Soru Antivirüs Kullanmak Bir Tek Bana Mı Saçma Geliyor?

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Bana göre Boşu boşuna ram yiyor, depolama yiyor. Eset kullandım, kaspersky kullandım, avast kullandım. Hepsi gram işime yaramadı. Antivirüs yerine düzgün programlar indirip girdiğim sitelere dikkat ediyorum, Hiç başım ağrımadı. Rahatım. Avast indirdim baya ram yiyor. Eset para olmadan zerre işe yaramıyor. Kasperskyın tek yaptığı internetimi yavaşlatmak. Hepsi kendi düşüncem.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Kişiden kişiye ve kullanım alışkanlıklarına göre değişiyor tabi. Ben yıllardır norton kullanıyorum. Oldukça da memnunum. Farkında olmadan girdiğim veya yüklediğim zararlı site ve dosyaları anında fark edip engelliyor. Ram konusunda bir sıkıntısını yaşamadım ben şahsen. Ancak çevremdekilere antivirüs öneririm hep. Günümüzde çok çeşitli virüs var. Farkında olmadan birini bulaştırmak olası bir durum.

qRaxy

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Kişiden kişiye ve kullanım alışkanlıklarına göre değişiyor tabi. Ben yıllardır norton kullanıyorum. Oldukça da memnunum. Farkında olmadan girdiğim veya yüklediğim zararlı site ve dosyaları anında fark edip engelliyor. Ram konusunda bir sıkıntısını yaşamadım ben şahsen. Ancak çevremdekilere antivirüs öneririm hep. Günümüzde çok çeşitli virüs var. Farkında olmadan birini bulaştırmak olası bir durum.
Bende avast kullanıyorum allaha şükür aynı özellekler bulunuyor link kısaltma siteleri saçma sapan site reklamları verince direk engelliyor avast'i tavsiye ediyorum.

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Bende avast kullanıyorum allaha şükür aynı özellekler bulunuyor link kısaltma siteleri saçma sapan site reklamları verince direk engelliyor avast'i tavsiye ediyorum.
Avast mı? :D Kardeşim sil o programı bir dakika bekleme.

qRaxy

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Aynı şeyi duymuştum ama sonra bi açıklama daha duymuştum yakan haber konusunda. Hem bence nöyle bişey olsa kaldırırlardı programı.
Peki Hangisini önerirsin

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Hemen sil onu Kaspersky veya bitdefender yükle.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Ben sadece Windows Defender kullanıyorum, önceden Avast kullanırdım.

Toreno21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Avira kullanıyorum fena değil. Kaspersky kurulumunda hata verdiği hiç göremedim.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,092
Bana soracak olursanız, Windows 10 Defender herşeye yetiyordu en son bende. GNU/Linux kullandığım için güvenlik konusunda hiç bir sorun yaşamıyorum zaten virüs derdi yok. Olsa da Windows 10'da kinin 1/4'in den daha az bir bulaşma ihtimali var. Qubes OS gibi dağıtımlar var. Onlar zaten başlı başına güvenlik amaçlı.
Windows Defender hariç virüs programı tavsiye etmiyorum. Windows zaten genel olarak ağır çalışan bir işletim sistemi bunun üzerinde boşu boşuna işlemciye yük bindirip bilgisayarı yormaya gerek yok bence. Eğer kullanıcı sıradan ev kullanıcısı ise McAfee kullandım 2 yıl lisans ile gayet memnundum.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,092
delikanlı adam antivirüs kullanmaz
Bu düşünce saçma bir düşünce, bir insanı Antivirüs programı kullanıp kullanmadığına göre delikanlı yapan nedir orası ayrı ironik. Her kullanıcı maalesef bizler kadar bilgili değil teknoloji konusunda.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Biraz saçma bir düşünce olmuş. Lütfen alınmayın. Ona bakarsak eski nesil işlemciler içinde Windows 10 sistem olarak aynı görevi görüyor. Çalışan arkaplan araçları mesela. Sisteme yük oluyor. Günümüz işlemcileri kurtarıyor genelde. Her anlamda.

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
209
Antivirüs formattan sonra yükleme gereği duymadım, çünkü ben bilgisayara virüs kaptırtmıyorum ki. Öyle bir köşede duruyor antivirüs.

zeus bekir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ben yıllardır bitdefender kullanıyorum hiçbir problem yaşamadım ama tabi ki girdiğiniz sitelere ve bilgisayarı kullanım amacınıza göre değişebilir .

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Asıl sorun Avast yüklemekte. Avast yüklemeyin de isterseniz virüs programı kullanmayın.

Ek olarak bilinçli bir kullanıcıysanız gerek yok ama işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız ve iyi bir sisteminiz varsa Kaspersky, Eset işinizi görecektir.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Asıl sorun Avast yüklemekte. Avast yüklemeyin de isterseniz virüs programı kullanmayın.

Ek olarak bilinçli bir kullanıcıysanız gerek yok ama işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız ve iyi bir sisteminiz varsa Kaspersky, Eset işinizi görecektir.
Kaspersky eset falan pc yi yavaşlatıyordu. Avg kullanmak istedim avastla aynı. En sonunda hiç antivirüs kullanmamaya karar verdim. Zaten 4gb ram var onuda çarçur etmiyim :D

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
windows 7 veya öncesi için kurulabilir antivirüs bence windows 10 için hiç gerek yok

supraadam

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Bana göre Boşu boşuna ram yiyor, depolama yiyor. Eset kullandım, kaspersky kullandım, avast kullandım. Hepsi gram işime yaramadı. Antivirüs yerine düzgün programlar indirip girdiğim sitelere dikkat ediyorum, Hiç başım ağrımadı. Rahatım. Avast indirdim baya ram yiyor. Eset para olmadan zerre işe yaramıyor. Kasperskyın tek yaptığı internetimi yavaşlatmak. Hepsi kendi düşüncem.
öyle deme lol skin gibi basit bi uygulamadan bile virüs yiyebilrirsin benim notebookum anormal derecede çok ısındı eseti yükledim tarama yaptı 2 saat kadar nerdeyse 14 tane falan virüs buldu onları sildirip bende uygulamayı geri sildim ama çok ram harcıyo yeri geldiğindede işe yaradığını düşünüyorum