Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
313

Okulların açılması ile birlikte ''AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor'' sorusunun yanıtı da merak edilmeye başlandı.Yeni kayıt işlemlerinin bitmesinin ardından kaydını yenilemek isteyen öğrenciler bu başlık altından detaylı bilgileri edinebilirler. Peki 2017 AÖF kayıt yenileme işlemi ne zaman başlıyor? İşte 2017 Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme işlemleri...

AÖF yeni kayıt işlemlerinin sona ermesinin ardından kayıt yenileme işlemleri ise merakla beklenmeye başladı. ''AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor'' sorusunun yanıtı ise belli oldu. Duyurulan takvime göre 2017 AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlıyor? Bu başlık altından detaylı bilgilere erişebilirsiniz. İşte 2017 Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme tarihleri...

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Açık Öğretim Üniversitesi okuyan öğrencilerin merakla beklediği kayıt yenileme işlemleri 26 Eylül ile 06 Ekim tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirebilecek.

AÖF KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Kayıt için gerekli belgeler aşağıda sıralanmış olup sonraki sayfalarda ayrıntılı şekilde açıklanmıştır.

* Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adayların ayrıca tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.70 m'den, kız adayların 1.63 m'den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporunun ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair Kanun'un 10. Maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılan suçların birinden ceza alınmadığına dair belgenin kayıtlarda ibraz edilmek üzere alınması gerekir.

İşletme Fakültesi Havacılık Yönetimi Lisans Programına kayıt yaptıracak adayların ayrıca havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığını gösteren belge ile bu mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı eksikliği vs.) bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık kurulu raporunu diğer kayıt belgeleri ile birlikte AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Arapça Önlisans, İşletme Fakültesi İşletme İngilizce Lisans, İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler İngilizce Lisans Programlarında zorunlu hazırlık sınıfı bulunmamaktadır. Bu programlara başvurabilmek için yükseköğretim kurumunun aradığı bütün koşullara ek olarak; yabancı dil yeterliği için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) veya Senato tarafından eşdeğerliliği kabul edilen sınavlardan Senatoca belirlenen puanı aldığını belgeleyenlerin programlara kayıtları yapılır.

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerde yabancı dil ile öğretim yapılan programlara kayıt yaptıracak adayların, "Açıköğretim Sistemi Yabancı Dille Öğretim Yapan Programların Yabancı Dil Yeterlik Sınavı Uygulama Esasları"ndaki koşullardan birini sağlamaları gerekmektedir.

İNTERNET BAŞVURU BELGESİ

Bu belgeyi siyah tükenmez kalemle imzalayarak kayıt sırasında AÖF bürosuna teslim etmek zorundasınız. Öğrenci hizmetlerinde ve sınavlarda imza uyumsuzluğundan doğacak sorumluluk öğrenciye ait olacaktır. Mazeretli kayıt tarihinde kayıt yaptıran öğrenci yakınları, imzaları mutlaka öğrencinin kendisine attırmalıdırlar.

ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU

Bu form kaydınız yapıldıktan sonra AÖF büro personeli tarafından onaylanarak size geri verilecektir. Formu öğrenci kimlik kartınızı alıncaya kadar, öğrenci olduğunuzu kanıtlamak ve AÖF bürolarından öğrencilik hizmeti alabilmek için kullanacaksınız. Öğrenci kimlik kartınızı bağlı olduğunuz AÖF bürosundan bu formu teslim ederek alabilirsiniz.

AÖF kayıt yenileme 2017 ne zaman başlıyor? - Açık Öğretim Üniversitesi kayıt yenileme işlemleri