Apartmanda Ki Komşu Hakkında Ne Yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar öncelikle sorayım yasal olarak haklarım var mı varsa nelerdir bunları da yazarsanız sevinirim. 6 ay önce taşındığım bir apartmanda karşı komşumuz sürekli bizimle uğraşıyor. Sürekli benim ve eşimin hakkında dedikodular döndürüyor etrafta daha sonra da birşey yapmamış gibi yüzümüze gülüyor utanmadan kapımıza gelip yemek malzemeleri istiyor falan. Apartman ve mahalle resmen bıkmış bu kadından. Zaten kaç aydır kira bile ödemiyormuş. Söylemesi ayıp salona yeni bir koltuk takımı aldım eskilerini de kapımın önüne koydum ki gayet doğal ve hakkım. Eski koltukları durumu olmayan bir arkadaşım alacağını söylediği için kapının önünde tutuyorum gelip alacak çünkü. Bugün bu kadın apartmanı temizlerken bizim tarafa geldi artık bende kapının deliğinden bakıyorum resmen gözlerimle gördüm merdivende ne kadar pislik çöp varsa süpürge ile kapının önüne koyduğum koltukların üzerine attı daha sonra da aşağı inip o pis süpürgeyi koltuğun üzerine sürdü temizledi yani süpürgesini. Hiç bir şey yapmadım kadın gittikten sonra bi baktım koltukta dünyanın pisliği var resimlerini de çektim duruyor. Apartman yöneticisi bu kadının ev sahibi kapısına gittim ama evde yoktu geldiğin de konuşacağım bu durumu zaten. Resmen bizimle uğraşıyor. Daha 1 haftalık bebeğimiz var 1-2 komşu geldi çocuğa baktılar diye bana neden bebeği göstermediler diyerek apartmanda yine laf çıkartmış bu kadar da olmaz. Bize hangi komşu gelse bu kadından illallah ettiğini söylüyor. Ne gibi haklarım var bilmiyorum şikayet mi edeceğim imza mı toplanacak inanın bilmiyorum kocasını bile görmüyorum görsem adamla konuşacağım. Durum bu şuanda arkadaşlar inanın sinirlerim tepemde çatmamak için zor tutuyorum kendimi..

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Binada yönetim varsa, karar birliği ile (çokluğu yetmez birlik olması lazım) evden çıkartabilirsiniz. Bunun için mahkemeye başvurmanız gerekiyor.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Binada yönetim varsa, karar birliği ile (çokluğu yetmez birlik olması lazım) evden çıkartabilirsiniz. Bunun için mahkemeye başvurmanız gerekiyor.

Valla bilmiyorum hocam. Yemin etmiş kadın benim kapımın önünü temizlemiyecekmiş. Hayır buna bir şey yapan eden de yok kendi kendine bize düşman oldu. Ne kadar gerizekalı insanlar ya.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Allah yardımcınız olsun. Kadının psikolojik sorunları var çok belli siz bir şey yapsanız da yapmasanız da o ppeşinizi bırakmaz bence. mahkeme ile falan uğraşılmaz ben diyim bence siz taşının çünkü rahat vermiyor ve vermeyecek. polisi arasanız ne fayda mahkemeye verseniz ne fayda ben böyle düşünüyorum. Allah kolaylık versin inşallah kurtulursunuz ondan

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Kötü bir durum, ev alma komşu al demişler. Umarım ev sahibi gerekeni yapar.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Allah yardımcınız olsun. Kadının psikolojik sorunları var çok belli siz bir şey yapsanız da yapmasanız da o ppeşinizi bırakmaz bence. mahkeme ile falan uğraşılmaz ben diyim bence siz taşının çünkü rahat vermiyor ve vermeyecek. polisi arasanız ne fayda mahkemeye verseniz ne fayda ben böyle düşünüyorum. Allah kolaylık versin inşallah kurtulursunuz ondan

Yahu hocam ben ev sahibimize dedim bu konuyu ben konuşucam onun ev sahibi ile merak etmeyin hatta o kadına o koltukları temizleticem merak etmeyin dedi ev sahibi de bizi kaybetmek istemiyor şuan evden çıkarım ben böyle giderse dedim yok neden çıkacaksınız ki diyor sürekli :) Böyle devam ederse çıkıcam ama zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kötü bir durum, ev alma komşu al demişler. Umarım ev sahibi gerekeni yapar.

