenmeli bu konu gerçekten önemli
ben hem mac hem pc kullanıyorum elimden geldiğince bende yardım edebilirim.
:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba i mac kullanmaya başladık ancak kamerasını çalıştırıp resim çektiğimizde sitem yavaşlıyor işlem yapamıyoruz ancak kapatıp akmak gerekiyor bazen oda işe yaramıyor fişi prizden çıkarıyorum ancak ozaman düzeliyor.. servise götürdük sorun yok dediler 2 nci defa götürdük format atıldı bir süre düzeldi ama kamerayı hiç açmadık. tekrar servise götüreceğim malesef çözeceklerini sanmıyorum ama :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım benim iphone 4s cihazın var 15 gün önce bunu kulaklık arızasından garantiye götürmüştüm dün cihazımı almaya gittim kulaklık arızasını gidermeyi bırak sağlam olan cihazımı bana çalışmıyor olarak teslim ettiler. teleses garantili idi bende şikayet etnek istiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım benim iphone 4s cihazın var 15 gün önce bunu kulaklık arızasından garantiye götürmüştüm dün cihazımı almaya gittim kulaklık arızasını gidermeyi bırak sağlam olan cihazımı bana çalışmıyor olarak teslim ettiler. teleses garantili idi bende şikayet etnek istiyorum.
git apple ye al yeni iphone bide tamirciyi dava ederler :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Buradaki Büyük Apple kullanıcıları bana destek olun ve yardımınızı bekliyorum Ben Avrupada döner imalatçısıyım .. Iphone emoloji de yiyecek içeçeklerde döner kebap logosunu koymalarını istiyorum bu mümkünmü acaba büyük üstadlar??? Saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu kısa yol panelindeki wifi Bluetooth uçak modunun yanına Hücresel veriyi aç kapa olsa kısa yoldan nede güzel olur dimi :)

A

AlphaZagun

SDN Okuru
İtunes a ve apple store a debit/ön ödemeli kart konulmalıdır bu çok büyük bir açıktır ben kredi kartı kullanmadığım için hiçbirşey alamıyorum bu öneriyi büyük ölcüde dikkate almalısınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam daha önceki sürümlerde olan boş sayfa yani home tuşuna basıldıgı zaman çıkan ikonsuz ekran tekrargelmesi için nerelere istekte buluna biliriz acaba ekrandaki resmi görmek istiyoruzzzz :)

Son mesajlar