antivürüssüz virüs silmek?

Bu konuyu okuyanlar

screnn9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sa,antivürüs kullanmadan nasıl virüs temizlerim tabi bu mümkünse yardım edermisiniz google geçmişi silmek falan?:D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
CCleaner bütün tarayıcı geçmişi ve çerezleri siler ama konu zararlı yazılım temizlemek ise virüs programı şart.Malwarebytes ile temizleyip daha sonra uygulamayı silebilirsiniz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
virüsler basit şeyler değildir, bir programa ihtiyacın olacaktır.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
sa,antivürüs kullanmadan nasıl virüs temizlerim tabi bu mümkünse yardım edermisiniz google geçmişi silmek falan?:D
Merhaba;
Chrome'nin geçmişini programsız olarak temizleyebilirsiniz. Virüs kortrolü için de programsız olarak AdwCleaner ile temizlik yapabilirsin.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Silemezsin. Kendini kopyalar başka bir dosyaya yapışır.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Bütün virüsler C diskindeki dosyalara bulaşır. Orada ne varsa sil, bir daha bir şey bulaşamaz.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
AdwCleaner veya combofix ile silebilirsin onların tam olarak virüs programı olduğunu düşünmüyorum.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Flash belleğe bulaşan virüsleri kendim siliyorum sisteme bulaşmadan. Bulaşmışsa işin zor.

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Format atmak bahsettiğiniz tanım içerisinde bir çözüm olabilir. Ancak tüm hdd 'ye format atmıyorsanız garanti bir çözüm değil.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Format atmak bahsettiğiniz tanım içerisinde bir çözüm olabilir. Ancak tüm hdd 'ye format atmıyorsanız garanti bir çözüm değil.

Neden? Bütün veriler hdd de değil mi Windows hdd ye kurulu değil mi

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Ben bir gün bir virüs yaparsam, onu kolaylıka teşhis eder ve silebilirsiniz. Yine benim gibi bir başkasının yaptığı virüsü de silebilirsiniz. Uzmanlar veya teşkilatlar tarafında yapılan virüsü ne bulabilirsiniz ne de silebilirsiniz. Silinmeye karşı korumalı olacaktır diye düşünüyorum. Yanlış yerden tasarruf ileride daha büyük masraflara sebep olur.

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Neden? Bütün veriler hdd de değil mi Windows hdd ye kurulu değil mi
Demek istediğim hdd içerisinde yalnızca C 'ye format atarak sorunu gideremezsiniz. D/E/F gibi bölümler varsa hdd içerisinde, tüm hepsi formatlanmalı. Virüs, D bölümünde yuvalanmış ise C 'ye atılan formatın hiçbir etkisi olmayacaktır.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Öncelikle bilgisayarına tam olarak ne virüsü bulaştığını bilmen lazım. O virüsün kendini nereye attığını ve ne tip davranışta bulunduğunu bilmen lazım. Antivirüsler sadece virüsü taramıyorlar, onları bir sandbox içinde arkaplanda çalıştırıp yaptıklarını izliyor ve şüpheli buldukları şeyleri potansiyel zararlı yazılım olarak bildiriyorlar. Bu dediğin baya bir tecrübe gerektiren bir şey. Biri senin için bıçağı bulmuş, ne diye elmayı elinle bölmeye çalışıyorsun ?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Demek istediğim hdd içerisinde yalnızca C 'ye format atarak sorunu gideremezsiniz. D/E/F gibi bölümler varsa hdd içerisinde, tüm hepsi formatlanmalı. Virüs, D bölümünde yuvalanmış ise C 'ye atılan formatın hiçbir etkisi olmayacaktır.

Pardon senin dediğini yanlış anladım zaten herkes öyle format atmıyor mu ki