Umarım hocam. Adamı bekliyorum bende evde eşi vardı sadece dışarıda birazdan gelir demişti.

Edit : Apartman yöneticisine bu kadının da ev shibi oluyor kendisi whatsapp'tan gerekli her şeyi yazdım bakalım bekliyorum.

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Allah bebeğinizi anne-babası ile mutlu mesut büyütsün inşallah, yaşadıklarınıza üzüldüm açıkcası hatta ben olsam bayağı o kadınla kavga ederdim, karşı tarafın ev sahibi ile konuşun ve yine denmiş ama bende tekrarlıyayım

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Allah bebeğinizi anne-babası ile mutlu mesut büyütsün inşallah, Böyle olaylar olabilir canını sıkma . itiraz dilekçesi yaz ver mahkemeye yada zabıtaya onlar gerekeni yapar birdaha senin kapının deliğinden bakmana gerek bile kalmaz :) .

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Allah bebeğinizi anne-babası ile mutlu mesut büyütsün inşallah, yaşadıklarınıza üzüldüm açıkcası hatta ben olsam bayağı o kadınla kavga ederdim, karşı tarafın ev sahibi ile konuşun ve yine denmiş ama bende tekrarlıyayım

Hocam valla adama yazdım haber bekliyorum geç oldu şimdi yarın görürsem yüz yüze de konuşucam kiracısını uyarır mı çıkarır mı bilmem. Zaten kaç aydır kira vermiyorlarmış. Utanmıyorlar da ya o kadar evimde oturdu geldi gitti yemeğimi yedi çayımı içti şimdi de böyle yapıyor. Ayıptır ya vallahi. Adamın durumu yok diye tertemiz koltukları koydum kapıya leş gibi olmuş yemin ederim ya. Canım sıkıldı yaptıklarına. Adam onu alıp oturacak ya. Kapıdan gördüm elinde ki pis fırçayı koltuğa sürüyordu 2 saat. Pişmanım ki keşke kapıyı açıp ana bacı sövmediğime.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Hocam valla adama yazdım haber bekliyorum geç oldu şimdi yarın görürsem yüz yüze de konuşucam kiracısını uyarır mı çıkarır mı bilmem. Zaten kaç aydır kira vermiyorlarmış. Utanmıyorlar da ya o kadar evimde oturdu geldi gitti yemeğimi yedi çayımı içti şimdi de böyle yapıyor. Ayıptır ya vallahi. Adamın durumu yok diye tertemiz koltukları koydum kapıya leş gibi olmuş yemin ederim ya. Canım sıkıldı yaptıklarına. Adam onu alıp oturacak ya. Kapıdan gördüm elinde ki pis fırçayı koltuğa sürüyordu 2 saat. Pişmanım ki keşke kapıyı açıp ana bacı sövmediğime.
Sende bende kalsın insanlık diyecegim ama ben olsam aynısını yapardım açıkçası, hiç mi bir Allah’ın kulu yok başka şikayetçi olan bu kadından ? Bence topyekun kapısına dayanın birde Show haber vs gibi haber kanallarına da haber verirseniz hem ülkede ilgi çeker (reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler) hemde belki ev sahibinin utanması vs ile evden çıkarması ile son bulabilir bu durum.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Sende bende kalsın insanlık diyecegim ama ben olsam aynısını yapardım açıkçası, hiç mi bir Allah’ın kulu yok başka şikayetçi olan bu kadından ? Bence topyekun kapısına dayanın birde Show haber vs gibi haber kanallarına da haber verirseniz hem ülkede ilgi çeker (reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler) hemde belki ev sahibinin utanması vs ile evden çıkarması ile son bulabilir bu durum.

