Apple Güç Adaptörü

Bu konuyu okuyanlar

halberdx105er

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar, iphone kullanıcıları bilir, iphone şarj adaptörü 1v olduğu için yavaş şarj sağlıyor. Bende bunun çözümünü bulmak için biraz araştırdım ama biraz aklımda soru işaretleri olan konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Aklımda 2 adaptör ama fiyatları beni şaşırttı.

1.si bu
Apple 12 W USB Güç Adaptörü

2.si bu
Apple 5 W USB Güç Adaptörü

Gördüğünüz üzere biri 12w diğeri 5w fakat fiyatları aynı. Bu biraz beni kuşkulandırdı. Tabiki çakma yada orjinallik anlamında söylemiyorum. Çünkü Apple'ın kendi sitesi sonuçta ama neden arada bu kadar W farkı varken aynı fiyatlar. Bu konu hakkında bilgisi olanlar benle paylaşabilirse memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Birisi tablet için olabilir telefonlarda 12w ile hiç karşılaşmadım şimdiye kadar sizin cihazınız da 5w 1amperdir tavsiyem watt olarak 5 de kalın sadece lg nin bataryası misal 5w1800 amper bu sizin bataryanızı daha hızlı doludrur fazla bir zararı olmaz ama watt artarsa cihaza zarar verebilir tabi bu konuda elektirikci arkadaşlar daha doğru bilgi verecektir

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
ek olarak konu telefon öneri bölümünden Apple bölümüne taşınmıştır

M

Murat Burç

SDN Okuru
Birisi tablet için olabilir telefonlarda 12w ile hiç karşılaşmadım şimdiye kadar sizin cihazınız da 5w 1amperdir tavsiyem watt olarak 5 de kalın sadece lg nin bataryası misal 5w1800 amper bu sizin bataryanızı daha hızlı doludrur fazla bir zararı olmaz ama watt artarsa cihaza zarar verebilir tabi bu konuda elektirikci arkadaşlar daha doğru bilgi verecektir
Yalnız lg adaptörü 5.1,8den 9watt güç veriyor 4 watt fark var arada ayrıca Apple sitesinde 12 watt için uyumlu diyor. Sıkıntı çıkma ihtimali düşük değil mi

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Büyük adaptörle şarj edince doğal olarak telefon daha hızlı şarj oluyor. Annem ve babam bu adaptörlerle telefonlarını şarj ediyorlar. Şimdiye kadar(2-3 yıl) bir sıkıntı çıkmadı. Önerim 12w' luk modeli alman yönünde.

halberdx105er

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Büyük adaptörle şarj edince doğal olarak telefon daha hızlı şarj oluyor. Annem ve babam bu adaptörlerle telefonlarını şarj ediyorlar. Şimdiye kadar(2-3 yıl) bir sıkıntı çıkmadı. Önerim 12w' luk modeli alman yönünde.
Peki çok fark ediyor mu 5w ile 12w şarj etme süresi bakımından?

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Yalnız lg adaptörü 5.1,8den 9watt güç veriyor 4 watt fark var arada ayrıca Apple sitesinde 12 watt için uyumlu diyor. Sıkıntı çıkma ihtimali düşük değil mi

dediğim gibi bu konuya tam hakim değilim aklımda kalan bilgi şu şekilde amper değeri yükselirse sıkıntı yok ama voltaj yükselirse sıkıntı olabilir amperin yükselmesi sadece şarj hızını değiştirir daha hızlandırır ama voltaj artarsa aşırı yükden şişebilir diye biliyorum tabi yanlış da olabilir elektirik kurallarına tam hakim değilim

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Merhabalar, iphone kullanıcıları bilir, iphone şarj adaptörü 1v olduğu için yavaş şarj sağlıyor. Bende bunun çözümünü bulmak için biraz araştırdım ama biraz aklımda soru işaretleri olan konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Aklımda 2 adaptör ama fiyatları beni şaşırttı.

1.si bu
Apple 12 W USB Güç Adaptörü

2.si bu
Apple 5 W USB Güç Adaptörü

Gördüğünüz üzere biri 12w diğeri 5w fakat fiyatları aynı. Bu biraz beni kuşkulandırdı. Tabiki çakma yada orjinallik anlamında söylemiyorum. Çünkü Apple'ın kendi sitesi sonuçta ama neden arada bu kadar W farkı varken aynı fiyatlar. Bu konu hakkında bilgisi olanlar benle paylaşabilirse memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba.

İphone'nun kutusundan çıkan adaptörü 5w 1 amper gücünde dir siz eğer ipad şarj adaptörüyle şarj ederseniz bunu apple çalışanları söylüyor ileriki zaman da normalden fazla batarya kayıpları ve örn; %20 den birden %5'e düşmesi gibi sorumlar yaşabilirsiniz size tavsiyem 5w olanı almanız noramli o çünkü.

Şuna gelirsek ;
'Apple sitesinde uyumlu yazıyor' bu uyumlu anlamı örn; iphone şarj edebilir anlamın da bataryaya zarar vermez anlamında değil. Şarja uyumludur telefona taktığınızda şarj olacaktır anlamın.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Büyük olan (12w) ipad ve macbook için ama iphone uyumluluğu var ben kullanıyorum.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ediyor. Belki daha hızlı şarj ediyordur. Tam ölçmediğimden yanlış yönlendirmek istemem. Ama 10dk' dan fazla fark vardır eminim.

12w adaptörle hangi Macbooku şarj ediceksin :D:D?

Macbooklarınki daha yüksekmiş :D. Şekil benzerliğinden dolayı aynıdır sandım.