AÖF Dikey Geçiş ve Ders Çalışma

Bu konuyu okuyanlar

Kortmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhaba. Şuanda "Bilgisayar Programcılığı" ön lisans son sınıf öğrencisiyim. Nasipse Haziranda okulu bitiriyorum.

Dışardan 4 yıllık herhangi bir bölüme tamamlamak istiyorum. Araştırdım ve dikey geçişle 5-6 tane fark ders alarak doğrudan iktisat ve işletme fakültelerinin 5. dönemine kayıt yaptırabiliyorum.

Dışardan okuma amacım; Askerliği ertelemek(kısa dönem yapmak) ve dünyanın bin bir türlü hali vardır diyerek, kendi mesleğimi yapamazsam bir şekilde bu diplomayı kullanmak.

Eşit ağırlığa kafam iyi basar :) Matematiği ve sayılarla oynamayı severim.

----------------------------------------------------------------------------------

1) Benim için bölüm önemli değil. Hangi bölümü daha az zorluk çekerek bitirebilirim ?
Dikey geçiş yapabileceğim bölümler:
1. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
2. İktisat
3. Kamu Yönetimi
4. Maliye
5. Uluslararası İlişkiler
6. İşletme
7. Konaklama İşletmeciliği

2) Daha önce AOF mezun olan arkadaşlar. Nasıl bir çalışma sistemi izlemeliyim. Bu arada şuanda okuduğum bölümden 3 dönemim ortalaması 3.85 ve tahminen diploma ortalamam 3.85 - 3.95 arasında olacaktır. Bunun bana AOF 'de bir katkısı olur mu ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle tebrikler mezuniyetiniz hayırlı olsun sayısal kısmı seviyorsaniz işletme,iktisat ve maliye bölümü sizin için uygun olur yok ben sözelciyim ezber yaparım dersen kamu yönetimi, uluslararsı ilişkiler ve ceko daha uygun olur ben bu dönem bitiyorum inşallah ders çalışma sistemi olarak aöf verdiği kitapları iyi oku hiçbir satırı atlamadan küçük özetler çıkarırsaniz gayet başarılı olursun ben bu şekilde 3.72 ortalama yaptım yani aöf basit zaten can eğrisi sistemi uygulanıyor düşük not alsan bile geçiyorsun bi şekilde başarı yakalayabilirsiniz şimdiden hayırlı olsun