Apartmanda herkes şikayetçi kimse sevmiyor herkesi canından bezdirmiş.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Taşının.

Ne polis ne mahkeme. Evden attırmaya çalışırsanız ve başarısız olursanız daha çok bela olur bu tipler. Ev alma komşu al diye boşuna söylemiyorlar.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Az önce kavga ettik yani eşimle bu kadın atıştılar baya bundan sonra ne olur bilemem.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
tartıştığınız kişi mal sahibi ise ne yazık ki iş biraz zor yaşlı bir insansa o daha da zor !!

Tartıştığımız kişi kiracı. Kaç aydır kirasını ödemeyen milletin arkasından dedikodu yapan laf taşıyan insanları sürekli rahatsız eden bir kiracı. Mal sahibi değil Allahtan yoksa binadan herkes çıkar giderdi.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Sizin koltuğunuza pislik atarken gizli kamera falan olsaydı da görüntü alsaydınız ne iyi olurdu
Arkanızdan konuşurken ses kaydı alınabilseydi
Ancak o zaman yasal olarak haklı olabilirsiniz. Delil kanıt lazım

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Sizin koltuğunuza pislik atarken gizli kamera falan olsaydı da görüntü alsaydınız ne iyi olurdu
Arkanızdan konuşurken ses kaydı alınabilseydi
Ancak o zaman yasal olarak haklı olabilirsiniz. Delil kanıt lazım

Hocam yemin ediyorum kapının deliğinden gördüm bunu merdivendeki bütün pisliği araba fırçasıyla koltuklara doğru attı daha sonra aşağı indi o elindeki pis fırçayı koltuğun üstüne sürdü 4-5 kere sonra evine girdi. Bunu üstteki komşuda görmüş öyle yaparken. Kavga anında oda geldi söyledi yöneticinin yanında bende gördüm koltuklara merdivendeki pislikleri atıyordu diye. Daha önce adam bunu evinden kovmuş sonra ne olduysa bilmiyorum hala buradalar. Ama sanırım bu adama bu kadın hakkında 1-2 şikayet daha gelse kesin kovar evden. Kira da ödemiyorlar zaten. Bu arada bu psikolojisi bozuk kadın bina yöneticisinin kiracısı oluyor. Adam zaten bir daha bir şey yaparsa sizi rahatsız ederse bana söyleyin sadece dedi. Umarım bir daha böyle yapar da kovdururum apartmandan. Apartmandan tutun da bütün mahalle şikayetçi bundan. Nasıl bir insan çözemedim. Kimi görse arkasından konuşuyor dedikodusunu yapıyor hemen. Kavga anında eşime gerizekalı diyerek konuştu sinirim tepeme çıktı içerde bebek var uyuyor diyorum bağırarak konuşma diyorum banane senin bebeğinden diyor bana bu kadar rahatsız bir kadın.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
eğer vicdanın rahat edecekse yüzünü belli etmeden maske vs kullanarak merdivenden aşağı bir tekmeye bakar sonrada haberim yok dersin en azından 3 ay hareket edemez!!

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
sinirim tepeme çıktı içerde bebek var uyuyor diyorum bağırarak konuşma diyorum banane senin bebeğinden
Bananeymiş. Bebek ya bebek utanmaz arlanmaz bir utanma-yüz kızarıklığı olur diyeceğim ama böylelerinde onur/haysiyet diye bir şey yok, ya ne diyebilirim kardeşim kadın tam bir ahlaksız ve bunlar ile ya papaz olup sıkıntı çıkaracaksın yada taşınacaksın, bence hepten öldürülmeli bu fosfor israfları ama ne yaparsın ki topluma karışmaması gerek bunların.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
eğer vicdanın rahat edecekse yüzünü belli etmeden maske vs kullanarak merdivenden aşağı bir tekmeye bakar sonrada haberim yok dersin en azından 3 ay hareket edemez!!

Yok be hocam onu da sen yaptın diye gelir kapıma :D Allahından bulsun.

