Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
sinav1.jpg

AÖL 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarafından uygulanan AÖL 3. dönem sınav sonuçları merakla bekleniyor. 7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılan AÖL sınav sonuç tarihini öğrenmek ve sonuçları sorgulama ekranına giriş yapmak için haberimizden faydalanabilirsiniz.

AÖL 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınav sonuçları, öğrenciler tarafından heyecanla bekleniyor. AÖL 3. dönem sınavına giren öğrenciler sınav sonuç tarihini ve sorgulama sayfasını haberimizden görebilirler. İşte AÖL sınavlarıyla ilgili merak edilen tüm detaylar ve sonuçlar hakkında bilgiler.

AÖL 3. DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde uygulanan AÖL 3. dönem sınav sonuçlarının 31 Temmuz tarihinde açıklanması bekleniyor. AÖL sınav sonuçları açıklandığı anda sayfamızda verdiğimiz bağlantı üzerinden sonuçları sorgulayabilirsiniz.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLA

AÖL SINAV SONUCUMU NASIL ÖĞRENİRİM?
2018 Açık Öğretim Lisesi üçüncü dönem sınav sonucu M.E.B. Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sitesinden açıklanacak. Bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek.

SINAV SONUCUNA NASIL İTİRAZ EDİLİR?
İtirazlar için öncelikle, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin,

1 - T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya

2 - Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya

3 - Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat

Şubelerinden herhangi birine "Kurumsal Tahsilât Programı" aracılığı ile 20 (Yirmi) TL itiraz ücreti yatırılacaktır. Ekte verilen dilekçenin doldurularak, banka dekontu ile birlikte aşağıda yazılı adrese gönderilmesi gerekmektedir. Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan veya süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmamaktadır.

Dilekçe ve dekontun gönderileceği adres: ÖLÇME, DEĞERLENDİRME ve SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı) 06500 Teknikokullar / ANKARA

AÖL'DEN MEZUN OLMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR
Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri,

Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,

Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ''ortak'', 80 kredi ise ''alan'' kredisi olması,

Alansızlar için: 120 kredi ''ortak'', 72 kredi ise ''seçmeli'' derslerden tamamlanması gerekiyor.Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

Kaynak: Karar

Yigtkardes33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ortaokuldayken 2 denen okulda kaldım 7. SINIFTA okuyordum ve açık öğretim ortaokuluna attılar açık öğretimden 7. Ve 8. Sınıfı verip ortaokulu bitirdim ve açık öğretim lisesine geçiş yaptım 9. Sınıfı verdim yani 1-2 derslerin hepsini verdim ve örgün eğitime geçmek istiyorum geçersem 10. Sınıftan uani lise 2 den başlayacağımfakat 2 sene kaldım diye örgüne alırlar mı ama ortaokulda kaldım örgün eğitimden liseyi hiç okumadım bu yüzden bir şansım olabilir mi arkadaşlar acil yardım edin.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Ortaokuldayken 2 denen okulda kaldım 7. SINIFTA okuyordum ve açık öğretim ortaokuluna attılar açık öğretimden 7. Ve 8. Sınıfı verip ortaokulu bitirdim ve açık öğretim lisesine geçiş yaptım 9. Sınıfı verdim yani 1-2 derslerin hepsini verdim ve örgün eğitime geçmek istiyorum geçersem 10. Sınıftan uani lise 2 den başlayacağımfakat 2 sene kaldım diye örgüne alırlar mı ama ortaokulda kaldım örgün eğitimden liseyi hiç okumadım bu yüzden bir şansım olabilir mi arkadaşlar acil yardım edin.
İnan hiçbir fikrim yok.