App Store’a Başvuran Uygulama Sayısı 1 Milyona Ulaştı

Bu konuyu okuyanlar

aquess1999

Dekan
Katılım
4 Mar 2012
Mesajlar
5,970
Reaksiyon puanı
21
Puanları
0
Apple‘ın 2008 yılında iOS’lu cihazlar için açtığı uygulama mağazası App Store, dördüncü yılını geride bırakırken yeni bir başarıya imza attı. App Store’a şu zamana kadar yüklenen uygulama sayısı 1 milyonu aştı.
Resmi olarak henüz bir açıklama yapılmaz iken 1 milyon uygulamayı ilk kez duyuran uygulama keşif şirketi Appsfire oldu.
Hemen belirtelim 1 milyon rakamı, uygulama mağazasına başvuruda bulunulan uygulamalara ait. App Store’da şu an ulaşılabilinen uygulama sayısı ise bu rakamın bir kaç yüz bin aşağısında. Zira Ekim ayındaki iPad mini lansmanında 700 bin uygulamadan bahsediliyordu.
App Store’daki uygulama dağılımı
TNW‘de yer alan habere göre App Store’daki 1 milyon uygulamanın 736,247′i şu an mağazada sergileniyor. Bu nüfusun %45′ini ücretli uygulamalar oluştururken, 120 bin oyun App Store’da yer alıyor. Başvuruda bulunan uygulamaların ise yaklaşık 500 bini ücretli olurken Appsfire’ın sunduğu verilerde 158 binin oyun olduğu belirtiliyor.
Şubat ayında Apple, App Store’dan 25 milyar uygulamının indirildiğini bildirmişti. Ekim ayında ise bu rakam 35 milyar olarak güncellendi. App Store’daki uygulamaların %90′ı ise her ay en az bir defa indiriliyor.
Apple’ın iOS için en büyük rakibi Android’in uygulama mağazası Google Play ise her geçen gün arayı kapatıyor. Eylül ayında uygulama mağazasından toplam 25 milyar indirme gerçekleştiği açıklanmıştı.

Kaynak
 

-Hewal-

Dekan
Katılım
27 Haz 2008
Mesajlar
5,206
Reaksiyon puanı
11
Puanları
0
Programcılar boş durmuyor işin içinde para olunca program sayısı da bir milyon u geçiyor cihazları biraz daha ucuz olsa şu an belki on milyon da olabilir di ama.
 
Üst