App Store Yavaş İndirme ve Güncelleme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Merhabalar, 100mbps indirme hızına sahip kablosuz internetime bağlı iken telefonumdan Safari üzerinden indirme yaptığımda gayet hızlı, sosyal medyada dolaşırken gayet hızlı, ve ölçüm yaptığımda da olması gereken sonuçları alıyorum fakat AppStore üzerinden uygulama indirmeye kalktığımda aşırı yavaş yani yemek sepeti 94 mb onu bile 20 dk da indirdi. Fakat android cihazla store dan indirme yaptığımda hız normal. Sizce sorun nedir aşırı mağdurum güncelleme yapamıyorum

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
AppStore sunucularında geçici bir sorun olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple'a bildirin isterseniz

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
AppStore sunucularında geçici bir sorun olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple'a bildirin isterseniz
Yani evet olabilir fakat dün akşam arkadaşımın evine gittiğimde oranın kablosuz ağında bu sorunu yaşamadım gayet hızlı indirdi o yüzden biraz kuşkuluyum Emre Bey

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
Yani evet olabilir fakat dün akşam arkadaşımın evine gittiğimde oranın kablosuz ağında bu sorunu yaşamadım gayet hızlı indirdi o yüzden biraz kuşkuluyum Emre Bey
O zaman internet sağlayıcınıza bu durumu bildirin, özellikle AppStore'da hızın düşük olduğunu söyleyin.

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Yarın ikisine de tekrardan bildiricem. Zaten apple destek ile iletişim kurdum onlar da çözemeyince en son internet sağlayıcısına yönlendirdi. İnternet sağlayıcım da önce merkezden müdahale etmek üzere kayıt aldıklarını söylediler, gerektiği taktirdi personel yollayacaklardı. Ses yok ben yarın tekrar görüşeyim. Çok saçma ve garip olan, bilgisayarda aynı ağa bağlıyım herşey tam olması gerektiği gibi hız olarak. Telefonda da app store dışında her şey yolunda. Yani internette sorun var diyecek nedenim yok bakınca, ama lanet appstore uygulamayı indire bastığımda o kadar yavaş doluyor ki cidden saçmalık. App Store da bir sorun varsa neden arkadaşımın evinde indirme yapabildim( bu arada orada kontrol etmedim sadece 3 uygulamayı güncelledim sonra deneme yapmadım) orada bir anlık sorunsuz çalıştı eve geldim indirme yaptım yine aynı. Google play store da da normal hızda.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
AppStore'yi sıfırlamak ya da önbelleğini silmek iş görür belki

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
Daha önce hiç iPhone kullanmadım ama ayarlarda uygulamalar bölümü vardır, orada AppStore'yi bulup önbelleği temizleyin

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
İşte garip olan da şu, yani konuyu uzatmak istemiyorum ama siz de fark etmişsinizdir ki yani bir durum diğer durumu garip kılıyor. Şimdi benim modemimle alakalıysa eğer bu sorun, neden Google Play Store dan 3dk 12 sn de inen Asphalt 9 App Store dan 3 dakika da %1 bile olmuyor. Keza bilgisayarda ve telefonda test sonuçlarım da 6ms ping, 100mbps indirme yani.
Başka bir modemde sorun olmuyorsa telefonla alakalı değil. Sizin kendi modeminizle alakalı olabilir mi?
Efendim ben bir çocuğum bey demenize gerek yok.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
İşte garip olan da şu, yani konuyu uzatmak istemiyorum ama siz de fark etmişsinizdir ki yani bir durum diğer durumu garip kılıyor. Şimdi benim modemimle alakalıysa eğer bu sorun, neden Google Play Store dan 3dk 12 sn de inen Asphalt 9 App Store dan 3 dakika da %1 bile olmuyor. Keza bilgisayarda ve telefonda test sonuçlarım da 6ms ping, 100mbps indirme yani.
O zaman telefondaki app store ile internet arasında bir sorun var. App store da sorun var yani. Belki sıfırlamayla geçebilir ama çok bilginiz varsa telefonun içinde hiç bulaşmayın teknik servise haber verin derim.

alionur35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
O zaman telefondaki app store ile internet arasında bir sorun var. App store da sorun var yani. Belki sıfırlamayla geçebilir ama çok bilginiz varsa telefonun içinde hiç bulaşmayın teknik servise haber verin derim.
Telefonu da sıfırladım yine değişen bir şey olmadı, neyse yani buradan zaten çözüm bulamayacaz belli, yarın ben bi hem internet sağlayıcısıyla hem de apple destek ile görüşeyim, yine de ilgi alakanız işin teşekkür ederim çok sağolun ??