Bananeymiş. Bebek ya bebek utanmaz arlanmaz bir utanma-yüz kızarıklığı olur diyeceğim ama böylelerinde onur/haysiyet diye bir şey yok, ya ne diyebilirim kardeşim kadın tam bir ahlaksız ve bunlar ile ya papaz olup sıkıntı çıkaracaksın yada taşınacaksın, bence hepten öldürülmeli bu fosfor israfları ama ne yaparsın ki topluma karışmaması gerek bunların.

O kadar beyinsiz bir insan ki anlatamam. Adama diyor ki bana bebeği göstermediler :) Lan sana niye gösteriyim çocuğumu beyinsizmisin sen :) Adam da lafı koydu hemen göstermek zorunda değiller sanane diye.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Belki de kadın koltukları apartmana koymanıza sinir olmuştur eğer uzun süre orada durduysa falan üstüne pislik atmıştır. Elbette isterse 1 yıl dursun pislik atılmaz da neden böyle bulaşıyor çözmek lazım. Ayrıca kavga anında sessiz ol derseniz o da bana ne bebekten diyebilir bu yaptığı en normal şey bence :D büyük ihtimalle psikolojik sıkıntıları var ve meşgalesi yok kendini söz horataya adamış. iflah olmaz sanmıyorum en azından dedikoduları son bulmayaccaktır. Çünkü nereden biliceksiniz ki dedikodu edip etmediğini. Bu arada herkes hakkında dedikodu ettiğini nereden biliyorsunuz?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Belki de kadın koltukları apartmana koymanıza sinir olmuştur eğer uzun süre orada durduysa falan üstüne pislik atmıştır. Elbette isterse 1 yıl dursun pislik atılmaz da neden böyle bulaşıyor çözmek lazım. Ayrıca kavga anında sessiz ol derseniz o da bana ne bebekten diyebilir bu yaptığı en normal şey bence :D büyük ihtimalle psikolojik sıkıntıları var ve meşgalesi yok kendini söz horataya adamış. iflah olmaz sanmıyorum en azından dedikoduları son bulmayaccaktır. Çünkü nereden biliceksiniz ki dedikodu edip etmediğini. Bu arada herkes hakkında dedikodu ettiğini nereden biliyorsunuz?

Dostum bizim komşular söylüyor geçen gün yanıma geldi sizin hakkınızda konuştu diye oradan biliyoruz. Konuşuyor yani biliyoruz. Herkesin arkasından konuşuyor. Bize geldiği zamanlar da başkalarının arkasından konuşuyordu mesela. Koltuk koymakla alakası yok. Kapımın önüne koli koydum ona bile karıştı ama kendisi merdivenin altına ne bulduysa doldurmuş benim koyduğum bir koli mi battı? Bence sizde normal değilsiniz. Gülücük atmışsınız komik mi şimdi?

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Öncelikle o de'yi ayırın :) Benim normal olup olmadığıma siz karar veremezsiniz. Zira yorumumda kötü bir şey demedim. Oradaki gülücüğün anlamı: 'komşunuz psikopat dostum, senin çocuğunu düşüneceğini mi sandın ilahi :) kavga esnasında böyle bir kadın çocuğun var diye bağırmayı kesecek mi sandın :)' anlamında idi. Ben sadece karşı yönden bakmaya çalıştım. Herkese farklı bir bakış açısı kazandırmak istedim siz de dahil. Akıl edemeyip yanlış anladığınız bir gülücüğe sinirlenip bana hakaret etmişsiniz. Siz koltuğunuza çöp atılan bir görüntüye dakikalarca şahit olduğunuz halde ses edemeyen özgüvensiz bir insansınız. Hatta evet bu durumdan etkilenseniz de böyle bir konuyu sanalda tartışmaya açmışsınız ( hukuki yol olarak anlıyorum açabilirsiniz mantıklı bunu sual etmeniz) lakin yok şimdi kocası geldi yok komşular da kadına karşı tarafta diye ikide bir durum belirten birisiniz bunların bazısına gerek yok inanın. Yazık. Ancak sanal dünyada masum insanlara hakaret edersiniz. İlla biz de sizin kalbinizi kıralım değil mi?Ayrıca dipnot çocuğu olanların şu saçma hassasiyeti de oldukça sinir bozucu. Çocuk uyuyor o esnada bir adam da evinde uyuyor bir öğrenci de ders çalışıyor bir kadın hasta gürültüye tahammül edemiyor. onlar da insan ama hiç sus ders çalışıyor diyeni görmedim. Çocuklar büyüyünce de gürültü ettiklerinde yine o çocuktur edecektir olacak. Herkes insan çocuklar gözbebeğimiz lakin demek istediğim umarım anlaşılmıştır sanmıyorum ama.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Apartman olarak toplanın attırın

