Apartta İnternet Sorunu

Buğra Y.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Merhaba arkadaşlar. Apartta 24 mbps internet kullaniyoruz. Hız çoğumuz bağlandığında bile Youtube'dan 360p'de rahat video açabiliyor, tabi bağlanabildiğimiz zamanlarda... İnternet her katta ayrı modem olarak dağıtılıyor. Ama internet var olduğu halde bağlanamıyoruz. Modemin bagli olduğu hatti direk bilgisayara baglayinca internete baglaniyoruz ama modeme wifidan baglanamiyoruz. Sorun ne olabilir, yardim edebilir misiniz? Öğrenmek istediginiz bilgileri sorun, soyleyeyim. İnternet ve hat konusunda pek bilgim yok. O yuzden pek bilgi veremedim. Yardimlarinizi bekliyorum.

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Modemin marka ve modelini söylersen yardimci olabiliriz wifi modu kapalı da olabilir.
Ayrıca o her kattaki aygit modem değil sinyal dagiticidir büyük ihtimal modem tek dairede olur

Buğra Y.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Tenda W330R, onceden boyle bir sikinti yoktu. İnternetle ilgilenen kisiler bisey yaptilar ve sonrasinsa boyle oldu.

Buğra Y.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Wifida sorun yok, ag gorunuyor, baglaniyor da. Arada bi gidiyor bi daha gelmiyor.

drsakal

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Teknik olarak bilmem de benzer sorunlar büyük otellerde yaşanabiliyor. Sorduğum kişiler modemlerin belli bi kapasitesi var, ondan fazla cihaz bağlanınca yeni cihazların bağlanmasına izin vermiyor derlerdi. Benzer problemi yaşıyora benziyorsunuz. İşin ehli arkadaşlar detaylı olarak açıklarlar tabi :)

Buğra Y.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Apartta 50kusur kisi var ve baglanan cihaz sayisi 150 imiş. Cok ilginc bi durum yani, ethernetten baglanabilirken wifidan baglanamiyorum. Ya bu agi yapan adamlar bisey yaptilar ya da routerlarda bi sorun var.

clients

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Kablo bağlantıları tekrar swiche takarak loop yapmışlardır yani bir kablo uclarının ikisinide aynı swiche takarsa. Swich görevini yapmaz. Kablo uclarını takip edin