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Öncelikle o de'yi ayırın :) Benim normal olup olmadığıma siz karar veremezsiniz. Zira yorumumda kötü bir şey demedim. Oradaki gülücüğün anlamı: 'komşunuz psikopat dostum, senin çocuğunu düşüneceğini mi sandın ilahi :) kavga esnasında böyle bir kadın çocuğun var diye bağırmayı kesecek mi sandın :)' anlamında idi. Ben sadece karşı yönden bakmaya çalıştım. Herkese farklı bir bakış açısı kazandırmak istedim siz de dahil. Akıl edemeyip yanlış anladığınız bir gülücüğe sinirlenip bana hakaret etmişsiniz. Siz koltuğunuza çöp atılan bir görüntüye dakikalarca şahit olduğunuz halde ses edemeyen özgüvensiz bir insansınız. Hatta evet bu durumdan etkilenseniz de böyle bir konuyu sanalda tartışmaya açmışsınız ( hukuki yol olarak anlıyorum açabilirsiniz mantıklı bunu sual etmeniz) lakin yok şimdi kocası geldi yok komşular da kadına karşı tarafta diye ikide bir durum belirten birisiniz bunların bazısına gerek yok inanın. Yazık. Ancak sanal dünyada masum insanlara hakaret edersiniz. İlla biz de sizin kalbinizi kıralım değil mi?Ayrıca dipnot çocuğu olanların şu saçma hassasiyeti de oldukça sinir bozucu. Çocuk uyuyor o esnada bir adam da evinde uyuyor bir öğrenci de ders çalışıyor bir kadın hasta gürültüye tahammül edemiyor. onlar da insan ama hiç sus ders çalışıyor diyeni görmedim. Çocuklar büyüyünce de gürültü ettiklerinde yine o çocuktur edecektir olacak. Herkes insan çocuklar gözbebeğimiz lakin demek istediğim umarım anlaşılmıştır sanmıyorum ama.

O kadar çok saçmalamışsın ki git işine bak hadi sen. Ben zaten gerekeni yaptım merak etme buraya konuyu açmamın sebebi bu kadını nasıl evinden attırabilirim sorusuna cevap aramak. O de'yi sen ayır burası teknopat değil orada takılabilirsin bu tarz konulara kafanı takıyorsan eğer. Benim konularıma bir daha yazmayın..

Apartman olarak toplanın attırın

Uğraşmıycam artık hocam iyi bir mahallede iyi bir ev bulursam taşınıcam zaten evden de pek memnun değilim. Komşuluk yok burada sıfır. Yine 2-3 kişi gelip gidiyor konuşuyoruz ama mahalle olarak çok yobaz insanlar var. Daha üzerinden çok geçmeyen kavganın ardından kadın bugün beni apartmanda gördü ismimle hitap edip resmen muhattap oluyor bir şeyler söylüyor cidden akli dengesi bozuk. Üst komşunun zili çalmış türk telekomdan gelmişler internet için zil sesini duyar duymaz hemen fırlamış dışarıya bu kadar da olmaz ya. Hiç mi milletin kapısı çalmayacak hiç mi birisi gelmeyecek. Çok sıkıyor insanları. Adamın kapısı çalıyorsa sanane hemen fırlıyorsun gidiyorsun bir de orada beklemiş türk telekom ekipleri gidene kadar. Laf arıyor sanırım.